آماده‌باش کامل استان مرکزی برای مقابله با سیلاب احتمالی حضور سردار غیب‌پرور در جمع سیل زدگان شهرستان آق قلا/تصاویر فرمان حضرت آقا جهشی را در امداد رسانی ایجاد کرد / 7 استان معین جهت بهسازی امشب وارد استان می شوند/ 250 هزار هکتار زمین زراعی زیر آب است آیا اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۹۸ باعث بهبود وضعیت معیشتی آنها می‌شود؟ آق قلا همچنان نقطه کانونی فاجعه سیل استان / انتقال و اسکان مردم در نقاط امن ادامه دارد / بازگشت آرامش نسبی در ششمین روز پس از وقوع سیل کالاهای غیر ضروری در سبد وارداتی کشور/ چرا ۱۹۶۰۰ واردکننده در کشور وجود دارد؟ سناریوهای پیش‌روی انگلیس کدامند، برکسیت با توافق یا بدون توافق؟ اعزام مشمولان مناطق سیل زده به سربازی ۲ ماه به تعویق افتاد/ اعطای یک ماه مرخصی اضطراری به سربازان از حمایت شخص ترامپ از ناآرامی‌های ایران تا جایگاه کشورمان در میان قدرت‌های جهان و تصاویری خارق‌العاده از روستایی بر فراز ابر‌ها رقابت بازیگران سریال «دلدادگان» در خندوانه/ماجرای ازدواج خانم بازیگر با عمو پورنگ چه بود؟
یکشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
کد خبر: 45159
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
در رساله طب الرضا آمده است

مزایا و فواید استحمام از نظر امام رضا(ع)

حضرت امام رضا(ع) در کتاب طب الرضا به بررسی چگونه حمام کردن و شرایط آن پرداخته اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار اجتماعی قدس آنلاین، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در کتاب طب الرضا استحمام را به بدن انسان تشبیه کرده و فرموده اند استحمام از چهار طبیعت ترکیب شده و دارای چهار خانه است.

خانه اول سرد و خشک است، خانه دوم سرد و تر است، خانه سوم، گرم و تر است و خانه چهارم گرم و خشک می باشد.

حمام منافع زیاد و قابل توجهی دارد مزاج آدمی را به سمت اعتدال می برد، چرک و زشتی ها را از بین می برد، رگ های کوچک و بزرگ بدن را نرم و ملایم می کند، اعضا بدن را تقویت می کند و فضولات و عفونات بدن را از بین می برد.

کسی که می خواهد در حین حمام، پوست او جوش و تاول نزند قبل از وارد شدن به حمام به بدن خود روغن بنفشه بمالد.

هرگاه خواستی به حمام بروی و سردرد پیدا نکنی، هنگام ورود به حمام ابتدا پنج جرعه آب گرم بنوش، در این صورت به خواست خدای تعالی از سر درد  و درد شقیقه در امان خواهی بود یا قبل از استحمام پنج مشت آب گرم روی سر خود بریزید.

سلیمان جعفری گفت: بیمار شدم تا جایی که گوشت بدنم تحلیل رفت،نزد امام رضا(ع) رسیدم، فرمدند: آیا دوست داری گوشت بدنت دوباره برگردد،گفتم: آری!

حضرت فرمودند: یک روز در میان به حمام برو تا گوشت بدنت برگردد و از هر روز حمام رفتن پرهیز کن چرا که هر روز حمام کردن سل می آورد.

انتهای پیام/

captcha