بربادرفتن میلیاردها تومان به خاطر بی اخلاقی یک مدیر!/نهادهای امنیتی نباید به فوتبال ورود کنند رمزگشایی از ادعای عجیب عربستان درباره هدف قرار گرفتن مکه/ هدف ریاض از اتهام زنی به نیرو‌های مقاومت چیست؟ آغاز بازسازی منازل مسکونی مناطق سیل زده توسط بسیج تولید ﻣﻴﻜﺮوﮔﺮﻳﻦ‌ها با ارزش غذایی ۴ تا ۴۰ برابر سبزیجات معمولی سفیر کره‌ جنوبی: به‌دنبال حفظ تجارت با ایران هستیم/به مذاکرات برای دریافت معافیت تحریمی ادامه می‌دهیم از رسالت نسل «فردوسی»، تا نفی ایدئولوژی توسط «شاعران ایدئولوژیک»! سال گذشته ۵۴ هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی پرداخت شد دولت مطالبات صندوق رفاه دانشجویی را پرداخت نکرده است توان شرکت های فناور در ارائه بسته های مالی به خریداران افزایش می یابد شاه گفت: سخنرانی‌های انتقادی ماه رمضان را قطع کنید!
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۴
کد خبر: 47553
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۱
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فراهان:

یک مورد بیماری مشمشه در فراهان مشاهده شد

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فراهان گفت: یک مورد بیماری مشمشه در تست های انجام‌شده در بین اسب‌های شهرستان فراهان مشاهده شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مهرعلی، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: یک مورد بیماری مشمشه در تست‌های انجام‌شده در بین اسب‌های شهرستان فراهان مشاهده شد.

وی افزود: تست مشمشه امسال روی تعدادی از جمعیت هدف در سطح شهرستان انجام شد که دریکی از اسب‌های تست‌شده، مورد مثبت بیماری تشخیص و پس از مرگ به‌صورت بهداشتی دفن شد.

مهرعلی در تشریح این بیماری افزود: بیماری مشمشه یکی از قدیمی‌ترین بیماری مشترک بین انسان و دام است که بیشتر در حیوانات تک سمی مشاهده می‌شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فراهان ادامه داد: با شیوع احتمالی بیماری مشمشه امکان انتقال آن به سایر حیوانات نیز وجود دارد و در صورت انتقال به انسان و تشخیص دیرهنگام این بیماری، مرگ بیمار را به دنبال دارد.

وی اظهار کرد: از پرورش‌دهندگان اسب خواست در هنگام خریداری اسب، گواهی سلامت و تأییدیه بهداشتی تست مشمشه را کنترل کنند.

مهرعلی خاطرنشان کرد: همچنین در صورت جابجایی اسب، ارائه گواهی بهداشتی قرنطینه‌ای الزامی است.

انتهای پیام/

captcha