کشور با تولید و توزیع عادلانه منابع آباد می‌شود/بازداشت خبرنگار پرس تی وی نقض آشکار آزادی بیان است اصرار بعضی نمایندگان مجلس بر تصویب fatf و cft خطاست/نفوذ، نقشه آمریکا برای مقابله با ایران است استکبار با ترفندهای مختلف به دنبال سلطه در ایران است/ ایام فاطمیه بهترین فرصت برای بیان فضایل حضرت زهرا(س) حریف ایران در یک هشتم نهایی مشخص شد +نمودار و برنامه بازی‌ها ساخت نسخه دوم ماهواره«پیام» دو هفته دیگر آغاز می‌شود واکنش ترامپ به پرتاب ماهواره توسط ایران مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان+جدول مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟ واکنش تاج به صحبت های کی‌روش وحشت روزافزون اسرائیل از محور مقاومت
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
کد خبر: 45306
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی :

اربعین، تاریخ عاشورا را زنده نگه داشته است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اينكه اربعین، تاریخ عاشورا را زنده نگه داشته است گفت: همه باید برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن مراسم اربعین تلاش کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام صفر قربان پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عصر روز چهارشنبه در نشست فرهنگی ستاد اربعین استان مرکزی گفت: تمام اقدامات مراسم اربعین باید هدفمند و ضوابط قانونی در آن لحاظ شده باشد.

قربان پور با اشاره به اينكه اربعین، تاریخ عاشورا را زنده نگه داشته است اظهار کرد: همه باید برای برگزاری مراسم اربعین تلاش کنند چرا که فرهنگ ايثار و شهادت را بایستی در این سفر جستجو کرد.

وي ادامه داد: می‌توان از سفر معنوی اربعین توشه برداری كرد و در این سفر فرهنگ دینی و حسینی را نهادینه و تأثیر آن را در جامعه و خود ببينيم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی رویکرد ستاد اربعین را رویکردی تبیینی عنوان و اظهار کرد: باید اطلاع‌رسانی گسترده‌ای به جمعیت مخاطب که زائرین و خدمتگزاران هستند به‌صورت مکتوب و مجازی ارائه شود و در کل کشور تلاش شود که رویکرد فرهنگی این ستاد بیش از گذشته موردتوجه قرار گیرد.

قربان پور شعار و رویکرد فرهنگی امسال اربعین را «الحسین یجمعنا» عنوان كرد و گفت: ابتدا شعار اوليه حب الحسين يجمعنا بود و سپس آن را به الحسين يجمعنا تغيير دادند، این عبارت یاد آوری می‌کند که همه مردم و عاشقان اباعبدالله زیر نظر و تحت لوای امام حسین (ع) هستند، چنين اتحاد فوق العاده اي را رقم زده و خارج از هر گونه جداسازي مليت ،رنگ پوست و غيره برکنار هم‌قدم برمی‌دارند.

مدیرکل تبليغات اسلامي درباره نماد شعار امسال اظهار كرد: رنگ پرچم‌های امسال در نشست بين ايران و عراق قرمز انتخاب شد.رنگ قرمز پرچم نماد خون به‌ناحق ریخته امام حسین(ع ) است و شعار روي آن بارنگ غير از مشكي است علیرغم سوگواری این مراسم تأکید شده رنگ مشکی نماد حرکت اربعین نباشد.زيرا شعارهای پرچم داعش مشکی‌رنگ است .

قربان پور افزود: امسال اولين سالي است كه امكان صدور ويزا در استان فراهم شد.

انتهاي پيام/

captcha