چرا اینفانتینیو ایران را برای مشارکت در جام جهانی پیشنهاد داد؟ جزئیات بسته پیشنهادی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها اگر همیشه خسته‌اید، بخوانید/ معجزه گل شمعدانی در درمان ۱۰ بیماری/ روند پیری را با این خوراکی متوقف کنید/ میوه‌ای چهار فصل برای تقویت سیستم ایمنی بدن بالگردهای آمریکایی دوباره اقدام به جابه‌جایی عناصر داعش کردند عمران‌‎زاده از دنیای فوتبال خداحافظی کرد برداشت گزینشی از نامه‌ای که به نفع بازنشسته‌های فوتبال نیست! وقتی خبرنگار آمریکایی بی‌کینه‌تر از خبرنگاران ایرانی بی‌بی‌سی درباره کشورمان می‌نویسد هر ماه یک محصول جدید نظامی و دفاعی رونمایی می‌شود آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ ادامه پاییز پرباران+جدول مردم با صدای رسا، گله‌ و نقدشان را باید بگویند/ ایران در سال‌های آینده سربلندتر خواهد بود
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۶
کد خبر: 45302
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
کارشناس مسائل سیاسی:

دولت در مسائل دیپلماتیک عقب‌نشینی نکند/اعتماد به اروپایی‌ها آسیب‌زا است

کارشناس مسائل سیاسی در خصوص مسئله دستگیری اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی در همایش مجاهدین خلق در فرانسه، گفت:دولت در مسائل دیپلماتیک عقب‌نشینی نکند.

حیدر جهانبخش کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با  دیار آفتاب در خصوص مسئله دستگیری اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی در همایش مجاهدین خلق در فرانسه، گفت: اروپا با این اقدام می‌خواهد در دشمنی با جمهوری اسلامی از آمریکا عقب نماند.

جهان بخشی با اشاره به اینکه اروپایی‌ها همیشه به دنبال بهانه‌جویی برای دشمنی با ایران بوده و هستند، اظهار کرد: گاهی اوقات خودشان برای آمریکا بهانه ایجاد می‌کنند تا آن‌ها دشمنی خودشان را تشدید کنند.

وی افزود: هر وجدانی با سیستم نظام جمهوری اسلامی و حاکمیت جمهوری اسلامی آشنایی داشته باشد می‌داند که جمهوری اسلامی خود قربانی تروریسم بوده است.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: جریان و گروهکی که موردحمایت اروپا قرارگرفته و تا امروز آزادانه در آنجا فعالیت می‌کرده تروریست است.

وی ادامه داد: گروه تروریستی که 17 هزار نفر را در جمهوری اسلامی ایران ترور کرده است، خصوصاً برخی از مسئولین رده‌بالا را ترور کرده است، در کشورهای اروپایی آزاد هستند.

جهانبخش با تأکید بر اینکه اروپایی‌ها ظاهراً در قضیه برجام پشتوانه ایران هستند اما قطعاً این مسئله صحت ندارد ادامه داد: اروپا هیچ‌وقت آمریکا را رها نمی‌کند و جمهوری اسلامی را همراهی کند. و این فقط نوعی تبلیغ برای اروپاست.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: دستگاه‌های جاسوسی و امنیتی کشورهای اروپایی برای کمک به آمریکا این بهانه(دستگیری دیپلمات ایرانی) را جهت جنگ تبلیغاتی علیه ایران درست کردند ولی متاسفانه دستگاه دیپلماسی کشور واکنش قاطعی نسبت به این مسئله نشان نداد.

وی خاطرنشان کرد: لازم است به دولتمردان بگوییم درحالی‌که شما در حال مذاکره درباره برجام هستید، آن‌ها با دیپلمات ایرانی برخورد کردند. این دو مسئله تداخلی باهم ندارد و با عقب‌نشینی در برخورد با موضوع دیپلمات کشورمان، کوئن مثبتی برای ایران داده نمی‌شود.

انتهای پیام/

captcha