واکسیناسیون تب برفکی در روستای سید حسن الهایی/تصاویر بازار خنزر پنزر فروشی در اراک/تصاویر وحید جلیلی: فیلم «متری شش و نیم» به معنــای واقعی کلمه درخشان بود/جشنواره فیلم فجر امسال، بهترین یا یکی از بهترین جشنواره های ۲۰ سال اخیر کشور بود حراج باورنکردنی خودروسازها 30 دقیقه ای تمام شد / معادله حاشیه بازار، بازی دوسر برد برای دلال ها و خودروسازها! + تصاویر موافقین و مخالفین نظام مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب/ چالش های انقلاب اسلامی با نظام سلطه پایانی ندارد/ جوانان معتقد بار اصلی ساخت دولت اسلامی را بر عهده گیرند همه اقشار مخاطب پیام رهبر معظم انقلاب هستند/ثمره گام دوم انقلاب شکوفایی نظام است انتشار اسنادی از اصالت نامه امام درباره آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی برای اولین بار + عکس محاکمه حسین فریدون آغاز شد لزوم رفع تفکرطاغوتی مدیران/بایددست ویژه‌خواران ازانقلاب کوتاه شود حضرت ام‌البنین (س) را باید مادر کربلا و تاریخ نامید
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۵
کد خبر: 47452
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
مدیرعامل موسسه رعد مهربانی استان مرکزی اعلام کرد:

ارائه خدمات آموزشی رایگان و اشتغال‌زایی به 136 معلول در استان مرکزی/بی‌توجهی مجموعه‌های دولتی به خواسته‌های معلولین

در راستای حمایت از معلولین اراکی، موسسه رعد مهربانی خدمات و آموزش‌های رایگان به این افراد ارائه می‌دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ در جامعه‌ای که زندگی می‌کنیم برخی افراد به علت‌های مختلف ازنظر جسمی با دیگر افراد جامعه تفاوت دارند، همین موضوع باعث می‌شود تا اغلب موارد این افراد گوشه‌گیر و منزوی‌شده و نتوانند زندگی عادی داشته باشند.

در این میان افراد خیری پیدا می‌شوند که بدون هیچ توقعی با ارائه خدمات به معلولین توانایی‌های پنهان آن‌ها را شکوفا می‌کنند موسسه رعد مهربانی در شهرستان اراک یکی از این موسسه‌ها است.

ارائه خدمات آموزشی رایگان و اشتغال‌زایی به 136 معلول در استان مرکزی/بی‌توجهی مجموعه‌های دولتی به خواسته‌های معلولین

محمدرضا اسدپور مدیرعامل موسسه رعد مهربانی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ به مناسبت هفته معلولین با اشاره به تأسیس این موسسه در تیرماه سال ۹۶ در اراک، در رابطه باهدف آن گفت: اصلی‌ترین هدف ما مشارکت معلولین در جامعه و خارج کردن آن‌ها از کنج عزلت است.

اسد پور اظهار کرد: در این موسسه افراد پس از مراجعه و انجام بررسی‌های لازم، توانایی‌ها و استعدادهایشان شناسایی می‌شود، سپس با توجه به نیازشان یک سری برنامه‌های آموزشی تربیتی به آن‌ها ارائه می‌شود.

وی افزود: مؤسسات رعد در سراسر کشور ۲۹ نمایندگی دارد که هفته گذشته مرکز محلات به‌عنوان بیست و نهمین مرکز افتتاح شد و این شجره طیبه با گسترش خود خدماتش را به جامعه معلولین ارائه می‌کند.

مدیرعامل موسسه رعد مهربانی به کلاس‌های آموزشی اشاره کرد و ادامه داد: تمامی این کلاس‌ها در همین مرکز و به‌صورت کاملاً رایگان آموزش داده می‌شود که شامل: خیاطی، معرق‌کاری، قلم‌زنی، ساخت مصنوعات چرمی، ساخت زیورآلات و عروسک، طراحی و نقاشی، دوره‌های عمومی کامپیوتر، آموزش زبان انگلیسی، آموزش موسیقی و ... می‌شود.

اسد پور در رابطه با محصولات تولیدشده توسط معلولین گفت: محصولات تولیدشده توسط توان یاب ها شامل معرق روی چوب، زیورآلات مختلف ازجمله دستبند و گردن بند، کیف و کمربند چرمی، انواع عروسک‌های مختلف، قلم‌زنی روی مس و ... می‌شود که ابتدا توسط مسئول کنترل کیفی مجموعه ازنظر کیفیت ارزیابی می‌شود و پس از تائید در فروشگاه داخل مجموعه و در نمایشگاه‌های مختلف در سطح استان و کشور به فروش می‌رسد که با استقبال خوبی هم مواجه است.

وی تصریح کرد: از آغاز شروع به کار موسسه تابه‌حال توانستیم تعداد ۱۳۶ نفر از توان یاب های بالای ۱۴ سال را شناسایی کنیم. خوشبختانه تعدادی از این افراد پس از فراگیری آموزش‌های لازم و ایجاد آمادگی با معرفی به شرکت‌هایی که نیاز به نیرو داشتند ازجمله ماشین‌سازی اراک و شرکت رافونه مشغول به کار شدند که این موفقیتی بزرگ برای موسسه است.

اسدپور در رابطه با حمایت دستگاه‌های ذی‌ربط ازجمله بهزیستی گفت: متأسفانه این مجموعه‌های دولتی کاملاً معلولین را رها کرده و نهایت کاری که می‌کنند ارائه وام ۲۰ میلیون تومانی در قالب وام اشتغال به برخی افراد است که قطعاً با توجه به بازپرداخت آن، فرد گرفتارتر از گذشته می‌شود و گرهی از کار او باز نمی‌شود.

وی ادامه داد: چیزی که واقعاً باعث تعجب است اینکه بهزیستی حتی از ارائه نام و آمار توان یاب ها به موسسه ما هم دریغ می‌کند. اگر درخواست حمایت مالی داشتیم و حمایت نمی‌کردند باز می‌شد آن را توجیه کرد ولی در این زمینه که ما تنها نام و آمار توان یاب ها جهت ارائه خدمات به آن‌ها را می‌خواهیم نیز بهزیستی کمکی بهمانمی کند که نیاز به تأمل دارد.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی خانواده‌هایی که فرزند معلول دارند این موضوع را مایه ننگ خود می‌دانند درصورتی‌که این‌طور نبوده و کاملاً برعکس است. باید بتوان استعدادهای این افراد را شناخته و آن‌ها را شکوفا کرد. معلولین شبیه طلایی هستند که غبار روی آن‌ها را گرفته است، ما باید بتوانیم این غبار را بزداییم تا ارزش آن برای همه شناخته شود. در این موسسه با آغوش باز پذیرای این عزیزان هستیم و با آموزش‌های لازم سعی در برجسته‌سازی توانمندی‌های این افراد و شناساندن آنان به جامعه داریم.

تصاویر زیر مربوط به هنر معلولین موسسه رعد مهربانی در اراک است.

captcha