همایش الماس های درخشان و تجلیل از مقام آزادگان مشکلات اقتصادی و اجتماعی با عقلانیت استقامت و ایمان حل می شود/ آزادگان جهنم صدام را به دانشگاه معنویت تبدیل کرده بودند ثبت‌نام سومین آزمون استخدام بخش خصوصی آغاز شد/ ۱۰ هزار فرصت شغلی آزادگان، اولین صادرکنندگان انقلاب اسلامی رونق تولید در حوزه فناوری اطلاعات معطل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی عرب: کالدرون قبل از بستن قرارداد می‌گفت برویم سر تمرین! / برانکو در پرسپولیس برانکو شد مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۸ تمدید نخواهد شد / ثبت کدرشته محل‌های ۴۳ درصد مجازشدگان تاکنون سرلشکر باقری: در آستانه ساخت موتورهای هواپیما و بالگردهای روز دنیا قرار داریم احمق پروری در اینستاگرام به بهانه شهرت و ثروت/ چند می گیری دلقک باشی؟ انتخاب رشته‌ای مطمئن در واپسین لحظه‌ها / از ثبت برترین رشته‌های دانشگاهی جا نمانید
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
کد خبر: 48747
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
معاون پشتیبانی آموزش و پروش استان مرکزی مطرح کرد:

استفاده 28 واحد آموزشی استان مرکزی از بخاری نفتی/حادثه در کمین 300 دانش‌آموز استان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پروش استان مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر 28 ساختمان آموزشی استان از بخاری‌های نفتی استفاده می‌کنند گفت: این ساختمان‌های آموزشی در مناطق روستایی و اغلب دارای دانش آموزان چندپایه که تعداد دانش آموزان هر ساختمان در حدود 10 نفر است.

به گزارش دیار آفتاب؛ چند سالی است که استاندارد نبودن فضای آموزشی مدارس حوادث غم باری را برای برخی از دانش آموزان در کشور به همراه داشته است که آخرین مورد آن را می‌توان به حادثه‌ای که اواخر آذرماه امسال در مدرسه دخترانه خصوصی «اسوه حسنه» اشاره کرد که درنتیجه آن چهار دانش‌آموز دختر جان باختند.

علیرغم هشدار داده‌شده در این زمینه اما همچنان برخی از دانش آموزان خصوصاً دانش آموزان مناطق روستایی و حاشیه شهرها زیر سقف ناایمن مدارسی که یا فضای آموزشی و یا سیستم گرمایشی استاندارد ندارند، درس می‌خوانند.

معاون پشتیبانی آموزش و پروش استان مرکزی مطرح کرد:

استفاده 28 واحد آموزشی استان مرکزی از بخاری نفتی

بهرام حسین‌آبادی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پروش استان مرکزی در خصوص استفاده از بخاری‌های نفتی در مدارس استان مرکزی گفت: در سطح استان مرکزی تعداد 1657 ساختمان آموزشی و پرورشی وجود دارد که باید برای فصل سرما تمهیدات لازم را برای تأمین سیستم‌های گرمایشی آن‌ها اندیشیده شود.

حسین‌آبادی اظهار کرد: از مجموع ساختمان‌های آموزشی استان 211 واحد آموزشی مجهز به سیستم گرمایشی پکیج، 456 واحد مجهز به بخاری گازی، 19 واحد مجهز به هواساز، 100 واحد مجهز به بخاری تابشی، 487 واحد مجهز به موتورخانه هستند.

وی ادامه داد: همچنین سیستم گرمایشی 356 واحد آموزشی هم از طریق وسایل استاندارد(پکیج و موتورخانه) از طریق اداره نوسازی و تجهیز مدارس استان تأمین می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پروش استان مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر 28 ساختمان آموزشی استان از بخاری‌های نفتی استفاده می‌کنند گفت: این ساختمان‌های آموزشی در مناطق روستایی و اغلب دارای دانش آموزان چندپایه که تعداد دانش آموزان هر ساختمان در حدود 10 نفر است.

وی اضافه کرد: البته تمام بخاری نفتی که در ساختمان‌های آموزشی استفاده می‌شود کاربراتوری هستند که خطرات کمتری را نسبت به بخاری‌های چکه‌ای دارند.

حسین‌آبادی بابیان اینکه سال گذشته 43 ساختمان آموزشی استان از بخاری نفتی استفاده می‌کردند بیان کرد: به دنبال این هستیم که تا در سال جاری همه بخاری‌های نفتی را از سطح مدارس جمع کنیم.

ازآنجایی‌که شرکت گاز استان موفق شده با گازرسانی به 34 شهر استان 100 درصد خانوار شهری و با گازرسانی به بیش از 977 روستای استان بیش از 97 درصد خانوار روستایی را تحت پوشش قرار داده و درمجموع خانوار شهری و روستایی بیش از 99 و نیم درصد خانوار استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.

پیش از آنکه اتفاقی رخ دهد باید راه‌های پیشگیری را تا حد امکان ممکن کنیم که بعداً افسوس نخوریم.

انتهای پیام/

captcha