بربادرفتن میلیاردها تومان به خاطر بی اخلاقی یک مدیر!/نهادهای امنیتی نباید به فوتبال ورود کنند رمزگشایی از ادعای عجیب عربستان درباره هدف قرار گرفتن مکه/ هدف ریاض از اتهام زنی به نیرو‌های مقاومت چیست؟ آغاز بازسازی منازل مسکونی مناطق سیل زده توسط بسیج تولید ﻣﻴﻜﺮوﮔﺮﻳﻦ‌ها با ارزش غذایی ۴ تا ۴۰ برابر سبزیجات معمولی سفیر کره‌ جنوبی: به‌دنبال حفظ تجارت با ایران هستیم/به مذاکرات برای دریافت معافیت تحریمی ادامه می‌دهیم از رسالت نسل «فردوسی»، تا نفی ایدئولوژی توسط «شاعران ایدئولوژیک»! سال گذشته ۵۴ هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی پرداخت شد دولت مطالبات صندوق رفاه دانشجویی را پرداخت نکرده است توان شرکت های فناور در ارائه بسته های مالی به خریداران افزایش می یابد شاه گفت: سخنرانی‌های انتقادی ماه رمضان را قطع کنید!
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۲
کد خبر: 47452
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
مدیرعامل موسسه رعد مهربانی استان مرکزی اعلام کرد:

ارائه خدمات آموزشی رایگان و اشتغال‌زایی به 136 معلول در استان مرکزی/بی‌توجهی مجموعه‌های دولتی به خواسته‌های معلولین

در راستای حمایت از معلولین اراکی، موسسه رعد مهربانی خدمات و آموزش‌های رایگان به این افراد ارائه می‌دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ در جامعه‌ای که زندگی می‌کنیم برخی افراد به علت‌های مختلف ازنظر جسمی با دیگر افراد جامعه تفاوت دارند، همین موضوع باعث می‌شود تا اغلب موارد این افراد گوشه‌گیر و منزوی‌شده و نتوانند زندگی عادی داشته باشند.

در این میان افراد خیری پیدا می‌شوند که بدون هیچ توقعی با ارائه خدمات به معلولین توانایی‌های پنهان آن‌ها را شکوفا می‌کنند موسسه رعد مهربانی در شهرستان اراک یکی از این موسسه‌ها است.

ارائه خدمات آموزشی رایگان و اشتغال‌زایی به 136 معلول در استان مرکزی/بی‌توجهی مجموعه‌های دولتی به خواسته‌های معلولین

محمدرضا اسدپور مدیرعامل موسسه رعد مهربانی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ به مناسبت هفته معلولین با اشاره به تأسیس این موسسه در تیرماه سال ۹۶ در اراک، در رابطه باهدف آن گفت: اصلی‌ترین هدف ما مشارکت معلولین در جامعه و خارج کردن آن‌ها از کنج عزلت است.

اسد پور اظهار کرد: در این موسسه افراد پس از مراجعه و انجام بررسی‌های لازم، توانایی‌ها و استعدادهایشان شناسایی می‌شود، سپس با توجه به نیازشان یک سری برنامه‌های آموزشی تربیتی به آن‌ها ارائه می‌شود.

وی افزود: مؤسسات رعد در سراسر کشور ۲۹ نمایندگی دارد که هفته گذشته مرکز محلات به‌عنوان بیست و نهمین مرکز افتتاح شد و این شجره طیبه با گسترش خود خدماتش را به جامعه معلولین ارائه می‌کند.

مدیرعامل موسسه رعد مهربانی به کلاس‌های آموزشی اشاره کرد و ادامه داد: تمامی این کلاس‌ها در همین مرکز و به‌صورت کاملاً رایگان آموزش داده می‌شود که شامل: خیاطی، معرق‌کاری، قلم‌زنی، ساخت مصنوعات چرمی، ساخت زیورآلات و عروسک، طراحی و نقاشی، دوره‌های عمومی کامپیوتر، آموزش زبان انگلیسی، آموزش موسیقی و ... می‌شود.

اسد پور در رابطه با محصولات تولیدشده توسط معلولین گفت: محصولات تولیدشده توسط توان یاب ها شامل معرق روی چوب، زیورآلات مختلف ازجمله دستبند و گردن بند، کیف و کمربند چرمی، انواع عروسک‌های مختلف، قلم‌زنی روی مس و ... می‌شود که ابتدا توسط مسئول کنترل کیفی مجموعه ازنظر کیفیت ارزیابی می‌شود و پس از تائید در فروشگاه داخل مجموعه و در نمایشگاه‌های مختلف در سطح استان و کشور به فروش می‌رسد که با استقبال خوبی هم مواجه است.

وی تصریح کرد: از آغاز شروع به کار موسسه تابه‌حال توانستیم تعداد ۱۳۶ نفر از توان یاب های بالای ۱۴ سال را شناسایی کنیم. خوشبختانه تعدادی از این افراد پس از فراگیری آموزش‌های لازم و ایجاد آمادگی با معرفی به شرکت‌هایی که نیاز به نیرو داشتند ازجمله ماشین‌سازی اراک و شرکت رافونه مشغول به کار شدند که این موفقیتی بزرگ برای موسسه است.

اسدپور در رابطه با حمایت دستگاه‌های ذی‌ربط ازجمله بهزیستی گفت: متأسفانه این مجموعه‌های دولتی کاملاً معلولین را رها کرده و نهایت کاری که می‌کنند ارائه وام ۲۰ میلیون تومانی در قالب وام اشتغال به برخی افراد است که قطعاً با توجه به بازپرداخت آن، فرد گرفتارتر از گذشته می‌شود و گرهی از کار او باز نمی‌شود.

وی ادامه داد: چیزی که واقعاً باعث تعجب است اینکه بهزیستی حتی از ارائه نام و آمار توان یاب ها به موسسه ما هم دریغ می‌کند. اگر درخواست حمایت مالی داشتیم و حمایت نمی‌کردند باز می‌شد آن را توجیه کرد ولی در این زمینه که ما تنها نام و آمار توان یاب ها جهت ارائه خدمات به آن‌ها را می‌خواهیم نیز بهزیستی کمکی بهمانمی کند که نیاز به تأمل دارد.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی خانواده‌هایی که فرزند معلول دارند این موضوع را مایه ننگ خود می‌دانند درصورتی‌که این‌طور نبوده و کاملاً برعکس است. باید بتوان استعدادهای این افراد را شناخته و آن‌ها را شکوفا کرد. معلولین شبیه طلایی هستند که غبار روی آن‌ها را گرفته است، ما باید بتوانیم این غبار را بزداییم تا ارزش آن برای همه شناخته شود. در این موسسه با آغوش باز پذیرای این عزیزان هستیم و با آموزش‌های لازم سعی در برجسته‌سازی توانمندی‌های این افراد و شناساندن آنان به جامعه داریم.

تصاویر زیر مربوط به هنر معلولین موسسه رعد مهربانی در اراک است.

captcha