افزایش حقوق کارمندان نباید منجر به افزایش نقدینگی شود اسامی عده‌ای دیگر از اخلالگران در نظام اقتصادی اعلام شد/ تایید حکم اعدام باقری درمنی در دیوان عالی کشور ضرب‌ وشتم دانش آموزان توسط پلیس فرانسه+ عکس قاچاقچیان کتاب ایران سر از کابل درآوردند/ اژدهای هفت‌سر هر روز بزرگ‌تر می‌شود «چشم عقاب» ایرانی دوربردتر از پیشرفته‌ترین رادار اروپایی/ کشف و رهگیری ۱۰۰ هدف دریایی و هوایی با ۴ هزار اِلِمان +عکس نگاهی به عملکرد لژیونر‌های کی روش در آستانه جام ملت‌های آسیا کارگران امسال چقدر عیدی دریافت خواهند کرد؟ آنچه که باید درباره مزاج خود بدانید پزشکیان: ساختار را قبول ندارم و عقیده‌ام شبیه رهبری نیست/ سوالات سخت دانشجویان و آشوبِ آقای نماینده! هافبک استقلال به دنبال کریم باقری شدن/ بازیکنی که شفر می خواست
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
کد خبر: 46612
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷

سالروز 5 روز خاطره انگیز استان مرکزی+تصاویر

24 آبان هزار و سیصد هفتاد و نه، وجود معظم و معزز رهبر انقلاب گرمابخش هوای پاییزی استان مرکزی و اراک شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ 24 آبان هزار و سیصد هفتاد و نه، وجود معظم و معزز رهبر انقلاب گرمابخش هوای پاییزی استان مرکزی و اراک شد.

حضرت آیت الله خامنه ای شانزدهمین سفر استانی خود را در 24 آبانماه 79 و به مقصد اراک شروع کرد و پنج روز به یاد ماندنی در تاریخ استان مرکزی را به ثبت رسانید. این سفر ها که به گفته ایشان به منظور تماس مستقیم و نزدیک با مردم از سال 69 آغاز شد در شانزدهمین حرکت خود، اراک را به عنوان مقصد اصلی انتخاب کرد و مردم شریف و ولایتمدار استان مرکزی و به خصوص اراک به حق و شایسته، چنانکه از مهمان نوازی آنها نقل است، پذیرای این حضور شدند.

دفتر رهبر انقلاب در تقدیر از مردم‌ استان‌ مرکزی‌ در اطلاعیه ای آورد«استقبال‌ بسیار پرشور مردان‌، زنان‌، جوانان‌ و نوجوانان‌ سرافراز این‌ دیار، به‌ خاطره‌ای‌ فراموش‌ ناشدنی‌ تبدیل‌ شد و طراوت‌ و نشاط معنوی‌ قشرهای‌ مختلف‌ مردم‌ بویژه‌ جوانان‌ مؤمن‌، صادق‌ و صمیمی‌ استان‌ مرکزی‌، صحنه‌هایی‌ حقیقتا وصف‌ناپذیر آفرید».

صبح روز 24 آبان نمایش وصف ناپذیری از شور  و اشتیاق مردم عزیز اراک در استقبال از رهبر انقلاب بود. مردم اراک با حضور در  فرودگاه اراک، به همراه مسئولین ورود حضرت آیت الله خامنه ای به استان مرکزی را خوشامد گفتند.

این حضور پرشور از فرودگاه اراک تا ورزشگاه شهدای پنجم مرداد، معظم له را همراهی کرد.

سخنرانی مقام معظم رهبری در ورزشگاه شهدای پنجم مرداد از بیاناتی است که هیچ گاه از یاد و خاطره استان مرکزی پاک نخواهد شد.

حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ در سخنان‌ خود با تجليل‌ از سابقه‌ تاريخي‌ و فرهنگي‌ شهر اراك‌ و استان‌ مركزي‌ كه‌ پرورش‌ دهنده‌ بسياري‌ از علما و شخصيتهاي‌ برجسته‌ از جمله‌ امام‌ راحل‌(ره‌) است‌ به‌ تواناييهاي‌ سرشار انساني‌ و طبيعي‌ كشور ايران‌ بويژه‌ نسل‌ پرشور و مؤمن‌ جوان‌ اين‌ كشور و همچنين‌ ضعفهاي‌ ساختاري‌ و سياسي‌ مراكز استكباري‌ جهان‌ و در راس‌ آن‌ رژيم‌ آمريكا اشاره‌ و تصريح‌ كردند: امروز نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ متكي‌ بر مردم‌ و آفاق‌ آينده‌ روشن‌ و اميدواركننده‌ است‌ و ملت‌ و دولت‌ ايران‌ در كنار يكديگر از هيچ‌ يك‌ از قدرتهاي‌ استكباري‌ واهمه‌ ندارند و در مقابل‌ آنها ايستاده‌اند .

حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ توانائيهاي‌ كشور و ملت‌ ايران‌ را از جمله‌ دلايل‌ قدرت‌ ايستادگي‌ در مقابل‌ فشارهاي‌ مراكز سلطه‌ جهاني‌ برشمردند و خاطر نشان‌ كردند: ملت‌ نيرومند ايران‌ با استعدادهاي‌ طبيعي‌ فراوان‌ در سراسر كشور موقعيت‌ جغرافياي‌ ممتاز و هم‌ چنين‌ استعدادهاي‌ سرشار انساني‌ بويژه‌ نسل‌ جوان‌ پرشور، با هوش‌ و داراي‌ انگيزه‌ بسيار قوي‌ معنوي‌ مي‌تواند به‌ آينده‌ خود اميدوار باشد و راه‌ پيشرفت‌ و كمال‌ را با قدرت‌ بپيمايد.

رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در همين‌ زمينه‌ با اشاره‌ به‌ مسأله‌ مبارزه‌ با فقر، فساد و تبعيض‌ به‌ عنوان‌ سه‌ محور اساسي‌ اصلاح‌ امور كشور و همچنين‌ لايحه‌ دولت‌ براي‌ مبارزه‌ با فقر افزودند: مسئولين‌ بايد با جديت‌ عوامل‌ فقر را شناسايي‌ و مبارزه‌ با فقر را به‌ طور همه‌جانبه‌ پيگيري‌ و اجرا نمايند.


حضور رهبر انقلاب در عصر روز 24 آبان یاد آور توجه ویژه و همیشگی ایشان به شهدا و خانواده گرانقدرشان است. اهمیت شهدا در بخشی از بیانات ایشان در همین دیدار به وضوح مشخص است. ایشان فرمودند " شهيدان‌ بهترين‌ و ارزشمندترين‌ الگو براي‌ ملت‌ ايران‌ بويژه‌ جوانان‌ هستند. "همچنین تاکید کردند " اگر اين‌ جوانان‌ پرشور بسيجي‌ و نيروهاي‌ ارتش‌ و سپاه‌ با جان‌ خود در مقابل‌ دشمن‌ مقاومت‌ نكرده‌ بودند، امروز ملت‌ ايران‌ بايد از كوتاه‌ آمدن‌ در مقابل‌ دشمن‌، احساس‌ شرمساري‌ و خجالت‌ مي‌كرد. "

captcha