آماده‌باش کامل استان مرکزی برای مقابله با سیلاب احتمالی حضور سردار غیب‌پرور در جمع سیل زدگان شهرستان آق قلا/تصاویر فرمان حضرت آقا جهشی را در امداد رسانی ایجاد کرد / 7 استان معین جهت بهسازی امشب وارد استان می شوند/ 250 هزار هکتار زمین زراعی زیر آب است آیا اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۹۸ باعث بهبود وضعیت معیشتی آنها می‌شود؟ آق قلا همچنان نقطه کانونی فاجعه سیل استان / انتقال و اسکان مردم در نقاط امن ادامه دارد / بازگشت آرامش نسبی در ششمین روز پس از وقوع سیل کالاهای غیر ضروری در سبد وارداتی کشور/ چرا ۱۹۶۰۰ واردکننده در کشور وجود دارد؟ سناریوهای پیش‌روی انگلیس کدامند، برکسیت با توافق یا بدون توافق؟ اعزام مشمولان مناطق سیل زده به سربازی ۲ ماه به تعویق افتاد/ اعطای یک ماه مرخصی اضطراری به سربازان از حمایت شخص ترامپ از ناآرامی‌های ایران تا جایگاه کشورمان در میان قدرت‌های جهان و تصاویری خارق‌العاده از روستایی بر فراز ابر‌ها رقابت بازیگران سریال «دلدادگان» در خندوانه/ماجرای ازدواج خانم بازیگر با عمو پورنگ چه بود؟
یکشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
کد خبر: 45323
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸

آغاز برداشت انار از قطب تولید این محصول در ساوه/پیش‌بینی تولید 50 هزار تن میوه بهشتی

مسئول مرکز خدمات کشاورزی شهرستان ساوه گفت: درمجموع ۹۸۰۰ هکتار باغ انار با عملکرد متوسط شش تن در هکتار در شهرستان ساوه وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود بیش از 50 هزار تن برداشت داشته باشیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ این روزها در بیش از 9 هزار هکتار از باغات انار ساوه کار برداشت این میوه بهشتی آغازشده و مشتاقان انار این خطه انار خیز کشور بار دیگر طعم یاقوت سرخ ساوه را خواهند چشید.

رحیم محمودی مسئول مرکز خدمات کشاورزی شهرستان ساوه با اشاره به اینکه کار برداشت انار با سرعت بیشتر از تمامی باغات ساوه از اواسط مهرماه آغازشده است، افزود: برداشت یاقوت سرخ از باغات بارده ساوه تا یک ماه آینده ادامه خواهد داشت.

وی گفت: درمجموع  ۹۸۰۰ هکتار باغ انار با عملکرد متوسط شش تن در هکتار در شهرستان ساوه وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود بیش از 50 هزار تن برداشت داشته باشیم.

محمودی با اشاره به اینکه حدود ۱۲ رقم انار در شهرستان ساوه کشت می‌شود اظهار کرد: رباب نی‌ریز، شیشه کپ فردوس، نادری بادرود و ملس یزدی از انواع انار این شهرستان به شمار می‌روند.

وی مهم‌ترین رقم انار این شهرستان را ملس ساوه عنوان کرد و گفت: بیش از ۸۵ درصد باغات انار شهرستان مربوط به رقم ملس ممتاز است.

مسئول مرکز خدمات کشاورزی شهرستان ساوه بیان کرد: انار تولیدی در ساوه علاوه بر تأمین نیاز داخلی و توزیع در سراسر کشور توسط بخش خصوصی به اقصی نقاط جهان صادر می‌شود و بخش اعظمی از آن نیز به‌صورت رب انار در منازل یا کارگاه‌های سنتی فرآوری می‌شود.

وی از شهرستان ساوه به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده انار کشور یادکرد که محصول تولیدی آن به لحاظ ماندگاری و کیفیت بالا شهرت بین‌المللی دارد و بزرگ‌ترین مرکز انار خیز کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

captcha