پیام مجلس ایران به پارلمان نیجریه آزادی و درمان زکزاکی در سریع‌ترین زمان است/جمهوری اسلامی ایران هرگونه محدودیت و فشار بر شیخ زکزاکی را محکوم می کند گزارش تصویری| توزیع کلاه ایمنی توسط راهداری میان موتور سواران خنجر یمنی درقلب نفتی ریاض/ تداوم کاهش قیمت مسکن تا پایان سال/ قضاوت انقلابی انقلاب قضایی گرد و خاک خطیر در باشگاه استقلال/ دایی به عراق پیشنهاد شد/ سناریوی حذف فرهاد/ مذاکره سه جانبه! گزارش تصویری| آثار برگزیده مسابقه عکاسی با پهپاد معرفی شدند پیشنهاداتی که مشکلات اقتصادی را تبدیل به بحران می‌کند/ از «اصلاح ساختار بودجه» بدون توجه به اقتصاد مقاومتی تا حذف 4 صفر از پول ملی شرایط جذب نخبگان به‌عنوان اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها اعلام شد توافق گران‌ترین بازیکن تاریخ بارسلونا با بایرن مونیخ تصاویر/ سد زاینده رود رونمایی از نسخه روسی، اسپانیایی و فرانسوی پایگاه‌ اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله‌ خامنه‌ای
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲
کد خبر: 45190
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸

شیطان متوسط

این تقسیم بندی نامعلوم آمریکا به شیطان متوسط و شیطان بزرگ از کدام مبنا سر درآورده است . شیطنت آمریکا برخواسته از تفکر اوست حال چه همان مرد به ظاهر مودب مسئول باشد یا ترامپ به ظاهر دیوانه.

به گزارش دیار آفتاب؛ شمارا چه شده است آقایان... مردم تحت‌فشارند، شما خودتان را باخته‌اید...؟ مردم چشم به شما دوخته‌اند که چه می‌کنید شما چشم به دست همتایان آمریکایی‌تان دوخته‌اید که آن‌ها چه می‌کنند؟ این ناامیدی چیست... این ترس از کجاست... چه شده است که خودتان و نظریه‌پردازانتان، کشور را ته دره فرض می‌کنید. این فاصله از واقعیت‌ها از کجا سرچشمه می‌گیرد. نکند فریادهای ترامپ شمارا ترسانده. این تناقضات نامعلوم چیست که از دولت پرسروصدایتان بیرون می‌آید. یک روز جهانگیری می‌گوید « اقتصاد در شرایط ته دره است» و دوباره در جای دیگر تکرار می‌کند. بعد مقام دولتی دیگر می‌گوید «القای ناامیدی به مردم یک خیانت بزرگ است»

شمارا چه شده است آقایان که نظریه‌پردازان و هم‌کیشانتان این‌گونه لب به سخن باز می‌کنند و میگویند: «ما باید تا فرصت داریم کشور را از لبه پرتگاه دور کنیم و به یک نقطه امن ببریم اما این کار را انجام ندادیم و امروز یک دیوانه در آمریکا یقه ما را گرفته است.»

جوری آمریکا را ترسیم می‌کنید که گویا آمریکای امروز با آمریکای دهه هشتاد و هفتاد و حتی شصت فرقی کرده است. این آمریکا همان آمریکای ظالمی است که در جریانات مختلف ضرباتش را وارد کرده است. این تقسیم‌بندی آمریکا، به آمریکای امروز، دیروز و فردا چه نکته‌ای را می‌خواهد بگوید. همین دیروز بود که آقای رئیس‌جمهور این نظریه بزرگ آمریکای دیروز و امروز را به منصه ظهور گذاشت و در دانشگاه تهران گفت:« در تاریخ آمریکا طی 40 سال گذشته، کینه‌توزتر از تیم فعلی دولت آمریکا نسبت به ایران، ایرانی و نظام جمهوری اسلامی شکل نگرفته بود. دشمنی‌ها بوده اما یک نفر بوده و بقیه در دشمنی متوسط بودند اما الان در کاخ سفید بدترین‌ها دورهم جمع شده‌اند.» این تقسیم‌بندی نامعلوم آمریکا به شیطان متوسط و شیطان بزرگ از کدام مبنا سر درآورده است. شیطنت آمریکا بر خواسته از تفکر اوست حال چه همان مرد به‌ظاهر مؤدب مسئول باشد یا ترامپ به‌ظاهر دیوانه.

نمی‌خواهیم منفی‌باف باشیم اما نکند که می‌خواهید کشور را معطل کنید تا شاید در آینده دیگر ترامپی نباشد یا شاید انتخابات کنگره جور دیگری رقم بخورد و به‌اصطلاح خودتان شرایط به نفع ایران بچرخد و آن به قول آقای رئیس‌جمهور دشمنان متوسط روی کار بیایند.

آقایان امروز شمارا چه شده است که فراموش کردید آن هنرنمایی بزرگ هشت‌ساله را ... فراموش کردید آن بزرگ اتفاقاتی که بسیاری از اهل عالم را انگشت‌به‌دهان نگاه داشت. مگر کشور در آن شرایط سخت سقوط کرد... مگر در دره بزرگ مشکلات نابود شد... اگر خیال می‌کنید که خسته هستید و می‌خواهید راهی ساده برای برون‌رفت از مشکلات را پیدا کنید بدانید که راهی نیست جز تلاش و امیدآفرینی.

آقای رئیس‌جمهور در صحبت‌های دیروز خود تأکید بر گفتمان امید داشتند و افزودند«امروز در جامعه‌مان نیاز به تقویت امید به فردا داریم»

امید به آینده با این تناقض‌گویی‌های رسانه‌های ناامیدتان یا همین نظریه‌پردازان و برخی دوروبری‌هایتان امکان‌پذیر نیست. امید به آینده درگرو تلاش مسئولین و ایجاد گفتمان تلاش در جامعه رقم خواهد خورد، گفتمانی که بسیاری از مردم  کشورهای آسیب‌دیده دنیا را در تاریخ زیرورو کرده و به‌مراتب بالادستی رسانده است.

حال سؤال اینجاست مسئولین و دولتی‌ها برای گفتمان امید پیش‌زمینه تلاش را می‌پسندند یا احساس نیاز به خارج را؟   

میلاد ملکی

captcha