همایش الماس های درخشان و تجلیل از مقام آزادگان مشکلات اقتصادی و اجتماعی با عقلانیت استقامت و ایمان حل می شود/ آزادگان جهنم صدام را به دانشگاه معنویت تبدیل کرده بودند ثبت‌نام سومین آزمون استخدام بخش خصوصی آغاز شد/ ۱۰ هزار فرصت شغلی آزادگان، اولین صادرکنندگان انقلاب اسلامی رونق تولید در حوزه فناوری اطلاعات معطل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی عرب: کالدرون قبل از بستن قرارداد می‌گفت برویم سر تمرین! / برانکو در پرسپولیس برانکو شد مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۸ تمدید نخواهد شد / ثبت کدرشته محل‌های ۴۳ درصد مجازشدگان تاکنون سرلشکر باقری: در آستانه ساخت موتورهای هواپیما و بالگردهای روز دنیا قرار داریم احمق پروری در اینستاگرام به بهانه شهرت و ثروت/ چند می گیری دلقک باشی؟ انتخاب رشته‌ای مطمئن در واپسین لحظه‌ها / از ثبت برترین رشته‌های دانشگاهی جا نمانید
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
کد خبر: 46234
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی بیان کرد:

عزاداری نیروهای مسلح در سالروز رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن(ع)/پیامبر(ص) محور وحدت امت اسلامی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از حرکت مشترک دسته‌های نیروهای مسلح و مردم در سالروز رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) خبر داد.

صفر قربان پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ ضمن عرض تسلیت رحلت جان‌سوز پیامبر(ص)، شهادت مظلومانه امام حسن مجتبی و امام رضا(ع) گفت: به این مناسبت در دو روز پایانی ماه صفر درمجموع دودسته برنامه پیش‌بینی‌شده است.

قربان پور اظهار کرد: برنامه اول ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۱۶ آبان، پیش‌بینی حرکت مشترک دسته‌های نیروهای مسلح و مردم است.

وی گفت: مسیر این حرکت سوگوارانه و عزاداری از میدان شهدا به سمت مصلی بیت‌المقدس است.

قربان پور با تأکید بر اینکه در سطح همه شهرستان‌ها، برنامه‌های هیئت و سوگواری وجود دارد تصریح کرد: در همه شهرستان‌ها برنامه سوگواری و حرکت دسته‌های وجود دارد اما در شهر آشتیان به‌طور ویژه اجتماع بزرگ به‌عنوان تمرکز تجمیعی، همراه با پخش زنده تلویزیونی برنامه پیش‌بینی‌شده است.

وی عنوان کرد: در انتهای حرکت، غالباً در مساجد بزرگ یا در مصلی ها و در اراک در مصلی بیت‌المقدس، سخنرانی، سوگواری، عزاداری و اقامه نماز ظهر و عصر، پایان‌بخش برنامه روز ۲۸ ماه صفر خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع به مناسبت شهادت حضرت رضا(ع) در مصلی ها و مساجد بزرگ شهرستان‌ها گفت: در اراک، مراسم عزاداری در مصلی اراک از ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود. همچنین بخشی از هیئت‌های عزادار و سوگوار به سمت امامزادگان واجب‌التعظیم حرکت می‌کنند. در اراک بعضی از دسته‌های عزاداری به سمت امامزادگان عبدالله و آمنه خاتون و بخش روستایی اطراف به امامزاده محمد عابد نیز به آن سمت‌وسو می‌روند.

قربان پور ضرورت ویژه‌ای که امسال برای برگزاری این‌گونه مراسم‌ها وجود دارد را این‌طور بیان کرد: یکی اینکه ما در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و چهل‌سالگی انقلاب اسلامی برای ما موضوعیت دارد، کما اینکه با همین عنوان توانسته‌ایم مراسم روز ۱۳ آبان را نسبت به سال‌های گذشته قوی‌تر برگزار کنیم و در برابر هجمه استکباری دشمن ایستادگی کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: استکبار جهانی تماماً در این هدف است که در شرایط چهل‌سالگی انقلاب حضور میدانی چندانی نداشته باشیم، با یاری خداوند مردم ایران همیشه در مراسم‌های مذهبی و ملی، حضور میدانی پررنگی دارند.

وی با اشاره به اینکه‌شان پیامبر اکرم(ص)، شأن جهانی و عالمیانی است، خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) پیامبر عالمیان است و سوگواری برای آن حضرت قطعاً می‌تواند محور وحدت امت اسلامی باشد زیرا ایام عزای ایشان، جهان اسلام را عزادار می‌کند. اهل تشیع و اهل تسنن و به‌طورکلی همه مسلمین عالم در غم فراق پیامبر(ص) سوگوارند. بنابراین ایام شهادت ائمه معصوم علیهماالسلام در جای خود، هم‌زمانی این ایام با رحلت پیامبر(ص)، عنایت بر اینکه جایگاه پیامبر اکرم(ص) برای ما فوق العاده ارزشمند است ما را ملزم می‌کند ایام سوگواری آن حضرت با حضور بیشتری برگزار شود.

انتهای پیام/

captcha