آماده‌باش کامل استان مرکزی برای مقابله با سیلاب احتمالی حضور سردار غیب‌پرور در جمع سیل زدگان شهرستان آق قلا/تصاویر فرمان حضرت آقا جهشی را در امداد رسانی ایجاد کرد / 7 استان معین جهت بهسازی امشب وارد استان می شوند/ 250 هزار هکتار زمین زراعی زیر آب است آیا اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۹۸ باعث بهبود وضعیت معیشتی آنها می‌شود؟ آق قلا همچنان نقطه کانونی فاجعه سیل استان / انتقال و اسکان مردم در نقاط امن ادامه دارد / بازگشت آرامش نسبی در ششمین روز پس از وقوع سیل کالاهای غیر ضروری در سبد وارداتی کشور/ چرا ۱۹۶۰۰ واردکننده در کشور وجود دارد؟ سناریوهای پیش‌روی انگلیس کدامند، برکسیت با توافق یا بدون توافق؟ اعزام مشمولان مناطق سیل زده به سربازی ۲ ماه به تعویق افتاد/ اعطای یک ماه مرخصی اضطراری به سربازان از حمایت شخص ترامپ از ناآرامی‌های ایران تا جایگاه کشورمان در میان قدرت‌های جهان و تصاویری خارق‌العاده از روستایی بر فراز ابر‌ها رقابت بازیگران سریال «دلدادگان» در خندوانه/ماجرای ازدواج خانم بازیگر با عمو پورنگ چه بود؟
یکشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
کد خبر: 45306
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی :

اربعین، تاریخ عاشورا را زنده نگه داشته است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به اينكه اربعین، تاریخ عاشورا را زنده نگه داشته است گفت: همه باید برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن مراسم اربعین تلاش کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام صفر قربان پور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عصر روز چهارشنبه در نشست فرهنگی ستاد اربعین استان مرکزی گفت: تمام اقدامات مراسم اربعین باید هدفمند و ضوابط قانونی در آن لحاظ شده باشد.

قربان پور با اشاره به اينكه اربعین، تاریخ عاشورا را زنده نگه داشته است اظهار کرد: همه باید برای برگزاری مراسم اربعین تلاش کنند چرا که فرهنگ ايثار و شهادت را بایستی در این سفر جستجو کرد.

وي ادامه داد: می‌توان از سفر معنوی اربعین توشه برداری كرد و در این سفر فرهنگ دینی و حسینی را نهادینه و تأثیر آن را در جامعه و خود ببينيم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی رویکرد ستاد اربعین را رویکردی تبیینی عنوان و اظهار کرد: باید اطلاع‌رسانی گسترده‌ای به جمعیت مخاطب که زائرین و خدمتگزاران هستند به‌صورت مکتوب و مجازی ارائه شود و در کل کشور تلاش شود که رویکرد فرهنگی این ستاد بیش از گذشته موردتوجه قرار گیرد.

قربان پور شعار و رویکرد فرهنگی امسال اربعین را «الحسین یجمعنا» عنوان كرد و گفت: ابتدا شعار اوليه حب الحسين يجمعنا بود و سپس آن را به الحسين يجمعنا تغيير دادند، این عبارت یاد آوری می‌کند که همه مردم و عاشقان اباعبدالله زیر نظر و تحت لوای امام حسین (ع) هستند، چنين اتحاد فوق العاده اي را رقم زده و خارج از هر گونه جداسازي مليت ،رنگ پوست و غيره برکنار هم‌قدم برمی‌دارند.

مدیرکل تبليغات اسلامي درباره نماد شعار امسال اظهار كرد: رنگ پرچم‌های امسال در نشست بين ايران و عراق قرمز انتخاب شد.رنگ قرمز پرچم نماد خون به‌ناحق ریخته امام حسین(ع ) است و شعار روي آن بارنگ غير از مشكي است علیرغم سوگواری این مراسم تأکید شده رنگ مشکی نماد حرکت اربعین نباشد.زيرا شعارهای پرچم داعش مشکی‌رنگ است .

قربان پور افزود: امسال اولين سالي است كه امكان صدور ويزا در استان فراهم شد.

انتهاي پيام/

captcha