تأمین بخش عمده ای از کمبود قطعات خودرو توسط وزارت دفاع ظرف دو ماه آینده / خودرو های در پارکینگ مانده، شهریور و مهر ماه به بازار وارد می شوند باور ایرانی برتر از پاتریوت آمریکایی/ تبادل بسته‌های برجامی در پاریس/ جبهه جدید عراق و یمن علیه تل‌آویو/ پیگیری پول کثیف در عرصه هنر توسط پلیس شروع صفر آقای جنتلمن/ فرار از اولین گیت/ مضحکه بلیت/ پرسپولیس عصر جدید! حکومت اسلامی یعنی توجه به شایسته سالاری/ حج امسال با توفیق و اقتدار برای نظام اسلامی همراه بود/ در حوزه واردات تجهیزات پزشکی با فساد مقابله شود برخورد قاطع قوه قضاییه با اخلالگران سبب انتشار امید در جامعه شد ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد رهبرانقلاب چگونه از فاجعه سینما رکس باخبر شدند؟‌ +عکس برگزاری نخستین دوره ملی توانمندسازی گروههای تولید محتوا آزادسازی خان شیخون؛ پیروزی راهبردی برای پایان اشغال ادلب «تمام نهج‌البلاغه» در کتابخانه سازمان ملل به نمایش درآمد
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
کد خبر: 48400
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷

سوز گرانی بر طولانی‌ترین شب سال

شب یلدا یکی از خاطره‌انگیزترین شب‌های سال برای ایرانی‌ها است و به بهانه طولانی‌تر بودن این شب ، ایرانی‌ها دورهمی دارند، اما امسال، شاهد سایه گرانی بر تاریکی شب یلدا هستیم.

به گزارش دیار آفتاب؛شب یلدا یکی از خاطره‌انگیزترین سال برای ایرانی‌ها است و به بهانه طولانی‌تر بودن این شب، ایرانی‌ها دورهمی دارند، اما امسال، شاهد سایه گرانی بر تاریکی شب یلدا هستیم و مردم مانند پارسال توان خرید ندارند.

شهروند ساوجی:

چشم‌پوشی از خرید بعضی اقلام به دلیل گرانی افسار گریخته

محمدرضایی از اهالی ساوه که برای خرید به بازار آمده بود در گفتگو با خبرنگار نارخبر گفت: به دلیل گرانی افسار گریخته ، خانواده‌ها مجبورند از خرید بعضی اقلام چشم‌پوشی کنند و اقلام دیگر را  هم به میزان کمتری خرید کنند.

وی با اشاره به باستانی بودن این رسم ایرانی افزود: قیمت‌ها به بهانه افزایش دلار افزایش چند برابری یافت ولی الآن که دلار روند کاهشی داشته است، روند کاهشی قیمت‌ها قابل‌توجه نیست.

رضایی بیان کرد: سال گذشته پسته کیلویی ۵۰ هزار تومان بود ولی الآن تا ۲۰۰ هزار تومان هم رسیده است، سایر آجیل‌ها نیز گران شده‌اند ، پس مجبورم از خرید آن‌ها صرف‌نظر کنم چون درآمدم افزایش سه بر ایری نداشته است.

وی افزود: قیمت میوه‌های این شب نیز از موج گرانی عقب نمانده است و با حقوق کارگری همخوانی ندارد.

شب یلدا ساوه

کارگر ساوجی:

جا ماندن حقوق کارگری از موج گرانی

حسین محمدی از کارگران ساوجی نیز گفت: حقوق کارگری از موج گرانی جامانده است، اگر پارسال خرید آجیل و میوه شب یلدا، هزینه ۲۰۰ هزارتومانی داشت الآن خرید همان اقلام نیاز به ۶۰۰ هزار تومان پول دارد.

وی افزود: متأسفانه مسئولان در هنگام تعیین دستمزد برای یک سال تصمیم می‌گیرند و در صورت گران شدن  هزینه‌های زندگی در میانه‌سال مجبوریم تا آخر سال صبر کنیم تا چنددرصدی افزایش حقوق داشته باشیم.

محمدی بیان کرد: نمایندگان جامعه کارگری باید با توجه به‌احتمال گرانی در شب عید نوروز بر سر میز مذاکره با نمایندگان کارفرما و نماینده دولت بر سر تعیین حقوق سال بعد بنشینند تا قدرت خرید مردم بازگردد.

وی ادامه داد: سال گذشته انار مرغوب ساوه کیلویی ۴ هزار تومان بود ولی الآن کیلویی ۱۰ هزار تومان است و قیمت هندوانه هزارتومانی به ۳ هزار تومان رسیده است که این روال افزایش قیمت در دیگر میوه‌ها نیز صادق است.

انار شب یلدا ساوه

انتهای پیام/

captcha