شناسایی 104 مورد مبتلا به کروناویروس در 24 ساعت گذشته شکست نمایندگان فوتبال استان مرکزی در روز ِ توقف صدرنشینان افتتاح ۷ پروژه محرومیت زدایی در شازند ۷۰ گروه جهادی در شازند مشغول فعالیت های محرومیت زدایی هستند ۴۸۰ پروژه محرومیت زدایی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد اینفلوئنسرهایی که با احساسات مردم جیبشان را پر می کنند مجادلات مردم را ناراحت می‌کند همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/مردم از مجلس و دو قوه دیگر انتظار بیان حق و پیگیری آن رادارند مجلس یازدهم به‌جای شعار در عمل کارآمدی خود را ثابت می کند گفت‌وشنود تسنیم با مقام بانک مرکزی|چرا بعد ۴۰سال تورم را حل نکردیم؟ شاپور محمدی: روی تورم ۲۲درصد هم‌قسم شدیم؛ مشکل عرضه است؛ تردید در دوام دلار ۲۲هزاری تصمیم‌ نهایی درباره زمان برگزاری کنکورها امروز اعلام می‌شود
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۵
کد خبر: 47141
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
سرنوشت شوم قوانین تاثیرگذار؛

قانون منع به‌‌کارگیری بازنشستگان اجرا نشده، دور خورد!

بسیاری از مدیران که قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل حالشان شده، این روزها با انواع ترفندها در حال دور زدن قانون و یا جایگیری در مسئولیت‌های مشابه بدون بار حقوقی هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از آناج، یک هفته از قانون خوب و جنجالی منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی می‌گذرد. هرچند با تصویب اولیه این قانون کور سوهای امید برای جوانان ایجاد شد اما با تبصره‌های بعدی و محدود کردن دایره بازنشستگان، این امید کم‌رنگ شد لیکن هنوز مردم بسیاری از اجرای این قانون خوشحال بوده و آن را گام موثری در باز شدن عصره برای جوان‌ها می‌دانستند.

زمانی که موج اول بازنشستگی‌ها آغاز شد و برخی از مدیران و استانداران از سمت‌های خود کنار رفتند، بسیاری از کارمندان و مردم عادی از جدی بودن اجرای قانون سخن می‌گفتند و در گفت‌وشنود هاشان با تعجب از سرنوشت خوب این قانون تعریف می‌کردند.

اما دیری نگذشت که راه‌های فرار و دور زدن قانون بازنشستگی نیز مانند بسیاری از قوانین دیگر پیدا شد و بسیاری از مدیران، امروز با استناد به یک تبصره در ماده قانونی دیگر و یا با کسب اجازه، مجددا به مسند قدرت و مسئولیت بازگشته‌اند.

رئیس فدراسیون فوتبال که پس از تلاش‌های فراوان، مقدار درصد جانبازی‌اش به قانون بازنشستگی نرسید با تمسک به سازمان‌های بین‌المللی و تهدید آنها در مسئولیت خود ابقا شد، برخی از مدیران صدا و سیما نیز ظاهرا با اجازه رهبری در مسئولیت‌شان ماندنی شدند و وزیر استیضاح شده و بازنشسته اقتصاد نیز بنا به ادعای زنگنه با اجازه مقام مافوق به مدیرعاملی شرکت ملی نفت ایران منصوب شد.

در موردی دیگر وزیر تازه صلاحیت گرفته کابینه دوازدهم در اقدامی، هم‌شهری خود را که زمانی معاون وزیر بود و با قانون بازنشستگی از کار بی‌کار شده بود به سمت دستیار ویژه‌اش منصوب کرد تا تقریبا همه‌کاره این وزارتخانه شود.

با وضعیت موجود که ظاهرا آمار دور زدن قانون بازنشستگان از صد نفر گذشته، این قانون نیز به سرنوشت قوانین دیگر دچار شده و علاوه بر ایجاد ناامیدی و یاس در بین عموم مردم، وجاهت قانون‌گذاری و نظارت بر قوانین توسط نمایندگان مجلس را زیر سوال برده است که این موضوع نیز مانند بسیاری از موضوعات راه علاج فوری می‌طلبد.

انتهای پیام/  

captcha