«هپکو» به تامین اجتماعی واگذار شد+سند حوادث رانندگی استان مرکزی 3 کشته و مصدوم بر جای گذاشت عرضه تیشرت‌های عجیب و غریب در پاساژها/ نمایش نوشته‌های غیر اخلاقی بر روی سینه جوانان + عکس واکنش طنز مجری «حالا خورشید» به موضع دولت درباره گرانی‌ها 92 درصد موارد ابتلا به کرونا از طریق دورهمی‌ها و خانواده/ استفاده از ماسک بهتر از واکسن است موضوع قرارداد ٢٥ ساله بین ایران و چین در چارچوب ضوابط است/ حکم مهدی جهانگیری صادر شد در نشست خبری آموزش‌های مجازی؛ رستمی: بیش از یک میلیون نفر در دوره‌های مجازی شرکت کردند / فقط ۱۰ درصد آموزش عالی را توانستیم در فضای مجازی پاسخگو باشیم یازدهمین جلسه محاکمه طبری و سایر متهمان/ ماجرای نظارت طبری بر واحد VIP برج فلورا لابی علیه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اختصاصی تسنیم|مهلت بازگشت ارز صادراتی تمدید نمی‌شود/ پایان تیر آخرین فرصت صادرکنندگان است
سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
کد خبر: 47102
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
عضو کمسیون برنامه‌وبودجه مجلس؛

دوری از تفکر بسیجی زمینه‌ساز مشکلات امروز کشور است/ سرنخ مشکلات اقتصادی کشور در دست نفوذی‌ها

عضو کمسیون برنامه‌وبودجه مجلس دهم مطالبه گری بر اساس قانون اساسی را یکی از مهم‌ترین وظایف بسیج دانست و گفت: چرا که با مطالبه گری صحیح مشکلات کشور به‌سادگی برطرف خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از صبح محلات، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمسیون برنامه‌وبودجه مجلس دهم، در اجتماع "شکوه مقاومت" بسیجیان شهرستان محلات با اشاره به صدور فرمان تاریخی امام(ره) مبنی بر تشکیل بسیج و استفاده امروز ما از این شجره طیبه گفت: اگر بسیج و حرکت بسیج نبود ایران اسلامی در جنگ هشت‌ساله استقلال خود را ازدست‌داده بود.

وی ادامه داد: اگر بسیج در دوران دفاع مقدس نبود، قطعاً نتیجه جنگ چیزی غیرازاین بود و امروز همه بسیجیان باید به دوران طلایی دفاع مقدس افتخار کنند.

شناسایی و مقابله با تفکر نفوذی‌ها از وظایف بسیجیان است/سرنخ مشکلات اقتصادی کشور در دست نفوذی‌ها

این نماینده مجلس افزود: بسیج همیشه در مقاطع مختلف با شناخت رسالت خود، به وظیفه شرعی خود عمل کرده و پس از حضور در عرصه دفاع مقدس، امروز بسیج برای حفاظت از انقلاب و دستاوردهای خون شهدا باید با شناخت شرایط روز در جهت صحیح حرکت کند و امروز شناخت و مقابله با جریان نفوذ در کشور یکی از وظایف بسیج است.

حاجی دلیگانی، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در سال ۹۴ برای مقابله با ورود نفوذی‌ها به مراکز تصمیم سازی بیان کرد: نفوذی‌ها، افرادی هستند که تفکرات آن‌ها با اصل اساسی انقلاب متفاوت است و کسی که نظام محاسباتی او با نظام فکری غرب بسته‌شده و آرمان انقلاب را قبول ندارد نمونه‌ی بارزی از یک نفوذی در نظام و انقلاب است.

وی ادامه داد: تمام دلسوزان نظام و دین‌دارانی که به دنبال اعتلای پرچم اسلام هستند باید برای مقابله بانفوذی‌ها اتفاقات و رخدادهای روز را رصد کنند و آگاهی دادن به مردم در خصوص افراد نفوذی یکی از وظایف ماست و سرنخ مشکلات اقتصادی کشور در دست افراد نفوذی است.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس افزود: شناخت و بیان آثار و نمودهای نفوذ برای مردم از وظایف مردم است و در بحث برجام افراد نفوذی اجازه ندادند برجام به نفع مردم تمام شود و از جاسوسانی که در تیم مذاکره‌کننده حضورداشته تعدادی دستگیر و برخی فراری شدند.

تلاش جریانی خاص برای وابستگی کشور/ضربه مستقیم به اقتصاد کشور با اجرای سیاست‌های غلط پولی و مالی

حاجی دلیگانی با اشاره به تلاش جریانی خاص در کشور که به دنبال وابستگی کشور و خسته کردن مردم از نظام و انقلاب است اظهار کرد: درحالی‌که یک درصد جمعیت دنیا و یک درصد سرزمین دنیا در اختیار ماست، ۷ درصد منابع زیرزمینی دنیا راداریم و مسئولین اجرایی و تصمیم گیر باید در راستای استفاده و توزیع صحیح این منابع گام بردارند و اگر مسئولین اراده کنند می‌توانند اقتصاد کشور را درست کنند و اگر کسی کوتاهی می‌کند باید محاکمه شود.

وی ادامه داد: با بسته ارزی ۲۱ فروردین سال جاری، ذخایر ارزی کشور به حرج گذاشته شد و این دقیقاً درزمانی رخ داد که شاهد تهدید دشمنان به تحریم بودیم و حاصل اجرای این بسته ارزی بدهی ۱۲ میلیارد دلاری کشور شد.

این نماینده مجلس افزایش ۴ برابری نقدینگی از سال ۹۲ تاکنون را یکی از دلایل ضربه به اقتصاد و کاهش ارزش پول ملی دانست و بیان کرد: وظیفه و رسالت امروز ما، حفظ دستاوردهای بسیج و بسیجیان است و باید دستاوردهای بسیج را به‌درستی برای مردم بازگو کنیم و تاریخ گواه است دوری از تفکرات بسیج زمینه‌ساز مشکلات کشور بوده است.

طبق قانون اساسی، دولت موظف به رفع مشکلات اساسی مردم است

حاجی دلیگانی با اشاره به تلاش عده‌ای برای منحرف کردن افکار عمومی مردم گفت: مردم باید بدانند ریشه مشکلات امروز آن‌ها در کجاست، طبق قانون اساسی نیازهای اصلی مردم باید توسط دولت برطرف شود و دولت مسئولیت اجرای قانون اساسی را بر عهده دارد، اما جریانی باوجود اعطای بیشترین اختیارات به رئیس‌جمهور، افرادی به دنبال آن هستند رهبری را به‌عنوان مقصر اصلی جلوه دهند و این در حالی است که امروز رئیس‌جمهور با اختیارت خود می‌تواند قوانین مصوب مجلس را برای مدتی متوقف و حتی اجرای احکام قضایی را به حالت تعلیق درآورد.

عضو کمسیون برنامه‌وبودجه مجلس دهم در خاتمه، مطالبه گری بر اساس قانون اساسی را یکی از مهم‌ترین وظایف بسیج عنوان و خاطرنشان کرد: اگر مطالبه گری از تمامی مسئولین به‌درستی انجام شود مشکلات کشور به‌سادگی برطرف خواهد شد و مردم باید در انتخاب‌های خود بیشترین دقت را داشته باشند و با شناسایی و حذف نفوذی‌ها کشور را به دست مسئولین بسیجی بالیاقت بسپارند.

انتهای پیام/

captcha