ایران در شمار ۱۰ کشور پرمخاطره قرار دارد شورای گفتگو بخش قابل توجهی از مشکلات استان را حل کرده است/ لزوم اعمال معافیت های مالیاتی برای شهرک های صنعتی دولتی تلاش روحانی برای اثبات خود به اصلاح‌طلبان/روحانی در مسیر احیا؟! آدرس استقرار موکب های استان مرکزی در مسیر پیاده‌روی اربعین تقابل گفتمانی در مناسک اربعین حسینی یک موسسه انتشاراتی کتاب فرقه جادوگری صهیونیست را منتشر کرد!/ رپورتاژ خبرگزاری کتاب برای کتاب صهیونیستی/ آیا وزارت فرهنگ بر انتشار کتب نظارت حداقلی هم ندارد؟ حملات شیمیایی ترکیه به سوریه متین ستوده با قرار کفالت آزاد شد ده‌ها پله پائین‌تر از «هیچ»! نظرسنجی مریلند| سردار سلیمانی همچنان در صدر محبوبترین چهره‌های ایرانی
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
کد خبر: 46851
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

دستگاه ديپلماسی عاملان جنایت در یمن را به دنیا معرفی کند/ انفعال جامعه بین‌المللی در مقابل با کشتار مردم یمن قابل‌پذیرش نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن گفت: تکلیف دولت و دستگاه دیپلماسی ایران این است که تا آنجا که توان دارد تلاش کند و چهره جنایتکار این عناصر پلید را به جهان معرفی کند.

محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ ضمن محکوم کردن جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن با اشاره به اینکه همه دنیا باید از مظلومیت مردم یمن دفاع کنند گفت: در این راستا باید از همه ظرفیتی که وجود بهره برد تا از این جنایات جلوگیری کنیم.

رضایی، آل سعود و آمریکا را عامل اصلی جنایات در یمن دانست و افزود: درواقع آل سعود دست آمریکا و اسرائیل در جنایت‌های صورت گرفته در یمن است.

وی اضافه کرد: می‌توان ادعا کرد که تمامی جنایاتی که در منطقه خصوصاً در یمن انجام می‌شود عملاً با مدیریت و هدایت آمریکا و انگلیسی‌ها و به‌طورکلی اروپا و اسرائیل انجام می‌شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اولین گام برای توقف این جنایات را معرفی چهره پلید این عناصر جنایتکار به جهانیان دانست و تصریح کرد: تکلیف دولت و دستگاه دیپلماسی ما این است که تا آنجا که توان دارد تلاش کند و چهره جنایتکار این عناصر پلید را به جهان معرفی کند، ماهیت اصلی چهره‌های این جنایت صهیونیستی آمریکایی است که خود را پشت نقاب آل سعود پنهان کرده است.

رضایی بیان کرد: دیپلماسی فعال کشور باید شرایطی را ایجاد کند که این قبیل جنایات محکوم و متوقف شود در این راستا وظیفه نماینده کشور در سازمان ملل، سفرای تک‌تک کشورها و رسانه‌ها و سیستم تبلیغاتی کشور، همه و همه باید با یکدیگر یکپارچه شوند و دراین‌باره رایزنی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نماینده کشور در سازمان ملل می‌تواند قطعنامه‌ای را ارائه دهد که سازمان ملل عربستان را ملزم کند که ادامه جنگ و تجاوز به یمن را متوقف کند.

وی با تأکید بر حفظ وحدت مسلمانان، تلاش همه مسلمانان دنیا برای جلوگیری از ادامه این جنایات خواستار شد و عنوان کرد: با توجه به هفته وحدت و کشتار بی‌رحمانه‌ای که در این چند سال و به‌خصوص در این مدت اخیر در یمن رخ‌داده که کودک و زن و مرد بی‌گناه به خاک و خون کشیده شده‌اند، باید همه مسلمانان دست‌به‌دست یکدیگر بدهند. هر مسلمانی در هر جای دنیا باید تلاش کند تا از ادامه این جنایتگری عربستان جلوگیری کند.

رضایی با اشاره به اینکه انفعال دستگاه‌های بین‌المللی در مقابل با کشتار مردم یمن قابل‌پذیرش نیست گفت: امروز می‌بینیم که سازمان ملل، جامعه جهانی که به قول خودشان در اختیار آمریکاست، و آمریکا آن را مدیریت می‌کند، سازمان‌های حقوق بشری و ... هیچ‌کدام اعتراض به این کشتار وحشیانه ندارند، هیچ‌یک از سازمان‌های داعیه‌دار حقوق بشر این اقدامات عربستان سعودی علیه یمن را محکوم نمی‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی که دیگر کشورها را به حمایت از تروریسم متهم می‌کند، هرروز برای انجام جنایت، جدید مدرن‌ترین سلاح‌ها را در اختیار عربستان قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

captcha