استاندار مرکزی خبر داد:

برپایی نمایشگاه دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی در اراک/مسئولین برای ماندگارتر شدن مسائل ارزشی در ذهن جوانان تلاش کنند

استاندار مرکزی گفت: نمایشگاه دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی به‌طور هم‌زمان در شهرستان‌ها و مرکز استان برگزار می‌شود.
کد خبر: ۴۷۵۴۴ تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز چهارشنبه در جلسه شورای راهبردی و سیاست‌گذاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: در اهمیت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هر آنچه گفته شود کم است، تنها به این موضوع بسنده می‌کنم که یک سال است که در تلاشیم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را بزرگ بداریم؛ این بزرگداشت نه‌تنها وظیفه این کمیته و ستاد که وظیفه همه است که تلاش خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن این سالگرد به‌کارگیرند.

آقازاده هدف از برگزاری این ستاد را تجمیع و تمرکز تمامی برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی بر اساس نظم و انضباط و چارچوب مدون دانست و مصوب کرد که کمیته‌های تشکیل‌شده به‌هیچ‌وجه از ستاد درخواست اعتبار نکنند و با استفاده از قانون این بودجه را تأمین کنند.

وی ادامه داد: در قانون آمده است که سازمان‌ها ملزم‌اند یک درصد از درآمد خود را در راستای اهداف جمهوری اسلامی هزینه کنند و کمیته‌ها باید این را احیا کنند.

وی یکی از محورهای مهم و کاربردی را در برنامه‌های دهه فجر افتتاح پروژه‌های عمرانی عنوان کرد و گفت: علاوه بر کارهای فرهنگی، افتتاح پروژه‌های عمرانی باید شاه‌بیت برنامه‌ها دهه فجر امسال باشد.

آقازاده همچنین مصوب کرد هر یک از کمیته‌ها در حیطه کاری خود مقایسه‌ای از امکانات بر اساس آمارها و شاخصه‌های توسعه در صنعت و ... انجام دهد و در قالب جزوه‌ای با نظارت رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ارائه کند. در این موضوع لازم است دبیرخانه ستاد بررسی کند که موازی کاری به وجود نیاید.

استاندار مرکزی با ذکر شعار ویژه امسال "افتخار به گذشته و امید با آینده" مصوب کرد زودتر از دهه فجر به استقبال این شعار برویم و این شعار از اول دی‌ماه در سربرگ‌ها نوشته شود.

وی با طرح سؤال درباره چگونگی قرار دادن جوانان در سیر انقلاب به‌طوری‌که تشنه دانستن وقایع انقلاب شوند؟ از کمیته‌ها خواست که راهکاری پیدا کنند تا جوانان با طرح سؤالات مناسب در جریان انقلاب قرار بگیرند و خودشان به نتیجه برسند؛ این روش برای ماندگارتر شدن مسائل ارزشی در ذهن جوانان در برابر هجمه رسانه‌های غربی و فضای مجازی می‌تواند مفید باشد.

آقازاده با یادآوری تقارن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ایام فاطمیه تأکید کردند: با توجه به وظیفه همه در عزاداری ایام فاطمیه، در این شرایط نمی‌شود فضای شاد را با کارناوال‌های جشن و سرور داشته باشیم بنابراین باید تلاش کنیم که نشاط معنوی را بر جامعه حاکم کنیم.

وی در پایان جلسه مصوب کرد که نمایشگاه دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی به‌طور هم‌زمان در شهرستان‌ها به شکل جذاب برقرار شود همچنین در اراک و مرکز استان این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استقرار یابد. به این منظور بایستی تبلیغات گسترده‌ای هم صورت بگیرد تا از نمایشگاه به‌خوبی استقبال شود و شهروندان در جریان این دستاوردهای مهم قرار بگیرند.

رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی:

 تدوین کتاب خدمات40 ساله انقلاب اسلامی

عباس هاشمی رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: کشورهای استکباری همه باهم هم‌پیمان شدند که با ایجاد بحران‌ها و فتنه‌ها در جمهوری اسلامی ایران، نگذارند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران چهلمین سالگرد پیروزی خود را جشن بگیرد.

وی افزود: به یاری مردم و تلاش مسئولین ان‌شاءالله مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را بسیار بهتر و باشکوه‌تر از سال‌ها گذشته برگزار می‌کنیم.

رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی دو رویکرد اساسی را برای برنامه‌های پیش‌بینی‌شده این بزرگداشت مطرح کرد: رویکرد تبیینی و رویکرد آیینی، به این منظور و برای برنامه‌ریزی و اجرای بهتر برنامه‌ها تمامی سازمان‌ها وادارات استان در قالب 13 کارگروه موظف به پیگیری این موضوع هستند.

وی تصریح کرد: از راهپیمایی 22 بهمن سال 96 مقرر شد که برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تنها مختص دهه فجر نباشد و این موضوع به‌طور خودکار محور تمام برنامه‌هایی باشد که در این سال اجرا می‌شود.

هاشمی مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌بینی‌شده توسط کارگروه‌های استانی و شهرستانی را بیان کرد: برپایی نمایشگاه ارائه عملکرد و خدمات 40 ساله سازمان‌های استانی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اراک، گرامیداشت سالگرد حماسه 9 دی روز ملی بصیرت و تجدید میثاق امت با ولایت

وی همچنین از تدوین کتاب خدمات40 ساله انقلاب اسلامی توسط کارگروه دفاعی و بسیج  خبر داد و گفت: این کتاب در 700 صفحه و 5 فصل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، نظامی، علمی و اقتصادی آماده انتشار است.

انتهای پیام/