كشف بیش از 206 كيلوگرم ترياك در استان مركزي/ کلاه‌برداری مردم شياد تحت عنوان سازمان‌های حمايتي و خدماتي گازگرفتگی در اراک قربانی گرفت بازار سرپوشيده اراك تعطیل شد حادثه‌ی تأثرانگیز سیل ویرانگر در شیراز مایه‌ی اندوه اینجانب است/ همگان را توصیه به‌سرعت و جدیت در انجام‌ وظیفه نمائید تخلیه آب اولویت اصلی سپاه در مناطق سیل‌زده است/همه امکانات برای مناطق سیل‌زده ارسال شده است چرا تناقض‌های رفتاری و گفتاری غرب دیده نمی‌شود؟ کمک های بسیج و سپاههای استانی به مناطق سیل زده؛ مثل سیل، مثل سیلاب/آغاز مرحله دوم کمک رسانی بعد از امدادرسانی اولیه خمین با یادگاری از ادوار کهن+تصاویر گروه‌های مقاومت: تمام اهداف اسرائیلی در تیررس ماست واکنش تند کاربران به توییت حسام‌الدین آشنا +تصاویر
سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
کد خبر: 45108
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۲
رئیس هیات جانبازان و معلولین استان مرکزی:

4 ورزشکار جانباز و معلول استان مرکزی لژیونر هستند/برگزار نشدن مسابقات لیگ به دلیل نبود اسپانسر

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان مرکزی گفت: در حال حاضر چهار ورزشکار جانباز و معلول استان مرکزی در تیم های باشگاهی در آلمان و ترکیه فعالیت دارند.

ابراهیم نصیری رئیس هیات جانبازان و معلولین استان مرکزی به مناسبت روز پارالمپیک در گفتگو با دیار آفتاب؛ ضمن بیان اینکه در 9 شهر استان هیات جانبازان و معلولین فعال است گفت: در حال حاضر بیش از 400 ورزشکار در رشته‌های مختلف در استان داریم که در 14 رشته ورزشی در بخش آقایان و بانوان فعال هستند.

نصیری با اشاره به حضور 30 نفر از ورزشکاران استان در تیم‌های ملی اظهار کرد: در مسابقات جاکارتا 5 ورزشکار از استان مرکزی حضور داشتند که 4 تن از آن‌ها در رشته‌های دوومیدانی، بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته مدال این مسابقات را کسب کرده‌اند و یک نفر دیگر نیز به علت مشکل در تغییر کلاس در طی مسابقات از کسب مدال بازماند.

وی مسابقات هفت نفره  فوتبال آسیا و اقیانوسیه که ایران میزبان آن است را یکی دیگر از مسابقات پیش رو عنوان کرد و افزود: سه تن از ورزشکاران جانباز و معلول استان در این مسابقات عضو تیم ملی خواهند بود.

استفاده از امکانات کلیه فضاهای ورزشی طبق قانون برای جانبازان و معلولین رایگان است

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان مرکزی با بیان اهمیت کلاس‌بندی پزشکی این ورزشکاران تصریح کرد: استفاده از امکانات کلیه فضاهای ورزشی طبق قانون برای جانبازان و معلولین رایگان است که البته با توجه به شرایط جسمی در رشته‌های مختلف این فضاها در اختیار نیست.

4 ورزشکار جانباز و معلول استان مرکزی لژیونر هستند

نصیری یکی از اصلی‌ترین مشکلات این ورزشکاران را شرایط ایاب و ذهاب مطرح و تشریح کرد: ورزشکاران ما به حدی حرفه‌ای شده‌اند که آن‌ها از خارج از کشور نیز پیشنهاد‌هایی دارند و توسط تیم‌های خارجی خریداری می‌شوند. ما در حال حاضر چهار ورزشکار خارج از کشور داریم که یک نفر در آلمان و سه نفر هم در ترکیه فعال هستند.

برگزار نشدن مسابقات لیگ برای رشته های جانبازان و معلولین به دلیل نبود اسپانسر

وی در همین راستا افزود: چون در استان اسپانسر نداریم نمی‌توانیم لیگ تشکیل دهیم، البته سال گذشته شهرداری این کار را انجام داد و تقریباً اتفاقات خوبی رقم خورد. در حال حاضر ورزشکاران ما حرفه‌ای شده‌اند و اگر اسپانسر باشد ما بیش از این در تیم‌های ملی نماینده خواهیم داشت؛  در این زمینه مدیرکل ورزش و جوانان استان و هیئت فوتبال در حال تلاش هستند تا این مشکل رفع شود.

نصیری شیوه استعدادیابی این ورزشکاران را از طریق معرفی بهزیستی، هیئت ورزش، دانشگاه و مدارس استثنایی عنوان کرد و افزود: افراد را به ما معرفی می‌کنند و ما در کمیته، ورزشکاران را با بررسی‌هایی که انجام می‌شود در رشته‌های مختلف تقسیم می‌کنیم.

برگزاری مراسمی با حضور 2000 نفر از جانبازان و معلولین در اراک

رئیس هیات جانبازان و معلولان استان مرکزی یادآور شد: در پایان هفته پارالمپیک پس از برگزاری برنامه‌های متعدد در طول هفته مراسمی با حضور 2000 نفر از معلولین و جانبازان استان در سالن 5 مرداد برگزار خواهد شد که متولی این برنامه بهزیستی و دبیری آن بر عهده هیات ورزش است.

انتهای پیام/

captcha