راهبرد راه‌اندازی نهضت خاطره گویی جلوگیری از تحریف حقایق دفاع مقدس است سنگر سازان بی سنگر در دفاع مقدس بن‌بست شکن بودند/ شهید«طهرانی مقدم» یک مدیریت جهادگونه همراه با ایثار و ازخودگذشتگی را پایه گذاری کردند بازیگری که «جنگ» را زندگی کرد/دخترم می‌پرسد چرا ۸ سال ادامه دادی؟ چرخش جدید در اظهارات روحانی/به کدام حرفتان اعتماد کنیم؟ جانز هاپکینز: شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به 7.1 میلیون نفر رسید پرونده ویژه «کار و زار» | مجوز کسب و کار؛ بهبود فضای کسب و کار آرزوی دیرینه‌ی تولیدکنندگان ایرانی/ اخذ مجوز کسب و کار در کشور‌های پیشرفته تنها در نیم روز! سناریوی رسانه‌ای جدید برای «ایران هراسی»/ داور زن شطرنج ادعای «ِیهودی» بودن کرد! + عکس فرمول نرخ خرید تضمینی گندم ۱۴۰۰ مشخص شد؛ موافقان و مخالفان نرخ خرید گندم چه می گویند؟ فعالیت صنوف سینما زیر سایه ثبت در وزارت کار/ برای بقا می‌جنگیم! گفتگو| خوش‌چهره: سخنان روحانی درباره ریشه مشکلات کشور ناصحیح، ناپخته و فرافکنی است
دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
کد خبر: 47074
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
به همت سپاه روح‌الله استان مرکزی؛

ایجاد بزرگ‌ترین پیست موتورسواری کشور در دهکده مقاومت اراک

یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های انجام‌شده در دهکده مقاومت ایجاد بزرگ‌ترین پیست موتورسواری کشور است که جوانان بسیاری را به سمت خود جذب خواهد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ توجه به اوقات فراغت جوانان و ایجاد محیط‌های سالم در راستای تخلیه انرژی جوانی به‌دوراز فعالیت‌های مخرب و  ضد فرهنگی و ایجاد یک فضای فرهنگی و آموزشی در کنار فعالیت‌های سرگرم‌کننده برای جوانان، یکی از برنامه‌ها و اهداف بسیاری از مدیران و مسئولین در جای‌جای کشور است.

در همین راستا ۵ کیلومتر از اراک که به سمت خمین حرکت کنیم با مجموعه دهکده مقاومت روبه‌رو می‌شویم که مدتی است در آن مکان برقرارشده است.

این مجموعه جایگزین مجتمع طوفانی شده که بیش از یک سال تعطیل است و در حال حاضر به همت سپاه روح‌الله استان مرکزی با ایجاد تغییراتی بانام جدید دهکده مقاومت شروع به فعالیت کرده است.

فعالیت‌های این مجموعه با محوریت ایجاد محیطی سالم و مهیج برای جوانان به‌دوراز آسیب‌رسانی به خود و ایجاد آزار برای جامعه برنامه‌ریزی‌شده است.

یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های انجام‌شده در دهکده مقاومت ایجاد بزرگ‌ترین پیست موتورسواری کشور است که جوانان بسیاری را به سمت خود جذب خواهد کرد.

این پیست موتورسواری به مساحت ۲۵۰ در ۱۰۰ متر، در فضای ۲.۵ هکتار قابلیت آموزش موتور کراس از مبتدی تا قهرمانی را دارد؛ ضمن اینکه برای برگزاری مسابقات بین‌المللی، ملی و برگزاری اردوهای تیم ملی یک پیست موتورسواری کاملاً استاندارد به شمار می‌رود.

این پیست موتورسواری به همت سپاه استان، اداره کل ورزش و جوانان و هیئت موتورسواری با رعایت کامل مسائل ایمنی و استاندارد تأسیس‌شده و شرایط مناسبی را برای گرایش بیشتر جوانان و نوجوانان نسبت به این ورزش ایجاد کرده است.

همچنین با توجه به اینکه در مرکز استان مکان مناسب برای برگزاری مسابقات و تمرینات موتورسوارها وجود نداشت، ایجاد این پیست با تصمیم سپاه استان مرکزی به‌عنوان  بخشی از دهکده مقاومت می‌تواند تأثیر بسیاری را نیز در ورزش حرفه‌ای استان داشته باشد.

بر اساس گفته مسئولین مربوطه این پیست موتورسواری در طول سال در اختیار موتورسواران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای قرار دارد که موجب می‌شود موتورسوارها در فضای کم‌خطر به تمرین بپردازند و برای مردم مزاحمت ایجاد نکنند.

ایجاد محوطه‌ای برای حرکات نمایشی که موتورسواران جوان و نوجوان به آن علاقه‌مند هستند نیز می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی این مسئله در شهرها کاسته و فضای مناسب و ایمنی را برای موتورسواران علاقه‌مند به حرکت‌های نمایشی ایجاد کند.

نکته حائز اهمیت در رابطه با این دهکده و بالأخص پیست موجود در آن قابل‌استفاده بودن برای عموم و ارائه خدمات آموزشی و ورزشی و فرهنگی متفاوت است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

ایجاد محیط سالم و ورزشی برای جوانان از اهداف دهکده مقاومت

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در رابطه با ایجاد این دهکده گفت: به‌منظور ایجاد دهکده مقاومت تصمیم بر این بود که در مدت چهار سال عملیات عمرانی این دهکده انجام و مورد بهره‌برداری قرار گیرد ولی به‌منظور تسریع درروند کار و با تصمیمات اتخاذشده، مجتمع طوفان اراک که یک سالی تعطیل بود، خریداری و برای ایجاد دهکده مقاومت در اراک انتخاب شد.

کریمی تصریح کرد: در این مجموعه سایت‌های مختلف موتورسواری، تیراندازی، مراکز آموزشی، ورزشی، تفریحی و خدماتی اجرایی شده و قابل‌استفاده است.

وی ضمن اشاره به اینکه در این فضا برنامه‌های متنوع و مفرح ورزشی و مسابقات و حرکات نمایشی اجرایی می‌شود عنوان کرد: رزمندگان و نیروهای مسلح نیز می‌توانند با استفاده از امکانات موجود در این محیط آموزش‌های لازم و مرتبط با فضای نظامی را ببینند.

کریمی به دیگر اهداف این طرح پرداخت و اظهار کرد: هدف این است تا این مجموعه در اختیار مدارس قرار گیرد، تا دانش آموزان ضمن تفریح از فضای مناسب برای تعلیم و تربیت برخوردار شوند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌هایی هم برای اجرای فاز دوم این طرح در دست اقدام است که امیدواریم در راستای افزایش محیط‌های ورزشی و سرگرمی در اختیار شهروندان قرار گیرد.

انتهای پیام/

captcha