همایش الماس های درخشان و تجلیل از مقام آزادگان مشکلات اقتصادی و اجتماعی با عقلانیت استقامت و ایمان حل می شود/ آزادگان جهنم صدام را به دانشگاه معنویت تبدیل کرده بودند ثبت‌نام سومین آزمون استخدام بخش خصوصی آغاز شد/ ۱۰ هزار فرصت شغلی آزادگان، اولین صادرکنندگان انقلاب اسلامی رونق تولید در حوزه فناوری اطلاعات معطل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی عرب: کالدرون قبل از بستن قرارداد می‌گفت برویم سر تمرین! / برانکو در پرسپولیس برانکو شد مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۸ تمدید نخواهد شد / ثبت کدرشته محل‌های ۴۳ درصد مجازشدگان تاکنون سرلشکر باقری: در آستانه ساخت موتورهای هواپیما و بالگردهای روز دنیا قرار داریم احمق پروری در اینستاگرام به بهانه شهرت و ثروت/ چند می گیری دلقک باشی؟ انتخاب رشته‌ای مطمئن در واپسین لحظه‌ها / از ثبت برترین رشته‌های دانشگاهی جا نمانید
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
کد خبر: 48411
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
با ورود موج برف به کشور؛

آماده‌باش کامل ستاد برف‌روبی در مناطق کوهستانی ساوه

رئیس راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای غرق‌آباد گفت: امسال ۲۳ نفر راهدار در قالب ۸ گروه مجهز به تجهیزات ماسه و نمک‌پاشی با توجه به فرارسیدن موج سرما در آماده‌باش کامل هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ با فرارسیدن فصل سرما یکی از دغدغه‌های اهالی مناطق کوهستانی، مسدود نشدن راه‌های مواصلاتی برای دسترسی به مایحتاج زندگی است، بخش نوبران شهرستان ساوه که در همسایگی همدان قرار دارد از مناطق کوهستانی این شهرستان است که دارای گردنه‌های برف‌گیر است و هرساله شاهد مسدود شدن مسیرهای مواصلاتی در این بخش هستیم.

رضا غفرانی، رئیس راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای غرق‌آباد در گفتگو با نار خبر در این خصوص گفت: امسال ۲۳ نفر راهدار در قالب ۸ گروه مجهز به تجهیزات ماسه و نمک‌پاشی با توجه به فرارسیدن موج سرما در آماده‌باش کامل هستند.

وی با اشاره به وجود ۸۷ روستا در حوزه خدمات‌رسانی این راهداری افزود: ۴۳.۷ کیلومتر راه اصلی درجه‌یک ، ۷۳ کیلومتر راه فرعی درجه‌یک و ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی در هنگام بارش برف نیاز به برف‌روبی دارند.

غفرانی بیان کرد: با توجه به حجم تردد و ضرورت، اولویت برف‌روبی با راه‌های اصلی است که در هنگام بارش انجام می‌شود تا بتوان به راه‌های فرعی امکان دسترسی داد ، به همین ترتیب راه‌های فرعی درجه‌یک و روستایی نیز برف‌روبی می‌شوند و به اهالی اطمینان می‌دهیم باکمی صبر شاهد بازگشایی مسیرشان می‌شوند.

وی ادامه داد: در روستاهای کله دشت، غازم آباد و اردمین کیسه‌های مخلوط ماسه و نمک بر روی گارد ریل جاده قرار داده‌شده است و در چهار روستا نیز عملیات دپوی ماسه و نمک جهت استفاده اهالی انجام می‌شود و خدمات نمک‌پاشی را در صورت ضرورت آمادگی داریم در محدوده طرح هادی روستاها نیز انجام دهیم.

این مسئول راهداری اظهار کرد: دو دستگاه نمک‌پاش به‌صورت مکانیزه و دو دستگاه نمک‌پاش به‌صورت دستی کار می‌کنند و دو دستگاه لودر به همراه یک دستگاه گریدر در راهدارخانه مرکزی شهر غرق‌آباد و راهدارخانه گردنه دخان مستقر هستند.

وی افزود: عملیات پیش پاشش مخلوط ماسه و نمک به‌محض بارش برف در محورهای اصلی آغاز می‌شود و این پاشش ممکن است چندین بار تکرار شود تا راه بازبماند.

انتهای پیام/

captcha