کشور با تولید و توزیع عادلانه منابع آباد می‌شود/بازداشت خبرنگار پرس تی وی نقض آشکار آزادی بیان است اصرار بعضی نمایندگان مجلس بر تصویب fatf و cft خطاست/نفوذ، نقشه آمریکا برای مقابله با ایران است استکبار با ترفندهای مختلف به دنبال سلطه در ایران است/ ایام فاطمیه بهترین فرصت برای بیان فضایل حضرت زهرا(س) حریف ایران در یک هشتم نهایی مشخص شد +نمودار و برنامه بازی‌ها ساخت نسخه دوم ماهواره«پیام» دو هفته دیگر آغاز می‌شود واکنش ترامپ به پرتاب ماهواره توسط ایران مقایسه وضعیت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با منطقه و جهان+جدول مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟ واکنش تاج به صحبت های کی‌روش وحشت روزافزون اسرائیل از محور مقاومت
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۷
کد خبر: 45301
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۵
تحلیلگر مسائل سیاسی:

«الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» تأثیرات شگرفی بر شرایط کشور خواهد داشت/ برنامه‌ریزی بلندمدت نیازمند مجلس انقلابی است

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: مجلسی می‌تواند برنامه‌ریزی و قانون‌گذاری دقیق و بلندمدت برای کشور داشته باشد که در چارچوب منافع ملی امروز و نه بر اساس برخی از مصلحت‌های جناح‌ها و احزاب سیاسی عمل و حرکت کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ باید دقت داشت که مجلسی می‌تواند برنامه‌ریزی و قانون‌گذاری دقیق و بلندمدت برای کشور داشته باشد که در چارچوب منافع ملی امروز و نه بر اساس برخی از مصلحت‌های جناح‌ها و احزاب سیاسی عمل و حرکت کند و این‌چنین مجلسی را می‌توان مجلس انقلابی خواند.

مطمئناً برنامه‌ریزی دقیق بر اساس مبانی و آرمان‌های هر جریان حاکمی خود از اولویت‌های حکومت‌های مختلف است اولویتی که بسیاری از اندیشمندان و اهل فکر را در جوامع به فکر وامی‌دارد تا با یک برنامه‌ریزی دقیق، آینده روشنی را برای جامعه خود ترسیم کنند.

همچنین این اقدام در عصر رسانه تأثیر بسیار شگرفی بر نگاه دیگر کشورها به سیاست‌های داخلی و خارجی کشور هدف خواهد گذاشت و روابط کشور هدف را در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در دنیا رقم خواهد زد.

از طرفی ازلحاظ اجتماعی نیز این نوع فعالیت‌ها تأثیر شگرفی بر امیدآفرینی اجتماعی و نگاه متفاوت مردم جامعه به آینده کشور خواهد داشت.

چند روزی است با انتشار فراخوان رهبر معظم انقلاب و دعوت از نخبگان، اساتید و صاحب‌نظران برای نظر دهی مشورتی در رابطه با الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت این فرصت برای جامعه نخبگانی کشور ایجادشده است تا با یک نگاه دقیق و کارشناسانه و به‌دوراز هرگونه مصلحت‌اندیشی‌های سیاسی و با تکیه‌بر مبانی و آرمان‌های انقلاب اسلامی در ارائه یک سند بالادستی پرقدرت، قابل‌اجرا و امیدآفرین تمام تلاش خود را به‌کارگیرند.

تحلیلگر مسائل سیاسی:

«الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» تأثیرات شگرفی بر شرایط کشور خواهد داشت/ تحقق برنامه‌های نیازمند مجلس انقلابی است

در همین حوزه تقوی تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: انتشار چنین فراخوانی در شرایط فعلی کشور نشان از اشرافیت فوق‌العاده رهبری بر مسائل داخلی و خارجی دارد.

تقوی ضمن تأکید بر اینکه این مهم تأثیرات شگرف و خوبی بر شرایط کشور خواهد داشت افزود: اینکه امروز در این شرایط آمریکا تمام تلاش خود را برای بی‌ثمر نشان دادن جریان انقلاب اسلامی به کار گرفته و به فکر افزایش روزبه‌روز تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران و در مقابل آن جمهوری اسلامی ایران در موضع ضعف قرار نگرفته و به فکر تنظیم برنامه ۵۰ سال آینده خود است و برای آن چشم‌انداز و برنامه ارائه می‌دهد نشان از اوج تیزهوشی و ذکاوت رهبر انقلاب دارد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه مسئولیت اجرای قوانین بر عهده دولت و تدوین قوانین نیز بر عهده مجلس است و این‌یک رابطه لازم و ملزومی است باید دقت داشت که مجلسی می‌تواند برنامه‌ریزی و قانون‌گذاری دقیق و بلندمدت برای کشور داشته باشد که در چارچوب منافع ملی امروز و نه بر اساس برخی از مصلحت‌های جناح‌ها و احزاب سیاسی عمل و حرکت کند و این‌چنین مجلسی را می‌توان مجلس انقلابی خواند.

تقوی ادامه داد: دولت نیز باید به‌عنوان مجری قوانین خود را آماده سازد تا در چارچوب موارد تعریف‌شده در سند و بر اساس اصول و مبانی و آرمان‌های ذکرشده حرکت کند تا بتوان به آینده‌ای روشن امیدوار بود.

امید است با نگاه و نگرش صحیح جامعه نخبگان، دولت و مجلس و دیگر نهادها و سازمان‌های مرتبط با این فراخوان فعالیت‌های حساب‌شده و مثمر ثمری برای آینده ایران اسلامی رقم بخورد.

انتهای پیام/

captcha