#تنبیه_ملکه/ اینکه گفتن یکی بزنید، ده تا می‌خورید، یعنی اینکه میخوان ده تا نفتکش توقیف کنن؟ کارت سوخت جایگاه‌داران تا مدت محدودی فعال خواهد بود/ اینستکس بدون دریافت پول نفت به درد نمی‌خورد تقدیر نمایندگان مجلس از اقدام سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی عطوان: هیچ ائتلاف آمریکایی یارای مقابله با اراده ایران را ندارد از تحریم انتخابات تا حضور مشروط و مشارکت حداکثری/ تهدید به شورش توسط اصلاح طلبان چند سال بعد از فتح دولت و مجلس و شورای شهر! اثبات خواص ضد التهابی داروی اکتشافی درمان بیماری‌های خودایمنی ۳۰۰ محیط‌بان به یگان حفاظت محیط‌زیست کشور اضافه می‌شود عباس عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران مجبور به خروج از برجام است چشم آموزش‌و‌پرورش کور شد! کنفدراسیون فوتبال آسیاصلاحیت مدیرعامل سابق پرسپولیس را تایید نکرد
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۹
کد خبر: 46612
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷

سالروز 5 روز خاطره انگیز استان مرکزی+تصاویر

24 آبان هزار و سیصد هفتاد و نه، وجود معظم و معزز رهبر انقلاب گرمابخش هوای پاییزی استان مرکزی و اراک شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ 24 آبان هزار و سیصد هفتاد و نه، وجود معظم و معزز رهبر انقلاب گرمابخش هوای پاییزی استان مرکزی و اراک شد.

حضرت آیت الله خامنه ای شانزدهمین سفر استانی خود را در 24 آبانماه 79 و به مقصد اراک شروع کرد و پنج روز به یاد ماندنی در تاریخ استان مرکزی را به ثبت رسانید. این سفر ها که به گفته ایشان به منظور تماس مستقیم و نزدیک با مردم از سال 69 آغاز شد در شانزدهمین حرکت خود، اراک را به عنوان مقصد اصلی انتخاب کرد و مردم شریف و ولایتمدار استان مرکزی و به خصوص اراک به حق و شایسته، چنانکه از مهمان نوازی آنها نقل است، پذیرای این حضور شدند.

دفتر رهبر انقلاب در تقدیر از مردم‌ استان‌ مرکزی‌ در اطلاعیه ای آورد«استقبال‌ بسیار پرشور مردان‌، زنان‌، جوانان‌ و نوجوانان‌ سرافراز این‌ دیار، به‌ خاطره‌ای‌ فراموش‌ ناشدنی‌ تبدیل‌ شد و طراوت‌ و نشاط معنوی‌ قشرهای‌ مختلف‌ مردم‌ بویژه‌ جوانان‌ مؤمن‌، صادق‌ و صمیمی‌ استان‌ مرکزی‌، صحنه‌هایی‌ حقیقتا وصف‌ناپذیر آفرید».

صبح روز 24 آبان نمایش وصف ناپذیری از شور  و اشتیاق مردم عزیز اراک در استقبال از رهبر انقلاب بود. مردم اراک با حضور در  فرودگاه اراک، به همراه مسئولین ورود حضرت آیت الله خامنه ای به استان مرکزی را خوشامد گفتند.

این حضور پرشور از فرودگاه اراک تا ورزشگاه شهدای پنجم مرداد، معظم له را همراهی کرد.

سخنرانی مقام معظم رهبری در ورزشگاه شهدای پنجم مرداد از بیاناتی است که هیچ گاه از یاد و خاطره استان مرکزی پاک نخواهد شد.

حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ در سخنان‌ خود با تجليل‌ از سابقه‌ تاريخي‌ و فرهنگي‌ شهر اراك‌ و استان‌ مركزي‌ كه‌ پرورش‌ دهنده‌ بسياري‌ از علما و شخصيتهاي‌ برجسته‌ از جمله‌ امام‌ راحل‌(ره‌) است‌ به‌ تواناييهاي‌ سرشار انساني‌ و طبيعي‌ كشور ايران‌ بويژه‌ نسل‌ پرشور و مؤمن‌ جوان‌ اين‌ كشور و همچنين‌ ضعفهاي‌ ساختاري‌ و سياسي‌ مراكز استكباري‌ جهان‌ و در راس‌ آن‌ رژيم‌ آمريكا اشاره‌ و تصريح‌ كردند: امروز نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ متكي‌ بر مردم‌ و آفاق‌ آينده‌ روشن‌ و اميدواركننده‌ است‌ و ملت‌ و دولت‌ ايران‌ در كنار يكديگر از هيچ‌ يك‌ از قدرتهاي‌ استكباري‌ واهمه‌ ندارند و در مقابل‌ آنها ايستاده‌اند .

حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ توانائيهاي‌ كشور و ملت‌ ايران‌ را از جمله‌ دلايل‌ قدرت‌ ايستادگي‌ در مقابل‌ فشارهاي‌ مراكز سلطه‌ جهاني‌ برشمردند و خاطر نشان‌ كردند: ملت‌ نيرومند ايران‌ با استعدادهاي‌ طبيعي‌ فراوان‌ در سراسر كشور موقعيت‌ جغرافياي‌ ممتاز و هم‌ چنين‌ استعدادهاي‌ سرشار انساني‌ بويژه‌ نسل‌ جوان‌ پرشور، با هوش‌ و داراي‌ انگيزه‌ بسيار قوي‌ معنوي‌ مي‌تواند به‌ آينده‌ خود اميدوار باشد و راه‌ پيشرفت‌ و كمال‌ را با قدرت‌ بپيمايد.

رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در همين‌ زمينه‌ با اشاره‌ به‌ مسأله‌ مبارزه‌ با فقر، فساد و تبعيض‌ به‌ عنوان‌ سه‌ محور اساسي‌ اصلاح‌ امور كشور و همچنين‌ لايحه‌ دولت‌ براي‌ مبارزه‌ با فقر افزودند: مسئولين‌ بايد با جديت‌ عوامل‌ فقر را شناسايي‌ و مبارزه‌ با فقر را به‌ طور همه‌جانبه‌ پيگيري‌ و اجرا نمايند.


حضور رهبر انقلاب در عصر روز 24 آبان یاد آور توجه ویژه و همیشگی ایشان به شهدا و خانواده گرانقدرشان است. اهمیت شهدا در بخشی از بیانات ایشان در همین دیدار به وضوح مشخص است. ایشان فرمودند " شهيدان‌ بهترين‌ و ارزشمندترين‌ الگو براي‌ ملت‌ ايران‌ بويژه‌ جوانان‌ هستند. "همچنین تاکید کردند " اگر اين‌ جوانان‌ پرشور بسيجي‌ و نيروهاي‌ ارتش‌ و سپاه‌ با جان‌ خود در مقابل‌ دشمن‌ مقاومت‌ نكرده‌ بودند، امروز ملت‌ ايران‌ بايد از كوتاه‌ آمدن‌ در مقابل‌ دشمن‌، احساس‌ شرمساري‌ و خجالت‌ مي‌كرد. "

captcha