تیم تروریستی منافقان در شیراز ‌منهدم شد + جزئیات یاغی‌گری کره جنوبی ادامه پیدا کند، مطالبات ایران را از طریق مراجع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم/ آمریکا حق دخالت در معاملات ایران را ندارد افزایش قیمت طلا و سکه طرح جدید‌/ دلار 23102 تومان تاجزاده اکانت‌های کمپ آلبانی-سعودی را متعلق به مردم ایران خواند+ سند اقامه نماز جمعه در همه شهرهای استان مرکزی دستور روحانی به دستگاه‌ها برای گسترش ارائه خدمات از طریق دولت الکترونیک/ رئیس‌جمهور: اجبار مردم به مراجعه حضوری تخلف است عکس/ مترو اصفهان در روزهای اوج کرونا مذاکرات لاوروف با سفرای اتحادیه اروپا درباره برجام و مسائل مهم بین‌المللی درگیری مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان از سرگرفته شد گزارش| مجلس در هفته‌ای که گذشت / از دیدار رهبرانقلاب تا موافقت با کلیات طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی
پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
کد خبر: 45848
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان مركزي خبر داد:

اختصاص 4 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل کتابخانه مرکزی اراک/بهره‌برداری ظرف دو سال آینده

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان مركزي گفت: امسال برای تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی اراک اعتباری بالغ‌بر ۴ میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده است.

رقيه يادگاری رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان مركزي در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص آخرین وضعیت کتابخانه مرکزی استان مرکزی گفت: پروژه کتابخانه مرکزی استان مرکزی در اراک یکی از پروژه نیم تمام است که عملیات اجرایی آن با اعتبارات استانی شروع شد به دلیل اینکه پروژه‌های استانی کفاف این پروژه را نمی‌دهد چندین سال است که به صورت نیمه کاره مانده است.

یادگاری با اشاره به اینکه تکمیل این پروژه به اعتباری بالغ‌بر 20 میلیارد تومان نیاز دارد اظهار کرد: امسال برای تکمیل این پروژه اعتباری بالغ‌بر ۴ میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده است، درصورتی‌که این اعتبار محقق شود شاهد پیشرفت خوبی در پروژه خواهیم بود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان مركزي اضافه کرد: علیرغم گذشته بیش از 7 ماه از سال تاکنون اعتبارات ناچیزی به کتابخانه مرکزی اختصاص‌یافته است.

وی با تأکید بر اینکه این پروژه از ابتدا برای استان مرکزی سنگین بود ادامه داد: ازآنجایی‌که اعتبارات ملی به این پروژه تعلق نمی‌گیرد تکمیل پروژه روند طولانی را داشته است.

رئیس سازمان مدیرت برنامه‌ریزی استان مرکزی با اشاره به اینکه تاکنون 5 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه هزینه شده است بیان کرد: زمان تقریبی برای افتتاح و بهره‌برداری از کتابخانه با در نظر گرفتن تخصیص کامل بودجه برای این پروژه دو سال است.

یادگاری بابیان اینکه واگذاری این پروژه مقدور نیست اظهار کرد: ابتدا قرار بر این بود تا پروژه  کتابخانه مرکزی به شهرداری اراک واگذار شود تا با توجه به منابعی که در دست دارد سریع‌تر به بهره‌برداری برسد اما با توجه به پروژه‌هایی که شهرداری در حال اجرا دارد تصمیم تغییر کرد و قرار شد این اتفاق نیفتاد.

یادگاری بیان کرد:۱۰ درصد تأمین اعتبار این پروژه با شهرداری بوده و این مبلغ بسیار ناچیز است که آن‌هم بابت هزینه‌های مجوز و غیره پروژه که باید به شهرداری پرداخت می‌شد کسر شد .

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان مركزي با تکذیب تغییر کاربری پروژه کتابخانه مرکزی خاطرنشان کرد: بحث تغییر کاربری حتی در واگذاری‌ها هم صورت نمی‌گیرد و ماهیت اصلی کتابخانه باید حفظ شود اما قانون برای جذب سرمایه‌گذاری برخی تسهیلات ایجادِ کرده است.

انتهای پیام/

captcha