اردوهای جهادی بستری برای نمایش ظرفیت‌های جوانان/ ساخت ۱۳ منزل برای محرومین توسط بسیج سازندگی اراک نبود اسپانسر مهم‌ترین مشکل حوزه ورزش فراهان است جلوگیری از کشت هندوانه در استان مرکزی/ ذخیره یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعبی آب در پشت سد های استان کاراته کا استان مرکزی مدال طلا را کسب کرد پایان خوش یک فصل ناخوش/ صحنه غروب خورشید در استادیوم آزادی/ بازی تشریفاتی به خاطر یک مشت دلار کشتیم که کشتیم، دیه اش را می‌دهیم/ ریاستی یا پارلمانی/ فروکش هیجان بازار طلا و ارز/ برنامه برق‌آسای ساخت سانتریفیوژ برگزاری اجلاسیه پیشکسوتان استان مرکزی در شهریورماه سال جاری تحلیلگر آلمانی: مردم ایران پشت سر رهبری هستند؛ آمریکا همه مخالفانش را تروریست می‌داند نقش دانشگاه‌ها در گذر از تغییرات اقلیمی لایه دفاعی شبکه ملی اطلاعات 50 بار قوی‌تر شده است
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
کد خبر: 46495
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
امیر حاتمی:

خبر‌های خوبی در حوزه فضایی و دریایی در راه است/ تحریم‌ها حوزه دفاعی ایران را خودکفاتر می‌کند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: تحریم ها در حوزه دفاعی موضوعی جدیدی نیست. این مساله ما را برای روی پای خود ایستادن و خوداتکایی هرچه بیشتر مصمم ترمی کند و ایران را در حوزه دفاعی خودکفاتر می کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری داشجو، امیر سرتیپ حاتمی در گفتگویی اظهار کرد: موضوع تحریم های دفاعی جدید نیست بلکه طی یک دوره طولانی با آن مواجه بوده ایم و با اطمینان می توانیم بگویم که هر بار که این اتفاق رخ داده عزم ما برای روی پای خود ایستادن جزم تر شده است.

وی گفت: پس از جدی شدن موضوع تحریم ها مسائل مختلف را مورد شناسایی قرار داده و راهکارههای مناسب ارائه شد و با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته و تدابیر اندیشه شده، به سمت خود کفاتر و خود اتکاتر شدن در حرکت هستیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به این سوال که چه میزان از نیازهای دفاعی نیروهای مسلح به دست توانمند ایرانیان در داخل کشور تولید می شود، گفت: 100درصد نیازهای بومی ما به دست نیروهای توانمند و با استعداد جوانان کشورمان قابل تامین و تولید است.

وی خاطر نشان کرد: در این ارتباط نگاه اقتصاد دفاعی به ما می گوید به چه میزان نیازهای خودمان را از داخل تولید و تامین کنیم اما اگر ضرورت داشته باشد 100درصد نیازهای کشور را تولید خواهیم کرد.

امیر حاتمی در پاسخ به این سوال که مهمترین برنامه شما تا پایان امسال چیست، گفت: تا پایان سال حدود 60 کار را در اولویت انجام قرار داده ایم که هم اکنون لزومی به بیان آن نیست اما در حوزه فضایی با همکاری دانشگاهها و وزارت ارتباطات و نیز در حوزه دریایی خبرهای خوبی را برای ملت عزیز ایران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی داریم.

captcha