آیا هاشمی امام را گول زد؟ دیوان محاسبات کشور: دستور جهانگیری مبنی بر عودت پرونده کشت و صنعت از هیات داوری مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج به روز دوم رسید/ وقتی سوژه بازی‌سازی بسیج صهیونیست‌ها را عصبانی کرد شناسایی 247 مبتلا به کرونا در استان مرکزی/تعداد فوتی ها به 492 نفر رسید بهره برداری از ۱۲ پروژه محرومیت زدایی در بخش های روستایی زرندیه اجرای ۱۴۰ پروژه آبرسانی کشاورزی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد/بهره برداری از ۲۷۰ پروژه محرومیت زدایی در هفته دفاع مقدس فعالیت های محرومیت زدایی نقطه مقابل با اقدامات و توطئه های دشمنان است توقیف محموله 5 میلیارد ریالی لوازم خانگی قاچاق در استان مرکزی 2کشته و 2 مجروح در سانحه رانندگی محور اراک – توره واگذاری سهام پرسپولیس و استقلال از طریق فرابورس/ وجود ۶۱ هزار اماکن ورزشی در کشور
جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳
کد خبر: 45738
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
استاندار استان مرکزی

دستگاه‌های اجرایی آمادگی واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی هستند

استاندار استان مرکزی با اشاره به واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های ما شجاعت و جسارت لازم را برای اجرای طرح دارند و ما همه توان خود را روی آن می‌گذاریم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار استان مرکزی روز پنج‌شنبه در پنجمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان در خصوص واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام دولتی، گفت: در سطح کشور بین 70 تا 71  هزار پروژه نیمه‌تمام وجود دارد که از این تعداد 65 هزار پروژه استانی و مابقی پروژه ملی هستند.

وی افزود: راهکار خوبی در قانون برنامه‌وبودجه برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام دیره‌شده و آن راهکار در مواد ۲۷ و  ۸۸ قانون اساسی به صورت کامل به آنها اشاره شده است.

استاندار استان مرکزی با اشاره به واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های ما شجاعت و جسارت لازم را برای اجرای طرح دارند و ما همه توان خود را روی آن می‌گذاریم.

وی با اشاره به اینکه در استان مرکزی پروژه‌های لاینحل زیادی وجود ندارد گفت: ما برای پروژه‌های نیمه‌تمام اعتباری هم در نظر گرفتیم تا به تسهیل روند واگذاری کمک کنیم. ابتدابه‌ساکن بایستی تمامی پروژه‌هایی که قابلیت واگذاری دارند مشخص‌شده سپس در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری کنیم.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه بخشنامه بودجه ۹۸ ابلاغ‌شده است افزود: از همه دستگاه‌های اجرایی و مدیران کل می‌خواهم که نیازهای مجموعه خود را به دستگاه مرکزی پیشنهاد داده و امضا کنند.

آقازاده بیان کرد: یکی از مسائل مهم مطرح‌شده در جلسه تغییر واگذاری و تغییر کاربری " خانه حاج‌آقا محسنی اراکی" است. این بنا یکی از بناهای تاریخی استان و مربوط به دوره قاجار است.

آقازاده با ورود به بحث خانه‌ی "حاج‌آقا محسنی اراکی" که یکی از بناهای قدیمی و باارزش اراک  بود، گفت: مالکیت بر یک ویرانه افتخار نیست. این بنا یکی از فاکتورهای شناسنامه‌ای و شناسه‌ای اراک است و باید حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه این بنا بایستی با نظر و طرح مرمت سازمان میراث فرهنگی بازسازی شود تأکید کرد: در حل مسائل مربوط به این بنا به مالکیت آموزش‌وپرورش و خیرین تجاوزی نشود.

همچنین بنا به اینکه خیرین در بخشی از این ملک سهیم‌اند، و هدف آن‌ها از خرید این ملک مدرسه‌سازی بود، آقازاده مصوب کرد زمینی مورد تائید آموزش‌وپرورش و از طریق شهرداری به خیرین داده شود تا در آن مدرسه احداث کرده و نیت خیرین هم تحقق یابد.

انتهای پیام/

captcha