ستاره هواداران استقلال به دنبال بازار گرمی و حضور در استقلال + عکس ایران به اقدام هر متجاوزی در عرصه فضا پاسخی پشیمان‌کننده می‌دهد سکونشینی در اروپا و بی‌اثری در ترکیه؛ آخر و عاقبت بازیکنانی که از پرسپولیس جدا شدند دستگیری ۱۳۰ دلال ارزی/ طرح کاهش به زودی اجرایی می شود کدام اعضای دولت روحانی توقع مردم از برجام را بالا بردند؟ «سهمیه هیات‌علمی» چیست؟/ همه برابرند، فرزندان اساتید برابرتر! ولایت‌پذیری برادر بزرگ‌تر حضرت امام #گنبد_پوشالی اسرائیل در برابر راکت‌های فلسطینی استانی که می‌توانند سر تا پایش را طلا بگیرند! + تصاویر سانسور پیام ویژه خارجی‌ها به مقامات دولتی/ فوتبال ایران در آستانه تعلیق!
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۸
کد خبر: 45159
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
در رساله طب الرضا آمده است

مزایا و فواید استحمام از نظر امام رضا(ع)

حضرت امام رضا(ع) در کتاب طب الرضا به بررسی چگونه حمام کردن و شرایط آن پرداخته اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار اجتماعی قدس آنلاین، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در کتاب طب الرضا استحمام را به بدن انسان تشبیه کرده و فرموده اند استحمام از چهار طبیعت ترکیب شده و دارای چهار خانه است.

خانه اول سرد و خشک است، خانه دوم سرد و تر است، خانه سوم، گرم و تر است و خانه چهارم گرم و خشک می باشد.

حمام منافع زیاد و قابل توجهی دارد مزاج آدمی را به سمت اعتدال می برد، چرک و زشتی ها را از بین می برد، رگ های کوچک و بزرگ بدن را نرم و ملایم می کند، اعضا بدن را تقویت می کند و فضولات و عفونات بدن را از بین می برد.

کسی که می خواهد در حین حمام، پوست او جوش و تاول نزند قبل از وارد شدن به حمام به بدن خود روغن بنفشه بمالد.

هرگاه خواستی به حمام بروی و سردرد پیدا نکنی، هنگام ورود به حمام ابتدا پنج جرعه آب گرم بنوش، در این صورت به خواست خدای تعالی از سر درد  و درد شقیقه در امان خواهی بود یا قبل از استحمام پنج مشت آب گرم روی سر خود بریزید.

سلیمان جعفری گفت: بیمار شدم تا جایی که گوشت بدنم تحلیل رفت،نزد امام رضا(ع) رسیدم، فرمدند: آیا دوست داری گوشت بدنت دوباره برگردد،گفتم: آری!

حضرت فرمودند: یک روز در میان به حمام برو تا گوشت بدنت برگردد و از هر روز حمام رفتن پرهیز کن چرا که هر روز حمام کردن سل می آورد.

انتهای پیام/

captcha