کشور با تولید و توزیع عادلانه منابع آباد می‌شود/بازداشت خبرنگار پرس تی وی نقض آشکار آزادی بیان است اصرار بعضی نمایندگان مجلس بر تصویب fatf و cft خطاست/نفوذ، نقشه آمریکا برای مقابله با ایران است استکبار با ترفندهای مختلف به دنبال سلطه در ایران است/ ایام فاطمیه بهترین فرصت برای بیان فضایل حضرت زهرا(س) حریف ایران در یک هشتم نهایی مشخص شد +نمودار و برنامه بازی‌ها ساخت نسخه دوم ماهواره«پیام» دو هفته دیگر آغاز می‌شود واکنش ترامپ به پرتاب ماهواره توسط ایران مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان+جدول مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟ واکنش تاج به صحبت های کی‌روش وحشت روزافزون اسرائیل از محور مقاومت
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲
کد خبر: 45370
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۲
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

مجلس وظیفه مهمی در تکمیل سند اسلامی-ایرانی پیشرفت بر عهده دارد

حجت الاسلام حسینی‌کیا به طرح اولیه سند اسلامی-ایرانی پیشرفت اشاره کرد و گفت: اعضای کمیسیون های مجلس می بایست بر اساس زیرساخت های موجود و تجربیات سالیان قبل محورهای این سند را کامل نمایند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفتگو با خبرنگار قم فردا، به رونمایی سند اسلامی ایرانی پیشرفت و درخواست رهبری از نهادهای کشور برای تکمیل این سند اشاره کرد و بیان داشت: هر کشوری که بخواهد در مسیر پیشرفت و ترقی گام بردارد نیازمند یک افق چشم انداز است که در راستای رسیدن به آن حرکت کند.

وی به اهمیت بلندمدت بودن برنامه ها و چشم اندازهای کشور اشاره کرد و اظهار داشت: تا پیش از این برنامه‌ریزی های کشور بیشتر به صورت 5 ساله انجام می‌شد و به همین خاطر رویکردهای مدیریتی هر چندسال یکبار تغییر میکرد اما در سند اسلامی ایرانی پیشرفت با یک افق بلندمدت 50 ساله روبرو هستیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: برای پیشرفت کشور و دستیابی به هدفگذاری های مورد انتظار باید کلیات این سند به صورت تخصصی در همه حوزه ها مورد بررسی قرار گیرد و تکمیل شود تا به یک سند جامع و کامل برسیم.

وی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی بدون شک وظیفه مهمی در تکمیل این سند بر عهده دارد، اعضای کمیسیون های مجلس می بایست بر اساس زیرساخت های موجود و تجربیات سالیان قبل محورهای این سند را کامل نمایند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: به طور مثال بخش معدن یکی از زیرساخت های ارزشمندی است که طی سالیان گذشته مورد غفلت واقع شده است، ما می توانیم از طریق صادرات مواد معدنی درآمدی بیش از آنچه از طریق فروش نفت بدست می آوریم وارد کشور کنیم اما در حال حاضر سهم ما از بازار جهانی مواد معدنی رقم پایینی است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تاکید کرد: حجم زیادی از پوشاک مورد استفاده در ایران وارداتی است یا به صورت قاچاق به داخل کشور می آید، ما باید با برنامه ریزی بلندمدت بتوانیم نیاز خودمان را در این حوزه تامین کنیم.

عضو فراکسیون روحانیت در مجلس گفت: برخی اقلام وارداتی واقعا جای تاسف دارد، بیش از 80 درصد چادر مشکی مورد استفاده در کشور وارداتی است؛ اگر ما مسلمانیم و معتقد به حجاب هستیم خب خودمان باید در کشور چادر مشکی تولید کنیم و نیازمان در این حوزه را برطرف نماییم.

انتهای پیام/

captcha