تأمین بخش عمده ای از کمبود قطعات خودرو توسط وزارت دفاع ظرف دو ماه آینده / خودرو های در پارکینگ مانده، شهریور و مهر ماه به بازار وارد می شوند باور ایرانی برتر از پاتریوت آمریکایی/ تبادل بسته‌های برجامی در پاریس/ جبهه جدید عراق و یمن علیه تل‌آویو/ پیگیری پول کثیف در عرصه هنر توسط پلیس شروع صفر آقای جنتلمن/ فرار از اولین گیت/ مضحکه بلیت/ پرسپولیس عصر جدید! حکومت اسلامی یعنی توجه به شایسته سالاری/ حج امسال با توفیق و اقتدار برای نظام اسلامی همراه بود/ در حوزه واردات تجهیزات پزشکی با فساد مقابله شود برخورد قاطع قوه قضاییه با اخلالگران سبب انتشار امید در جامعه شد ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد رهبرانقلاب چگونه از فاجعه سینما رکس باخبر شدند؟‌ +عکس برگزاری نخستین دوره ملی توانمندسازی گروههای تولید محتوا آزادسازی خان شیخون؛ پیروزی راهبردی برای پایان اشغال ادلب «تمام نهج‌البلاغه» در کتابخانه سازمان ملل به نمایش درآمد
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
کد خبر: 46124
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
استاندار استان مرکزی

تشکیل سه کمیته مقابله با تحریم‌ها در استان مرکزی/ مبارزه با احتکار و قاچاق در دستور کار مسئولین قرار گیرد

استاندار استان مرکزی از تشکیل سه کمیته سیاسی و اجتماعی ، کمیته زیربنایی و عمرانی و کمیته اقتصادی در مقابله با تحریم‌ها و کنترل شرایط احتمالی در استان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار استان مرکزی روز یکشنبه در کمیته مقابله با تحریم‌ها که در استانداری استان مرکزی تشکیل شد، با اشاره به دشمنی استکبار جهانی با ملت ایران گفت: دشمنان انقلاب اسلامی از جاهلان هستند زیرا در روز ۱۳ آبان که روز مبارزه با استکبار جهانی است، شاهد اعمال دور دوم تحریم‌ها از سوی کشورهای استکباری و به سرکردگی آمریکا هستیم. این تقارن عزم ملت ما را راسخ‌تر خواهد کرد زیرا آمریکا ثابت کرد که هدف از این تحریم‌ها نه نظام جمهوری اسلامی ایران که مردم هستند.

وی با تأکید بر اینکه این تحریم‌ها اثری بر عزم و اراده ملت ایران ندارد افزود: ممکن است با اعمال تحریم‌ها به‌طور موقت، شرایط خاصی ازنظر اقتصادی به وجود بیاید که به همت مردم و مسئولین می‌توانیم بر آن غلبه کنیم.

آقازاده، تشکیل کمیته سیاسی و اجتماعی به سرپرستی معاونت سیاسی و امنیتی استانداری، کمیته زیربنایی و عمرانی به سرپرستی حوزه معاونت عمرانی و کمیته اقتصادی و بودجه به سرپرستی حوزه معاونت اقتصادی را قدم اول در مقابله با تحریم‌ها و کنترل شرایط احتمالی دانست و اظهار کرد: باید به‌سرعت با تأثیرات منفی تحریم‌ها در استان و کشور مقابله شود.

وی با نظر به اینکه یکی از ابزارهای تحریم کننده‌ها ایجاد جو روانی است، تصریح کرد: همان‌طور که شاهد هستیم دشمن در بعضی از موارد توانست با ایجاد جنگ روانی در بازار ارز و بعضی اجناس نوسان قیمت به وجود بیاورد. کمیته اجتماعی و سیاسی وظیفه دارد راهکار مناسب برای مقابله با تهییج افکار عمومی و سلب اعتماد از مردم را ارائه داده و در جهت جلب اعتماد عمومی تلاش کند.

استاندار مرکزی از مسئولین کمیته‌ها خواست نحوه مقابله با افزایش قیمت‌ها در اثر تحریم‌ها را مشخص کرده و راهکارهایی را ارائه دهند که قابلیت اجرایی داشته باشد.

آقازاده با اشاره به اینکه باید در حوزه اقتصادی و بازرگانی و صنعتی پیشنهاد‌ها بلندپروازانِ داشته باشیم بیان کرد: در بسیاری از مسائل استان مرکزی باید قادر به تصمیم‌گیری باشد.

استاندار مرکزی خواستار تغییرات اساسی در نظام بودجه شد و افزود: برای این منظور باید اختیارات بیشتری برای سازمان بودجه استان داشته باشیم چراکه تغییرات اساسی در روابط جاری و عادی نظام بودجه در این شرایط می‌تواند راهگشا باشد.

وی با تأکید برافزایش صادرات به‌عنوان راهکار مقابله جدی با اثرات تحریم‌ها گفت: باید منابع و امکانات استان را در نظر داشته باشیم. یکی از مسائل مهم در زمان تحریم تأمین مواد اولیه برای کارخانه‌ها است که بتوانند با حداکثر توان خودکار کنند.

استاندار مرکزی یکی دیگر از موضوعات کاری کمیته‌ها را مشخص کردن سازوکاری برای مبارزه با احتکار و قاچاق عنوان کرد و گفت: هفته آینده جلسه پیگیری فعالیت کمیته‌ها برای بررسی سازوکارهای اجرایی و پیشنهاد‌ها اعضا با حضور تشکیلات بازرگانی، مجمع عمومی صنفی و نمایندگان بخش خصوصی و... تشکیل می‌شود.

captcha