کشور با تولید و توزیع عادلانه منابع آباد می‌شود/بازداشت خبرنگار پرس تی وی نقض آشکار آزادی بیان است اصرار بعضی نمایندگان مجلس بر تصویب fatf و cft خطاست/نفوذ، نقشه آمریکا برای مقابله با ایران است استکبار با ترفندهای مختلف به دنبال سلطه در ایران است/ ایام فاطمیه بهترین فرصت برای بیان فضایل حضرت زهرا(س) حریف ایران در یک هشتم نهایی مشخص شد +نمودار و برنامه بازی‌ها ساخت نسخه دوم ماهواره«پیام» دو هفته دیگر آغاز می‌شود واکنش ترامپ به پرتاب ماهواره توسط ایران مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان+جدول مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟ واکنش تاج به صحبت های کی‌روش وحشت روزافزون اسرائیل از محور مقاومت
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳
کد خبر: 45323
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸

آغاز برداشت انار از قطب تولید این محصول در ساوه/پیش‌بینی تولید 50 هزار تن میوه بهشتی

مسئول مرکز خدمات کشاورزی شهرستان ساوه گفت: درمجموع ۹۸۰۰ هکتار باغ انار با عملکرد متوسط شش تن در هکتار در شهرستان ساوه وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود بیش از 50 هزار تن برداشت داشته باشیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ این روزها در بیش از 9 هزار هکتار از باغات انار ساوه کار برداشت این میوه بهشتی آغازشده و مشتاقان انار این خطه انار خیز کشور بار دیگر طعم یاقوت سرخ ساوه را خواهند چشید.

رحیم محمودی مسئول مرکز خدمات کشاورزی شهرستان ساوه با اشاره به اینکه کار برداشت انار با سرعت بیشتر از تمامی باغات ساوه از اواسط مهرماه آغازشده است، افزود: برداشت یاقوت سرخ از باغات بارده ساوه تا یک ماه آینده ادامه خواهد داشت.

وی گفت: درمجموع  ۹۸۰۰ هکتار باغ انار با عملکرد متوسط شش تن در هکتار در شهرستان ساوه وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود بیش از 50 هزار تن برداشت داشته باشیم.

محمودی با اشاره به اینکه حدود ۱۲ رقم انار در شهرستان ساوه کشت می‌شود اظهار کرد: رباب نی‌ریز، شیشه کپ فردوس، نادری بادرود و ملس یزدی از انواع انار این شهرستان به شمار می‌روند.

وی مهم‌ترین رقم انار این شهرستان را ملس ساوه عنوان کرد و گفت: بیش از ۸۵ درصد باغات انار شهرستان مربوط به رقم ملس ممتاز است.

مسئول مرکز خدمات کشاورزی شهرستان ساوه بیان کرد: انار تولیدی در ساوه علاوه بر تأمین نیاز داخلی و توزیع در سراسر کشور توسط بخش خصوصی به اقصی نقاط جهان صادر می‌شود و بخش اعظمی از آن نیز به‌صورت رب انار در منازل یا کارگاه‌های سنتی فرآوری می‌شود.

وی از شهرستان ساوه به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده انار کشور یادکرد که محصول تولیدی آن به لحاظ ماندگاری و کیفیت بالا شهرت بین‌المللی دارد و بزرگ‌ترین مرکز انار خیز کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

captcha