اسامی عده‌ای دیگر از اخلالگران در نظام اقتصادی اعلام شد/ تایید حکم اعدام باقری درمنی در دیوان عالی کشور ضرب‌ وشتم دانش آموزان توسط پلیس فرانسه+ عکس قاچاقچیان کتاب ایران سر از کابل درآوردند/ اژدهای هفت‌سر هر روز بزرگ‌تر می‌شود «چشم عقاب» ایرانی دوربردتر از پیشرفته‌ترین رادار اروپایی/ کشف و رهگیری ۱۰۰ هدف دریایی و هوایی با ۴ هزار اِلِمان +عکس نگاهی به عملکرد لژیونر‌های کی روش در آستانه جام ملت‌های آسیا کارگران امسال چقدر عیدی دریافت خواهند کرد؟ آنچه که باید درباره مزاج خود بدانید پزشکیان: ساختار را قبول ندارم و عقیده‌ام شبیه رهبری نیست/ سوالات سخت دانشجویان و آشوبِ آقای نماینده! هافبک استقلال به دنبال کریم باقری شدن/ بازیکنی که شفر می خواست غربگرايان از تريبون رسمی كشور به انقلابيون حمله می‌كنند/ وضعیت حوزه فضایی رضایت‌بخش نیست
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۹
کد خبر: 46495
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
امیر حاتمی:

خبر‌های خوبی در حوزه فضایی و دریایی در راه است/ تحریم‌ها حوزه دفاعی ایران را خودکفاتر می‌کند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: تحریم ها در حوزه دفاعی موضوعی جدیدی نیست. این مساله ما را برای روی پای خود ایستادن و خوداتکایی هرچه بیشتر مصمم ترمی کند و ایران را در حوزه دفاعی خودکفاتر می کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری داشجو، امیر سرتیپ حاتمی در گفتگویی اظهار کرد: موضوع تحریم های دفاعی جدید نیست بلکه طی یک دوره طولانی با آن مواجه بوده ایم و با اطمینان می توانیم بگویم که هر بار که این اتفاق رخ داده عزم ما برای روی پای خود ایستادن جزم تر شده است.

وی گفت: پس از جدی شدن موضوع تحریم ها مسائل مختلف را مورد شناسایی قرار داده و راهکارههای مناسب ارائه شد و با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته و تدابیر اندیشه شده، به سمت خود کفاتر و خود اتکاتر شدن در حرکت هستیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال که چه میزان از نیازهای دفاعی نیروهای مسلح به دست توانمند ایرانیان در داخل کشور تولید می شود، گفت: 100درصد نیازهای بومی ما به دست نیروهای توانمند و با استعداد جوانان کشورمان قابل تامین و تولید است.

وی خاطر نشان کرد: در این ارتباط نگاه اقتصاد دفاعی به ما می گوید به چه میزان نیازهای خودمان را از داخل تولید و تامین کنیم اما اگر ضرورت داشته باشد 100درصد نیازهای کشور را تولید خواهیم کرد.

امیر حاتمی در پاسخ به این سوال که مهمترین برنامه شما تا پایان امسال چیست، گفت: تا پایان سال حدود 60 کار را در اولویت انجام قرار داده ایم که هم اکنون لزومی به بیان آن نیست اما در حوزه فضایی با همکاری دانشگاهها و وزارت ارتباطات و نیز در حوزه دریایی خبرهای خوبی را برای ملت عزیز ایران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی داریم.

captcha