افزایش امضاهای طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس شرکت صنایع آذرآب اراک نویسندگی در ایران شغل نیست و اصلی ترین علت آن کتاب‌نخوانی مردم است/ دستگاه‌های فرهنگی برنامه‌ای برای ترغیب مردم برای مطالعه ندارند روایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی خانواده ایرانی|اسلام درباره عدالت بین فرزندان چه نظری دارد؟/ حکم فرق گذاشتن والدین در کمک مالی بدون توجیه چیست؟ ترامپ: در مسیر شکست آشوبگران هستیم/ چین باید پاسخگو باشد گزارش | اختتامیه «قلم زرین» همزمان با روز قلم؛ اعلام برگزیدگان جایزه «قلم زرین» با تجلیل از جمال شورجه رمزگشایی از برنامه مهم سپاه و ارتش برای نقش‌آفرینی در اقیانوس هند/ سیادت در مدار ۱۰ درجه؛ رقابت پاکستان و هند یا جنگ آمریکا و چین!؟ +عکس گرانی گوشت قرمز دلالی یا قاچاق دام؟/سرانجام بازار مرغ چه می شود؟ مبارزه با فساد در کارنامه قاضی‌القضات‌ها/ آبادانی در ویرانه‌
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
کد خبر: 47294
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
آیت‌الله دری نجف‌آبادی:

توجه به فرهنگ کار و تولید رمز تحقق پیشرفت اقتصادی است/نمایندگان مجلس از بازی‌های سیاسی دوری کنند

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بابیان اینکه امید باید با تلاش همراه شود، گفت: امروز باید فرهنگ کار، تولید و افزایش بهره‌وری را در جامعه جدی بگیریم.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک روز نیروی دریایی و تأکید بر ظرفیت‌های موجود در دریا؛ گفت: امروز تجهیزاتی که با تکیه‌بر توان داخلی ساخته می‌شود موجب عزت و سربلندی کشور است و نباید به این‌ها بسنده کنیم و باید با دستیابی به تکنولوژی‌های بیش‌تر به صادرات آن نیز بیندیشیم.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: باید فعالیت‌ها و دستاوردها به سمتی رود که در آینده به‌عنوان قدرت منطقه‌ای شکست‌ناپذیر، برای دفاع از قدرت و عظمت اسلام و ایران، مطرح شویم.

وی با تکیه‌بر سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع حاضرین در مجمع تقریب مذاهب تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید بدانند که عزت در سایه خداست و نه تحت ولایت شیطان، آل سعود و هم‌پیمانانش بدانند که زیر سایه آمریکا راه به‌جایی نخواهند برد.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزایش عزت و قدرت اسلام و مسلمانان را هدف جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی با هیچ‌یک از همسایگان خودسر جنگ ندارد اما این را باید بدانند از مسئله قدس کوتاه نخواهیم آمد.

حفظ وحدت و یکپارچگی لازمه عبور از شرایط موجود است

وی ضمن تأکید بر تبعات تحریم‌ها و تلاش دشمن برای تفرقه‌افکنی در کشور اظهار کرد: ملت با هوشیاری و حفظ وحدت و یکپارچگی تلاش‌های دشمن را بی‌نتیجه می‌گذارد و کشور را از این شرایط عبور خواهد داد.

دری نجف‌آبادی تشریح کرد: در اقتصاد یک وظیفه‌ای مردم‌دارند و یک وظیفه دولتی‌ها و مسئولین، وظیفه مردم اهمیت دادن به تولید در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی است که باید زنجیره‌های تولید به دست مردم انجام گیرد.

وی لازمه پیشرفت کشور را تولید دانست و افزود: کارخانه‌های ما باید از مونتاژکاری فاصله بگیرند و تولید را از صفر شروع کنند تا گرفتاری‌هایی که دشمنان با تحریم برای کشور ایجاد می‌کنند بی‌اثر شود و نیازمند قطعات و مواد اولیه آن‌ها نباشیم.

امام‌جمعه اراک ضمن اشاره به فعالیت‌های مفید شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد: مشکل با میز نشینی حل نخواهد شد و دانشگاه‌ها باید افرادی مولد و تجربه آموخته را راهی جامعه کنند تا بتوانیم روی پای خودمان بایستیم و در این حوزه‌ها وابستگی نداشته باشیم.

وی بابیان اینکه امید باید با تلاش همراه شود ادامه داد: امروز باید فرهنگ کار، تولید و افزایش بهره‌وری را در جامعه جدی بگیریم.

بازی‌های سیاسی بلای امروز کشور

دری نجف‌آبادی ضمن گرامیداشت روز مجلس تصریح کرد: انتظار داریم مجلسی‌ها در شرایط امروز کشور و در بودجه ۹۸ با تلاش و توجه به مصلحت جامعه هزینه‌ها را بر مردم تحمیل نکنند و برنامه را در راستای حمایت از اقشار ضعیف و همچنین حمایت از تولید تنظیم نمایند.

وی مبارزه با قاچاق، جلوگیری از واردات بی‌رویه، جلوگیری از خروج ارز و توجه به تولید ملی را از نمایندگان خواستار شد و افزود: مجلس وظیفه دارد که به پول‌هایی که به بخش‌های مختلف ازجمله اشتغال خصوصاً اشتغال روستایی اختصاص داده است نظارت دقیق و کافی را داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بلای امروز کشور را بازی‌های سیاسی دانست و عنوان کرد: نمایندگان از سیاسی‌کاری دوری کرده و با تکیه‌بر وحدت کلمه، سلامت در کار و توجه به مصالح عمومی جامعه فعالیت‌های خود را ادامه دهند.

انتهای پیام/

captcha