ماجرای حمله هنجارشکنان به بانوی آمر به معروف/ با زبان لیّن خواستم وضعیت پوشش خود را اصلاح کنند حاجی لق لق/تصاویر شرکت‌های دانش بنیان نباید همیشه منتظرفراهم بودن امکانات باشند ارتباط وضعیت اقتصادی مردم ایران با مصرف گوشت و مرغ چگونه یک لایحه ۵۰ هزارتایی چند قانون محکم با قدمت طولانی را درنوردیده است؟/ ایرادات اساسی به لایحه «تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» «تاج‌زاده» و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا نظام تصمیم‌گیری اقتصادی ما فریب‌خورده؛ «مصدق» خوب است!/ پس از اردکانیان، لعیا جنیدی هم جام زهر نوشید نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید برگزاری تظاهرات سراسری در آمریکا برای استیضاح دونالد ترامپ + تصاویر آیا وقت آن نرسیده صداوسیما تکانی به خود بدهد؟
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۹
کد خبر: 44948
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۸

فرانسه: اسرائیل به حمایت اروپا برابر ایران نیاز دارد

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه گفت که رژیم صهیونیستی به حمایت اروپا در برابر ایران نیاز دارد و پاریس درباره امنیت این رژیم مذاکره نمی‌کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از روزنامه جوان؛ وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه گفت که رژیم صهیونیستی به حمایت اروپا در برابر ایران نیاز دارد و پاریس درباره امنیت این رژیم مذاکره نمی‌کند. 

برونو لومیر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه روز چهار‌‌‌‌شنبه گفت که رژیم صهیونیستی به حمایت اروپا علیه ایران نیاز دارد.

به گزارش «جروزالم‌پست»، این مقام فرانسوی که در جریان کنفرانس «دوستی اسرائیل در اروپا» در پاریس صحبت می‌کرد، گفت:«فرانسه درباره امنیت اسرائیل مذاکره نمی‌کند و اسرائیل به حمایت کشورهای اروپایی در برابر ایران نیاز دارد.»

این مقام فرانسوی یهودستیزی را با مخالفت با صهیونیسم مقایسه کرد و گفت که فرانسه تمایل دارد روابط بازرگانی خود را با تل‌آویو گسترش دهد.

وی افزود:«وقتی که من با نتانیاهو دیدار کردم، ما توافق کردیم که حجم تجارت میان فرانسه و اسرائیل را به دو برابر افزایش دهیم. ضمن اینکه رابطه بازرگانی میان اسرائیل و فرانسه نزدیک‌تر از آنچه اکنون است، خواهد شد و این یعنی ما هرگز و تحت هیچ شرایطی با تحریم کالاهای اسرائیلی موافقت نخواهیم کرد و فرانسه چنین تحریم‌‌‌‌‌هایی را رد خواهد کرد.» از سوی دیگر، در شرایطی که شین‌بت، سرویس امنیت داخلی رژیم اشغالگر قدس، چند روزی است که یک دانشجوی امریکایی فلسطینی‌الاصل را که خواستار تحریم رژیم صهیونیستی شده، در بازداشت خود نگه داشته و اجازه ورود او را به سرزمین‌های اشغالی فلسطین نمی‌دهد، سخنگوی وزارت خارجه امریکا بدون اینکه حمایت خاصی از این شهروند امریکایی صورت دهد، اعطای اجازه ورود یا عدم اعطای آن را منوط به تصمیم مقامات رژیم صهیونیستی دانست.

به نوشته روزنامه‌تایمز اسرائیل، هیثر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجه امریکا روز چهار‌‌‌‌شنبه ضمن اشاره به اینکه وزارت خارجه در جریان پرونده «لارا القاسم» قرار دارد، گفت:«ما برای آزادی بیان ارزش قائلیم، حتی در مواردی که افراد با سیاست‌های محلی و حتی سیاست‌های ایالات متحده موافق نیستند [اما] در نهایت، این به دولت اسرائیل مربوط است که به چه کسی می‌خواهد اجازه ورود بدهد». گزارش‌‌‌‌‌ها حاکی از آن است که «لارا القاسم» هفته گذشته به دلیل مشارکت در فعالیت‌های مرتبط با جنبش بایکوت، سرمایه‌گذاری نکردن و تحریم اسرائیل در فرودگاه بین‌المللی توسط شین‌بت بازداشت شده بود.

captcha