اقدامات فرهنگی و عمرانی سپاه روح‌الله در خوزستان+فیلم مجمع مشورتی استان‌ها کارکرد حزبی دارد/ سؤال تعدادی از نمایندگان از وزیر کشور در خصوص فعالیت‌های مجمع تعریف 30 پروژه بزرگ در حوزه اقتصاد مقاومتی در سال 98 /اجرای طرح مطالعات اقتصادی و اشتغال‌زایی برای 64 روستای استان مرکزی دیدگاه ۵ سینماگر درباره جشنواره جهانی فجر/ یک جشنواره واقعی با فیلم‌های متنوع آشنایی کامل با فیلم‌های جشنواره بین‌المللی کن +عکس آخرین قیمت انواع تبلت در بازار (تاریخ ۳ اردیبهشت) +جدول کلینزمن: هیچکس از آینده خبر ندارد! پرسپولیس، پاختاکور، السد و الاهلی؛ برنده باش! از داوران روشن دل تا مافیای بوکس/اشک‌های بی جواب مشت زنان ایرانی در بانکوک+ عکس ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق کارمندان تا آخر هفته واریز می‌شود+سند
سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
کد خبر: 47591
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
وزیر صنعت معدن و تجارت در اراک مطرح کرد:

هپکو نمونه‌ای برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی کشور/استفاده حداکثری از تولیدات داخلی در دستور کار وزارت صمت

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: استفاده از تولیدات داخلی هم قانون است و هم مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است و ما هم از صنایع حمایت می‌کنیم و امروز خوشحالم که اعلام کنم با توجه به برنامه‌های دولت شاهد ادامه رونق شرکت هپکو خواهیم بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت روز پنج‌شنبه در جریان سفر به استان مرکزی در بازدید از شرکت هپکو با ابراز خرسندی از فعالیت کارگران این شرکت بزرگ گفت: استفاده حداکثری از توان و تولیدات داخلی در دستور کار این وزارتخانه قرارگرفته و ورود محصولاتی که نمونه آن در داخل کشور تولید می‌شود ممنوع است.

رحمانی اظهار کرد: برای مثال در نظر داریم در تأمین ماشین‌آلات شهرداری‌ها و راهداری‌ها و معادن کوچکی که به‌زودی راه‌اندازی می‌کنیم از ظرفیت شرکت هپکو استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه استفاده از تولیدات داخلی هم قانون است و هم مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است ادامه داد: وزارت صمت هم از صنایع حمایت می‌کند و امروز خوشحالم که اعلام کنم با توجه به برنامه‌های دولت شاهد ادامه رونق شرکت هپکو خواهیم بود.

وزیر صنعت معدن و تجارت به برخی مشکلات پیش‌آمده در صنایعی مانند نیشکر هفت‌تپه و گروه ملی فولاد هم اشاره کرد و گفت: مدل احیای شرکت‌های هپکو و آذراب اراک که با تعامل و همکاری کارگران و مدیران و مسئولان استانی و کشوری صورت گرفت برای رفع موانع تولید در این دو صنعت بزرگ هم راهگشاست و شرکت هپکو الگو و نمونه برای سایر کارخانه‌ها است.

وی ادامه داد: حفظ و تأمین خطوط تولیدی که نتیجه آن حفظ اشتغال است در دستور کار دولت قرار دارد. از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار دولت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام خصوصاً پروژه‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت است.

رحمانی خاطرنشان کرد: دولت در جهت نوسازی صنایع مصوبات و برنامه‌های خوبی دارد همچنین تسهیلات و حمایت‌های مالی خوبی از صنایع انجام می‌پذیرد.

انتهای پیام/

captcha