چرا اینفانتینیو ایران را برای مشارکت در جام جهانی پیشنهاد داد؟ جزئیات بسته پیشنهادی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها اگر همیشه خسته‌اید، بخوانید/ معجزه گل شمعدانی در درمان ۱۰ بیماری/ روند پیری را با این خوراکی متوقف کنید/ میوه‌ای چهار فصل برای تقویت سیستم ایمنی بدن بالگردهای آمریکایی دوباره اقدام به جابه‌جایی عناصر داعش کردند عمران‌‎زاده از دنیای فوتبال خداحافظی کرد برداشت گزینشی از نامه‌ای که به نفع بازنشسته‌های فوتبال نیست! وقتی خبرنگار آمریکایی بی‌کینه‌تر از خبرنگاران ایرانی بی‌بی‌سی درباره کشورمان می‌نویسد هر ماه یک محصول جدید نظامی و دفاعی رونمایی می‌شود آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ ادامه پاییز پرباران+جدول مردم با صدای رسا، گله‌ و نقدشان را باید بگویند/ ایران در سال‌های آینده سربلندتر خواهد بود
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۲
کد خبر: 45108
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۲
رئیس هیات جانبازان و معلولین استان مرکزی:

4 ورزشکار جانباز و معلول استان مرکزی لژیونر هستند/برگزار نشدن مسابقات لیگ به دلیل نبود اسپانسر

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان مرکزی گفت: در حال حاضر چهار ورزشکار جانباز و معلول استان مرکزی در تیم های باشگاهی در آلمان و ترکیه فعالیت دارند.

ابراهیم نصیری رئیس هیات جانبازان و معلولین استان مرکزی به مناسبت روز پارالمپیک در گفتگو با دیار آفتاب؛ ضمن بیان اینکه در 9 شهر استان هیات جانبازان و معلولین فعال است گفت: در حال حاضر بیش از 400 ورزشکار در رشته‌های مختلف در استان داریم که در 14 رشته ورزشی در بخش آقایان و بانوان فعال هستند.

نصیری با اشاره به حضور 30 نفر از ورزشکاران استان در تیم‌های ملی اظهار کرد: در مسابقات جاکارتا 5 ورزشکار از استان مرکزی حضور داشتند که 4 تن از آن‌ها در رشته‌های دوومیدانی، بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته مدال این مسابقات را کسب کرده‌اند و یک نفر دیگر نیز به علت مشکل در تغییر کلاس در طی مسابقات از کسب مدال بازماند.

وی مسابقات هفت نفره  فوتبال آسیا و اقیانوسیه که ایران میزبان آن است را یکی دیگر از مسابقات پیش رو عنوان کرد و افزود: سه تن از ورزشکاران جانباز و معلول استان در این مسابقات عضو تیم ملی خواهند بود.

استفاده از امکانات کلیه فضاهای ورزشی طبق قانون برای جانبازان و معلولین رایگان است

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان مرکزی با بیان اهمیت کلاس‌بندی پزشکی این ورزشکاران تصریح کرد: استفاده از امکانات کلیه فضاهای ورزشی طبق قانون برای جانبازان و معلولین رایگان است که البته با توجه به شرایط جسمی در رشته‌های مختلف این فضاها در اختیار نیست.

4 ورزشکار جانباز و معلول استان مرکزی لژیونر هستند

نصیری یکی از اصلی‌ترین مشکلات این ورزشکاران را شرایط ایاب و ذهاب مطرح و تشریح کرد: ورزشکاران ما به حدی حرفه‌ای شده‌اند که آن‌ها از خارج از کشور نیز پیشنهاد‌هایی دارند و توسط تیم‌های خارجی خریداری می‌شوند. ما در حال حاضر چهار ورزشکار خارج از کشور داریم که یک نفر در آلمان و سه نفر هم در ترکیه فعال هستند.

برگزار نشدن مسابقات لیگ برای رشته های جانبازان و معلولین به دلیل نبود اسپانسر

وی در همین راستا افزود: چون در استان اسپانسر نداریم نمی‌توانیم لیگ تشکیل دهیم، البته سال گذشته شهرداری این کار را انجام داد و تقریباً اتفاقات خوبی رقم خورد. در حال حاضر ورزشکاران ما حرفه‌ای شده‌اند و اگر اسپانسر باشد ما بیش از این در تیم‌های ملی نماینده خواهیم داشت؛  در این زمینه مدیرکل ورزش و جوانان استان و هیئت فوتبال در حال تلاش هستند تا این مشکل رفع شود.

نصیری شیوه استعدادیابی این ورزشکاران را از طریق معرفی بهزیستی، هیئت ورزش، دانشگاه و مدارس استثنایی عنوان کرد و افزود: افراد را به ما معرفی می‌کنند و ما در کمیته، ورزشکاران را با بررسی‌هایی که انجام می‌شود در رشته‌های مختلف تقسیم می‌کنیم.

برگزاری مراسمی با حضور 2000 نفر از جانبازان و معلولین در اراک

رئیس هیات جانبازان و معلولان استان مرکزی یادآور شد: در پایان هفته پارالمپیک پس از برگزاری برنامه‌های متعدد در طول هفته مراسمی با حضور 2000 نفر از معلولین و جانبازان استان در سالن 5 مرداد برگزار خواهد شد که متولی این برنامه بهزیستی و دبیری آن بر عهده هیات ورزش است.

انتهای پیام/

captcha