نشست کمیسیون امنیت‌ ملی با مسئولان وزارت‌خارجه/باقری درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش می‌دهد خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران کلاهبرداری ۵ میلیاردی ادمین‌های قلابی/ دلار به افق وین/ پاتک سوم به کووید ۱۹ هشدار لیگ به فرهاد و یحیی / این همه مقاومت مقابل VAR برای چیست؟ / استقلال و پرسپولیس سند رو کردند جوان‌سازی جمعیت، با طرح و برنامه قابل اجرا نیست/ مشوق‌های طرح جوانی جمعیت چقدر چاره‌ساز است؟
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
کد خبر: 46
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۵
یادداشت/

بررسی روند تاریخی اقدامات خصمانه آل سعود علیه انقلاب اسلامی

عربستان با صرف میلیاردها دلار جهت جلوگیری از نفوذ انقلاب اسلامی امروز راه به جایی نبرده و در واقع حیات و ممات خود را بسته به این اقدامات می داند.
به گزارش دیار آفتاب،  پایگاه خبری شازند ما، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ و ظهور تفکر شیعی در نظام بین المللی و بیرون رفتن آمریکاییها از ایران، غرب به دنبال جایگزینی  کشوری در منطقه خاورمیانه بود. یکی از این کشورها که نقش مهمی در مقابله با تفکرات امام راحل و انقلاب اسلامی داشت، رژیم آل سعود بود که روند تاریخی اقدامات خصمانه این کشور را مرور می کنیم.

-با پیروزی نظام در بهمن ۵۷ عربستان احساس کرد اگر انقلاب اسلامی گسترش پیدا کند نقش راهبردی عربستان در رهبری جهان اسلام از بین خواهد رفت و در اولین اقدام بعد از حمله رژیم بعث به ایران در سال ۵۹، رژیم آل سعود حمایت کامل خود را در تمامی زمینه های سیاسی، نظامی و اقتصادی از صدام با تزریق میلیون ها دلار کمک نظامی و نقدی برعهده گرفت.

این حمایت تا پایان جنگ ادامه داشت  و دستان آنها به خون هزاران زن و مرد و کودک ایرانی آلوده است.

-کشتار حجاج بیت الحرام در سال ۱۳۶۶ در برائت مشرکین با چراغ سبز آمریکاییها که در سرزمین وحی اتفاق افتاد و امام راحل در آن پیام تاریخی خود به آل سعود اعلام کردند که حکومت سعودی مطمئن باشد که آمریکا لکه ننگی بر دامنش نهاده که تا قیامت هم با آب زمزم و کوثر پاک نمی شود.

-حرمت شکنی و تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده که بر اساس فتوای امامان جماعت شهر جده انجام شد که اقدامی کاملا غیر دینی، غیر قانونی و ضد بشریت بود.

-کشتار حجاج ایرانی در سال ۱۳۹۴ در حادثه منا. بی تفاوتی آل سعود تا آنجا پیش رفت که این حادثه را قضا و قدر الهی دانست که بلافاصله رهبر انقلاب پیامی را صادر فرمودند که دولت سعودی مسئولیت سنگین خود را در این حادثه تلخ بپذیرد و بر اساس حق و انصاف عمل کند.

 - جنایتهای آل سعود با تشکیل گروه های سلفی و تکفیری برای مقابله با الگوی انقلاب اسلامی و جلوگیری از نفوذ آن در بیداری اسلامی که امروز دستان آل سعود به خون هزاران زن و مرد شیعه و سنی آلوده است.

- ضربه زدن به اقتصاد ایران با فروش مازاد نفت خود بالاتر از سقف اوپک و یک خوش خدمتی دیگر به اربابان آمریکایی و اروپایی خود

- راه اندازی شبکه های متعدد فارسی زبان و غیره در فضای رسانه ای جهت مقابله با انقلاب اسلامی و حمایت کامل از شبکه های انحرافی که علیه ایران فعالیت می کنند.

- حمایت از مخالفین نظام جمهوری اسلامی در فتنه ۸۸ و دامن زدن به اختلافات درونی نظام حاکمیت ایران با ابزار و جنگ رسانه ای و حمایت از مخالفین نظام از جمله عطا الله مهاجرانی.

- ایجاد اختلاف مذهبی بین اهل سنت و شیعه با راه اندازی مدارسی با تفکرات وهابی در کشورهای همسایه از جمله پاکستان

- شارژ برخی از کشورهای منطقه به قطع ارتباط دیپلماتیک با ایران امثال بحرین، سودان و جیبوتی که تماما در خدمت آل سعود هستند.

عربستان با صرف میلیارد ها دلار جهت جلوگیری از نفوذ انقلاب اسلامی امروز راه به جایی نبرده و در واقع حیات و ممات خود را بسته به این اقدامات می داند. چالش بزرگی که امروز در جهان اسلام علی الخصوص منطقه خاورمیانه به راه انداخته اند همین بذر اختلاف بین شیعه و سنی و مسلمان کشی که باعث تثبیت و امنیت پایدار رژیم صهیونیستی شده است.

آینده ای منفعل و مبهم در انتظار خاندان سعودی است

 

امام راحل فرمودند ما انقلابمان را به جهان صادر کردیم و امروز نقش راهبردی ایران در منطقه و نظام بین المللی کاملا مشهود است. استکبار به این نتیجه رسیده است بدون ایران نمی تواند مسائل و مشکلات منطقه را حل کند.

آینده عربستان با اختلافاتی که بین شاهزاده های جوان جهت تصاحب قدرت در کشش است و با توجه به روند تند کاهش شاخص های اقتصادی این کشور که با کسری ۸۰ میلیارد دلاری روبروست، آینده ای منفعل و مبهم در انتظار خاندان سعودی است.

یادداشت: نعمت اله نجفی

انتهای پیام/ک

captcha
آخرین اخبار