افزایش امضاهای طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس شرکت صنایع آذرآب اراک نویسندگی در ایران شغل نیست و اصلی ترین علت آن کتاب‌نخوانی مردم است/ دستگاه‌های فرهنگی برنامه‌ای برای ترغیب مردم به مطالعه ندارند روایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی خانواده ایرانی|اسلام درباره عدالت بین فرزندان چه نظری دارد؟/ حکم فرق گذاشتن والدین در کمک مالی بدون توجیه چیست؟ ترامپ: در مسیر شکست آشوبگران هستیم/ چین باید پاسخگو باشد گزارش | اختتامیه «قلم زرین» همزمان با روز قلم؛ اعلام برگزیدگان جایزه «قلم زرین» با تجلیل از جمال شورجه رمزگشایی از برنامه مهم سپاه و ارتش برای نقش‌آفرینی در اقیانوس هند/ سیادت در مدار ۱۰ درجه؛ رقابت پاکستان و هند یا جنگ آمریکا و چین!؟ +عکس گرانی گوشت قرمز دلالی یا قاچاق دام؟/سرانجام بازار مرغ چه می شود؟ مبارزه با فساد در کارنامه قاضی‌القضات‌ها/ آبادانی در ویرانه‌
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
کد خبر: 46128
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
سپاسی آشتیانی در سخنرانی روز ۱۳ آبان در اراک عنوان کرد:

صبر و تقوا لازمه پیروزی در مقابل دشمنان است/ آمریکا طی ۴۰ سال گذشته در تمام مبارزات شکست‌خورده است

رئیس حوزه های علمیه استان مرکزی با تکیه‌بر آیات قرآن صبر و تقوا را لازمه پیروزی در مقابل دشمنان دانست و گفت: طبق آیات قرآن اگر مؤمنان به نیکی برسند دشمنانشان عصبانی می‌شوند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام کاظم سپاسی آشتیانی رئیس حوزه‌های علمیه استان مرکزی به‌عنوان سخنران مراسم روز ۱۳ آبان در اراک ضمن بیان حوادث تاریخی رخ‌داده در ۱۳ آبان گفت: باید این مراسم بزرگ و این حضور پرشور جوانان انقلابی به نمایش درآید تا دشمنان بدانند درحالی‌که ۴۰ سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته است اما انقلاب در اوج جوانی است.

سپاسی با تأکید بر اینکه قرآن آیات زیادی در مورد نحوه برخورد با استکبار دارد اظهار کرد: خداوند از مؤمنان می‌خواهد تا دشمنانشان را به‌عنوان محرم اسرار قرار ندهند و انجام این کار را یک اشتباه استراتژیک می‌داند.

وی ادامه داد: ازنظر قرآن هر نقصی که بر مؤمنان وجود داشته باشد دشمنانشان از آن کوتاه نمی‌آیند که همین مسئله را در ۴۰ سال گذشته از انقلاب اسلامی ایران بسیار تجربه کرده‌ایم.

رئیس حوزه‌های علمیه استان مرکزی بابیان اینکه قدرت‌های جهانی هر ضربه‌ای که توانسته‌اند به انقلاب اسلامی زده‌اند تصریح کرد: ضربه‌های آن‌ها چون پتکی است که انقلاب اسلامی را آب‌دیده‌تر می‌کند و ضرباتشان بی‌اثر می‌ماند.

وی به بخش دیگری از آیات قرآن اشاره کرد و بابیان اینکه طبق نظر قرآن دشمنان شما وقتی نام شمارا می‌شنوند بغض گلویشان را می‌فشارد و این بغض نسبت به عصبانیت مخفی‌شان اندک است افزود: امروز می‌بینیم وقتی‌که آقای ترامپ در مورد عظمت ایران صحبت می‌کند بغض در چهره‌اش نمایان می‌شود.

