افزایش حقوق کارمندان نباید منجر به افزایش نقدینگی شود اسامی عده‌ای دیگر از اخلالگران در نظام اقتصادی اعلام شد/ تایید حکم اعدام باقری درمنی در دیوان عالی کشور ضرب‌ وشتم دانش آموزان توسط پلیس فرانسه+ عکس قاچاقچیان کتاب ایران سر از کابل درآوردند/ اژدهای هفت‌سر هر روز بزرگ‌تر می‌شود «چشم عقاب» ایرانی دوربردتر از پیشرفته‌ترین رادار اروپایی/ کشف و رهگیری ۱۰۰ هدف دریایی و هوایی با ۴ هزار اِلِمان +عکس نگاهی به عملکرد لژیونر‌های کی روش در آستانه جام ملت‌های آسیا کارگران امسال چقدر عیدی دریافت خواهند کرد؟ آنچه که باید درباره مزاج خود بدانید پزشکیان: ساختار را قبول ندارم و عقیده‌ام شبیه رهبری نیست/ سوالات سخت دانشجویان و آشوبِ آقای نماینده! هافبک استقلال به دنبال کریم باقری شدن/ بازیکنی که شفر می خواست
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۷
کد خبر: 47553
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۱
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فراهان:

یک مورد بیماری مشمشه در فراهان مشاهده شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فراهان گفت: یک مورد بیماری مشمشه در تست های انجام‌شده در بین اسب‌های شهرستان فراهان مشاهده شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مهرعلی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: یک مورد بیماری مشمشه در تست‌های انجام‌شده در بین اسب‌های شهرستان فراهان مشاهده شد.

وی افزود: تست مشمشه امسال روی تعدادی از جمعیت هدف در سطح شهرستان انجام شد که دریکی از اسب‌های تست‌شده، مورد مثبت بیماری تشخیص و پس از مرگ به‌صورت بهداشتی دفن شد.

مهرعلی در تشریح این بیماری افزود: بیماری مشمشه یکی از قدیمی‌ترین بیماری مشترک بین انسان و دام است که بیشتر در حیوانات تک سمی مشاهده می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فراهان ادامه داد: با شیوع احتمالی بیماری مشمشه امکان انتقال آن به سایر حیوانات نیز وجود دارد و در صورت انتقال به انسان و تشخیص دیرهنگام این بیماری، مرگ بیمار را به دنبال دارد.

وی اظهار کرد: از پرورش‌دهندگان اسب خواست در هنگام خریداری اسب، گواهی سلامت و تأییدیه بهداشتی تست مشمشه را کنترل کنند.

مهرعلی خاطرنشان کرد: همچنین در صورت جابجایی اسب، ارائه گواهی بهداشتی قرنطینه‌ای الزامی است.

انتهای پیام/

captcha