سانحه رانندگی محور قدیم ساوه _ سلفچگان ۴ کشته بر جا گذاشت چرا آشوبگران باید به اشد مجازات برسند؟ ثبت‌نام ۳۷۵ نفر در پایان مهلت قانونی ثبت‌نام انتخابات مجلس در استان مرکزی/افزايش ۹ درصدی مشاركت فرصت جوان‌شدن مجلس نباید به تهدید تبدیل شود مشکلات صنایع استان مرکزی با حضور معاون اول رئیس جمهور پیگیری می شود نیازمند تغییر نگاه مدیریتی در کشور هستیم/ ستاد اقتصاد مقاومتی با روحیه جهادی شکل گرفته است تجلیل از دست‌اندرکاران نشریه کنگره شهدای استان سارق 3 ميليارد ريال وسايل آزمايشگاهي يكي از دانشگاه‌های اراك دستگير شد محققان ایرانی در تلاش برای تولید داروی گیاهی موثر در بهبود سرطان پنج محور و هفده نکته درخصوص پرسش و شبهه‌ی علی علیزاده/ برخورد رهبری با مسئله «لیبرالیسم اقتصادی» چگونه بوده است؟
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۶
کد خبر: 48747
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
معاون پشتیبانی آموزش و پروش استان مرکزی مطرح کرد:

استفاده 28 واحد آموزشی استان مرکزی از بخاری نفتی/حادثه در کمین 300 دانش‌آموز استان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پروش استان مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر 28 ساختمان آموزشی استان از بخاری‌های نفتی استفاده می‌کنند گفت: این ساختمان‌های آموزشی در مناطق روستایی و اغلب دارای دانش آموزان چندپایه که تعداد دانش آموزان هر ساختمان در حدود 10 نفر است.

به گزارش دیار آفتاب؛ چند سالی است که استاندارد نبودن فضای آموزشی مدارس حوادث غم باری را برای برخی از دانش آموزان در کشور به همراه داشته است که آخرین مورد آن را می‌توان به حادثه‌ای که اواخر آذرماه امسال در مدرسه دخترانه خصوصی «اسوه حسنه» اشاره کرد که درنتیجه آن چهار دانش‌آموز دختر جان باختند.

علیرغم هشدار داده‌شده در این زمینه اما همچنان برخی از دانش آموزان خصوصاً دانش آموزان مناطق روستایی و حاشیه شهرها زیر سقف ناایمن مدارسی که یا فضای آموزشی و یا سیستم گرمایشی استاندارد ندارند، درس می‌خوانند.

معاون پشتیبانی آموزش و پروش استان مرکزی مطرح کرد:

استفاده 28 واحد آموزشی استان مرکزی از بخاری نفتی

بهرام حسین‌آبادی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پروش استان مرکزی در خصوص استفاده از بخاری‌های نفتی در مدارس استان مرکزی گفت: در سطح استان مرکزی تعداد 1657 ساختمان آموزشی و پرورشی وجود دارد که باید برای فصل سرما تمهیدات لازم را برای تأمین سیستم‌های گرمایشی آن‌ها اندیشیده شود.

حسین‌آبادی اظهار کرد: از مجموع ساختمان‌های آموزشی استان 211 واحد آموزشی مجهز به سیستم گرمایشی پکیج، 456 واحد مجهز به بخاری گازی، 19 واحد مجهز به هواساز، 100 واحد مجهز به بخاری تابشی، 487 واحد مجهز به موتورخانه هستند.

وی ادامه داد: همچنین سیستم گرمایشی 356 واحد آموزشی هم از طریق وسایل استاندارد(پکیج و موتورخانه) از طریق اداره نوسازی و تجهیز مدارس استان تأمین می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پروش استان مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر 28 ساختمان آموزشی استان از بخاری‌های نفتی استفاده می‌کنند گفت: این ساختمان‌های آموزشی در مناطق روستایی و اغلب دارای دانش آموزان چندپایه که تعداد دانش آموزان هر ساختمان در حدود 10 نفر است.

وی اضافه کرد: البته تمام بخاری نفتی که در ساختمان‌های آموزشی استفاده می‌شود کاربراتوری هستند که خطرات کمتری را نسبت به بخاری‌های چکه‌ای دارند.

حسین‌آبادی بابیان اینکه سال گذشته 43 ساختمان آموزشی استان از بخاری نفتی استفاده می‌کردند بیان کرد: به دنبال این هستیم که تا در سال جاری همه بخاری‌های نفتی را از سطح مدارس جمع کنیم.

ازآنجایی‌که شرکت گاز استان موفق شده با گازرسانی به 34 شهر استان 100 درصد خانوار شهری و با گازرسانی به بیش از 977 روستای استان بیش از 97 درصد خانوار روستایی را تحت پوشش قرار داده و درمجموع خانوار شهری و روستایی بیش از 99 و نیم درصد خانوار استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.

پیش از آنکه اتفاقی رخ دهد باید راه‌های پیشگیری را تا حد امکان ممکن کنیم که بعداً افسوس نخوریم.

انتهای پیام/

captcha