ستاره هواداران استقلال به دنبال بازار گرمی و حضور در استقلال + عکس ایران به اقدام هر متجاوزی در عرصه فضا پاسخی پشیمان‌کننده می‌دهد سکونشینی در اروپا و بی‌اثری در ترکیه؛ آخر و عاقبت بازیکنانی که از پرسپولیس جدا شدند دستگیری ۱۳۰ دلال ارزی/ طرح کاهش به زودی اجرایی می شود کدام اعضای دولت روحانی توقع مردم از برجام را بالا بردند؟ «سهمیه هیات‌علمی» چیست؟/ همه برابرند، فرزندان اساتید برابرتر! ولایت‌پذیری برادر بزرگ‌تر حضرت امام #گنبد_پوشالی اسرائیل در برابر راکت‌های فلسطینی استانی که می‌توانند سر تا پایش را طلا بگیرند! + تصاویر سانسور پیام ویژه خارجی‌ها به مقامات دولتی/ فوتبال ایران در آستانه تعلیق!
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۸
کد خبر: 46181
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵
کارشناس مذهبی:

مظلومیت امام حسن(ع) در هیچ‌یک از امامان نبود/ قیام عاشورا و صلح امام حسن(ع) مکمل یکدیگرند

کارشناس مذهبی استان مرکزی با اشاره به مظلومیت و غربت امام حسن(ع) چه در زمان حیات و چه در زمان شهادت گفت: امام حسن مجتبی(ع) در منزل خودش هم غریب بود.

حجت‌الاسلام رضا تاج‌آبادی کارشناس مذهبی و دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛  با اشاره به مظلومیت و غربت امام حسن(ع)، چه در زمان حیات و چه در زمان شهادت گفت: امام حسن مجتبی(ع) یک لشکر کاملاً نامنظم و به‌هم‌ریخته داشت. حتی از خوارج که بنا را بر این داشتند که بعد از نابود کردن معاویه، امام را هم به قتل برسانند هم در لشکر حضرت بود.

تاج‌آبادی اظهار کرد: حتی در ساباط وقتی دستشان به معاویه نرسید، امام حسن مجتبی(ع) را مورد اصابت قراردادند و قصد جان ایشان کردند.

وی با اشاره به اینکه فرماندهان لشکر امام حسن(ع) انسان‌های بسیار دنیاطلب بودند که به حضرت خیانت کرده و پشت ایشان را خالی کردند افزود: امام حسن مجتبی(ع) در منزل خودش هم غریب بود، امامی که همسرش جاسوسی او را می‌کند و به‌وسیله همسرش به شهادت می‌رسد و این اوج غربت این امام بزرگوار است.

تاج‌آبادی با تأکید بر اینکه آتش‌بس امام حسن(ع) با معاویه، صلح نبود، افزود: هرکسی بگوید امام حسن(ع) با معاویه صلح کرد به ایشان تهمت‌زده است، این امام بزرگوار چاره‌ای جز پذیرفتن آتش‌بس نداشت.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان مرکزی  بیان کرد: اگر بعد از پذیرفتن آتش‌بس این اجتماعی که گفته شد، درست دور امام زمان خود را می‌گرفت، طبق روایت امام صادق(ع) صد در صد بعد از به درک واصل شدن معاویه حکومت به امام حسین(ع) و بنی‌هاشم برمی‌گشت.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: حضرت این آتش‌بس تحمیلی را پذیرفت تا فرصتی داشته باشد که شبکه به‌هم‌ریخته خود را ترمیم کند. بتوانند ارتباط بین خود و مردم را سریع تقویت کنند تا حکومت برگردد اما متأسفانه "بداء" صورت گرفت. و تقدیر الهی این شد که شهادت مظلومانه امام حسین(ع) مردم را از خواب غفلت و دنیاپرستی بیدار کند.

وی تدبیر حکیمانه امام حسن مجتبی(ع) را با توجه به آیه قرآن این‌گونه تشریح کرد: امام حکیم است و هر کاری انجام دهد به اذن پروردگار است. در سوره مبارکه انبیا آیه‌ای داریم "وَجَعَلْنَاهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنَا وَأَوْحَيْنَا إِلَيْهِمْ فِعْلَ الْخَيْرَاتِ..." کاری که امام انجام می‌دهد از طرف خدا به او وحی می‌شود. امام این تهدید معاویه را آن‌قدر زیبا تبدیل به فرصت برای شیعیان کردند که متأسفانه دنیاپرستی محبین کار را به‌جایی رساند که اباعبدالله الحسین(ع) با آن غربت در کربلا به شهادت رسید.

انتهای پیام/

captcha