توجه شهید سلیمانی به فرزندان شهدا به روایت یک عکاس+تصاویر توجه شهید سلیمانی به فرزندان شهدا به روایت یک عکاس+تصاویر نقش برجسته استان مرکزی در دفاع مقدس به عنوان یک سرمایه و داشته گران بها است «روز هوای پاک» با مازوت سوزی نیروگاه شازند/ روحانی باز هم شرمنده از وعده های توخالی جهانی سازی فرهنگ دفاع مقدس باید در دستور کار باشد/ باید از تحریف دفاع مقدس توسط بدخواهان جلوگیری کنیم قاتل خاموش، جان شهروند تفرشي را گرفت توضیحات رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در مورد بازگشایی مدارس بدون فوتی و شناسایی ۲۴ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی حمایت‌ از صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع‌دستی منجر به تولید اشتغال و جهش اقتصادی می‌شود اعتراض رئیس شورای کار ایرالکو به استخدام غیر قانونی در این شرکت/ افرادی با سفارش رئیس فلان سازمان جذب شده اند!
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۳
کد خبر: 46070
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
آیت‌الله دری نجف آبادی:

جوانان به مبارزه با استکبار و ارتجاع افتخار کنند/تلاش و همت مضاعف لازمه مقابله با تحریم‌هاست

دری نجف‌آبادی گفت: برای مقابله با تحریم‌های آمریکا باید به ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های کشاورزی و صنعت و خدماتی توجه کرد و باهمتی مضاعف برای استفاده از این ظرفیت‌ها تلاش لازم را به کار گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اراک بابیان اینکه حرکت عظیم ملت در اربعین حماسه‌ای دشمن‌شکن بود گفت: حضور شیعیان و اهل تسنن و حتی دیگر ادیان الهی از ۶۰ کشور دنیا، وحدت دنیای اسلام را به جهانیان نشان داد.

دری نجف‌آبادی بابیان اینکه حرکت اربعین حرکتی معنادار و عزت‌آفرین همراه با فداکاری، ایثار، ساده‌زیستی و قناعت است عنوان کرد: اربعین رخدادی فرهنگ‌ساز و حماسه‌ای است که حماسه بزرگ سیدالشهدا (ع) را به رخ جهانیان می‌کشد.

13 آبان از روزهای بزرگ تاریخ انقلاب اسلامی است

وی ضمن بیان حوادث تاریخی ۱۳ آبان در سال‌های مختلف، ۱۳ آبان را مقدمه‌ساز پیروزی انقلاب خواند و افزود: این روز از روزهای بزرگ تاریخ انقلاب اسلامی است که در آن تفکر وابسته پهلوی و سلطه‌گر آمریکا رسوا شد.

امام‌جمعه اراک اظهار کرد: همه ما باید درس مبارزه با استکبار را از این روز و از صلابت امام راحل در برخورد با استکبار و استبداد بیاموزیم.

جوانان به مبارز با استکبار افتخار کنند

وی تصریح کرد: جوانان باید به مبارز با استکبار، ارتجاع و انحرافات افتخار کنند و بدانند که این خط فکری همان خط فکری امام حسین (ع) و بسیار بزرگان دیگر تاریخ است.

امام‌جمعه اراک جنایات حکومت نیجریه علیه شیعیان این کشور را محکوم کرد و با اشاره به اینکه اتفاقاتی نظیر کشتار شیعیان نیجریه و حمله به مردم یمن با پشتوانه نقشه‌های آمریکا و دلارهای سعودی رقم می‌خورد ادامه داد: امروز باید پرسید آیا سازمان‌های حقوق بشری و سازمان ملل مرده‌اند؟ غربی‌ها که فریاد دموکراسی سر می‌دهند و برای کوچک‌ترین اتفاقات رخ‌داده در ایران سروصدا به پا می‌کنند امروز در مقابل این جنایت بزرگ مرده‌اند؟

تلاش و همت مضاعف لازمه مقابله با تحریم‌هاست

وی بخشی از صحبت‌های خود را به تحریم‌های آمریکا اختصاص داد و اظهار کرد: برای مقابله با تحریم‌های آمریکا باید به ظرفیت‌های موجود استان در حوزه‌های کشاورزی و صنعت و خدماتی توجه کرد و باهمتی مضاعف برای استفاده از این ظرفیت‌ها تلاش لازم را به کار گرفت.

دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه وظیفه مجلس و دولت ایجاد زمینه مناسب برای به‌کارگیری ظرفیت‌هاست اذعان کرد: همه مسئولین اجرایی و نظارتی و قضایی باید احساس وظیفه کنند تا در مقابل تحریم‌های اقتصادی آمریکا مردم کم‌ترین آسیب ممکن را ببینند.

وی با تأکید بر اینکه همه برای عبور از این بحران تحمیلی باید کمک کنند ادامه داد: همه مردم و مسئولین به مسائلی چون مبارزه با فساد، شفافیت، تلاش در جبهه توحید، مبارزه با قاچاق و واردات غیرضروری پایبند باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ضمن بیان اینکه ما خدا راداریم و با تلاش و تکیه‌بر همین قدرت الهی می‌توانیم حربه‌های دشمن را ناکارآمد کنیم خاطرنشان کرد: متأسفانه در برخی افراد آثار تنبلی دیده می‌شود که این مناسب یک مو من مسلمان نیست و همه موظفیم تا در سنگر علم ، کشاورزی، صنعت ، اخلاق و ادب تلاش کنیم.

انتهای پیام/

captcha