بهبود فضای کسب و کار، بستر «جهش تولید» 66 درصد جمعیت استان مرکزی علیه کرونا غربالگری شدند/شناسایی 30 مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته دو هشتگ «ایران قوی» و «سراب غرب» ترند توییتر شدند عکس/ مغازه‌های باز و بسته در تهران پشت پرده بی‌عملی سی روزه علیه کرونا کدام ویتامین‌ها کرونا را شکست می‌دهند؟ خیز ترکیه برای نفت دیرالزور به جای شکست ادلب/ آیا اردوغان زمینه‌ساز نبرد آخرالزمانی قرقیسیا است؟ مخالفت ستاد ملی کرونا با پیشنهاد تعطیلی مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی در تهران تحلیلگر آمریکایی: ویروس کرونا ساختِ آمریکا و یک سلاح بیولوژیک است «حزب امنیتی»؛ گذشته‌ای که برخی اصلاح طلبان درصدد فرار از آن هستند
شنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
کد خبر: 48993
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
یک کارشناس مسائل سیاسی

فتنه ۸۸ بازی مهره‌های داخلی در پازل دشمن بود

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: پروژه نفوذ، سران فتنه را برای تحقق اهداف دشمنان به میدان آورد و به بازی در پازل دشمنان کشاند. درحالی‌که این‌ها از ابتدا هم می‌دانستند که در انتخابات رأی نمی‌آورند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام ابوالفضل رجبی از کارشناسان مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی ندای تفرش، بابیان این مطلب که با توجه به بحران‌های سیاسی و فتنه‌های گذشته، جریان شناسی مسئله نفوذ قابل‌بررسی است، گفت: عقبه سیاسی هر فتنه با بروز شرایط مساعد، ترکیب و ائتلاف با جریان سیاسی جدید خود را بازسازی می‌کند و آرایش جدیدی را شکل می‌دهد.

رجبی با اشاره به فتنه ۷۸ اظهار کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی، جریانی متمایل به غرب که مخالف با تفکرات امام راحل بودند و دارای عقایدی نظیر ناممکن بودن دستیابی به هرگونه پیشرفت بدون اجازه آمریکا و غرب هستند، و از طرفی قائل به تساهل و تسامح در عرصه‌ی فرهنگی است وجود داشتند.

وی ادامه داد: این نوع تفکر در دوره حاکمیت کارگزاران ملموس و در دوره اصلاح‌طلبان، تفکر وابستگی به آمریکا، غرب و اسلام آمریکایی شدت بیشتری گرفت. با ترویج نافرمانی مدنی، مشروعیت زدایی، بی‌اعتبار سازی و اعتماد زدایی از نظام و حمله به مقدسات دینی و امام راحل و مقابله با حاکمیت شروع شد.

این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: هدف فتنه ۷۸ براندازی و نقشه آن قرار دادن مردم در مقابل نظام بود که با اغفال و قربانی کردن سیاسی قشر روشنفکر جامعه یعنی دانشجویان در کوی دانشگاه و به میدان آوردن اراذل‌واوباش در خیابان‌ها با خط دهی وزارت کشور به‌خصوص آقای تاجزاده معاون سیاسی وقت وزارت کشور شکل گرفت.

رجبی یادآور شد: در فتنه ۷۸ به مدت ۵ روز تهران ناامن شد که با درایت رهبری و حمایت مردم، فتنه گران به اهداف خود نرسیدند.

 وی با اشاره به ناکامی دولت کارگزاران و اصلاحات در اجرایی کردن خط اصیل انقلاب در مباحث اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بیان کرد: در این دوران فاصله‌ی طبقاتی، اشرافی گری و تجمل‌گرایی برای مردم انقلابی که زندگی امام و رهبری را دیده بودند، افزایش‌یافته بود.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: با روی کار آمدن دولت جدید با رویکرد انقلابی گری، ساده زیستی، تکیه‌بر توان داخلی، شعار«ما می‌توانیم» پیشرفت‌هایی در عرصه موشکی، هسته‌ای، هوا و فضا برای کشور به همراه داشت.

رجبی یادآور شد: طبق بیانات امام خامنه‌ای که در این دوران فرمودند: «انقلاب به مسیر اصلی خود بازگشت» و اضمحلال دشمنان بیرونی نظام و وابستگان داخلی‌شان، آن‌ها برای احیای مجدد خود تنها راه را در ایجاد فتنه‌ای جدید در راستای براندازی انقلاب و به‌ویژه نابودی جایگاه ولایت‌فقیه اندیشیدند که در قالب جدید و با استفاده از مهره های موجه در نظام طرح ریزی کردند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: پروژه نفوذ، این افراد را برای تحقق اهداف دشمنان به میدان آورد و به بازی در پازل دشمنان کشاند. درحالی‌که این‌ها از ابتدا هم می‌دانستند که در انتخابات رأی نمی‌آورند.

رجبی اضافه کرد: این مهره‌های داخلی با انقلاب مخملی قصد نابودی نظام را داشتند که ناکام ماندند.

وی با اشاره به سکوت برخی از خواص در فتنه ۸۸ خاطرنشان کرد: برخی از خواص با همدیگر مراودات سیاسی داشتند به‌نحوی‌که خود را اصولگرای اصلاح‌طلب می‌دانستند که در این راستا برخی از تفکرات سیاسی و اجتماعی با آن‌ها هم‌نظر بودند. برخی دیگر از خواص نیز به دلیل اطلاعات غلط اطرافیان نتوانستند موضع‌گیری درستی داشته باشند و ترجیح دادند که ساکت باشند.

انتهای پیام/

captcha