سپاسی با تکیه‌بر آیات قرآن صبر و تقوا را لازمه پیروزی در مقابل دشمنان دانست و عنوان کرد: طبق آیات قرآن اگر مؤمنان به نیکی برسند دشمنانشان عصبانی می‌شوند و اگر مشکلی به آن‌ها برسد دشمنانشان خوشحال خواهند شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مقایسه موقعیت دیروز و امروز ایران و آمریکا پرداخت و تشریح کرد: ملت و بالأخص قشر علمی باید خوب توجه کند و بداند که ۴۰ سال پیش در این کشور ۸۵ هزار مستشار آمریکایی حضور داشتند و بدون اجازه آن‌ها حق کوچک‌ترین فعالیت‌های حساس را نداشتیم.

رئیس حوزه‌های علمیه استان مرکزی مصونیت داشتن آمریکایی‌ها در ایران، گرفتن حق توحش، ارسال هواپیماهای جنگی کشور بدون اطلاع شاه به ویتنام را جز دیگر موارد نفوذ آمریکا در کشور بیان کرد و افزود: کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ نشان از این دارد که آمریکایی‌ها حتی قبل از انقلاب نیز توطئه‌هایی را علیه کشور صورت داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا طی ۴۰ سال گذشته در تمام مبارزات مغلوب بوده و شکست‌خورده است اذعان داشت: در توطئه تحریم‌ها قصد آمریکایی‌ها تسلیم ملت ایران بود که امروز می‌بینیم که پاسخ خود را دریافت می‌کنند و بعد از ۴۰ سال هنوز شعار هیهات من الذله را می‌شنوند.

سپاسی با تأکید بر رشد رده علمی کشور از ۷۲ به ۱۶ طی ۴۰ سال گذشته ادامه داد: امروز با تلاش و استقامت و اختراع و ابداع جوانانمان در علوم استراتژیک اول منطقه هستیم و ازنظر دفاعی به‌قدری قدرتمند شده‌ایم که تمام پایگاه‌های آمریکا در منطقه زیر برد موشک‌های نقطه زن ما قرار دارد.

وی تصریح کرد: یک سری از آقایان داخلی که نمی‌خواهند حقایق انقلاب را ببینند باید کلاهشان را بالاتر بگذارند و از دشمن نترسند، شاید دشمن امکانات داشته باشد ولی باید دانست که ما در مقابل آن‌ها روحیه انقلابی داریم اما متأسفانه باید پرسید چرا برخی از آقایان متوجه نیستند که آمریکا تحلیل رفته و مغلوب است.

رئیس حوزه‌های علمیه استان مرکزی با اشاره به اینکه در حال حاضر جمهوری اسلامی برنامه ۵۰ سال آینده را تنظیم می‌کند اما آمریکایی‌ها با ۷ تریلیون دلار هزینه در منطقه نمی‌توانند حرف اول و آخر را بزنند عنوان کرد: آمریکایی‌ها سعی داشتند که با خروج از برجام و با به صفر رساندن صادرات نفت، جمهوری اسلامی و ملت ایران را تحت‌فشار قرار دهند اما خودشان متوجه شدند که این مسئله شدنی نیست، لذا ۸ کشور را از این تحریم‌ها استثنا کردند.

وی ضمن بیان تلاش‌های انجام‌شده در کشور برنامه‌ریزی دقیق را راه عبور از مشکلات کشور عنوان کرد و افزود: کارکرد انقلاب آن‌قدر قابل دفاع است که باید به آن پرداخته شود و رسانه‌ها باید ۴۰ سال گذشته و امروز را برای مردم روشن سازند.

سپاسی دستاوردهای کشور در منطقه را ثمره مقاومت و خون شهدا دانست و اظهار کرد: باید در مقابل عظمت این نظام و ملت سجده شکر به‌جا بیاوریم و تقواپیشه کنیم و بدانیم آینده در اختیار جوانان این کشور است.

وی بابیان اینکه آمریکا رو به غروب است و فقط ظاهری از آن باقی‌مانده خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی مشکلات فراوانی را برای استکبار به وجود آورده است و باید امروز به این اقتدار و پیشرفت انقلاب و نظام افتخار کنیم و امید است که این مسیر طولانی را باقدرت و قوت طی کنیم. 

انتهای پیام/

captcha