كشف بیش از 206 كيلوگرم ترياك در استان مركزي/ کلاه‌برداری مردم شياد تحت عنوان سازمان‌های حمايتي و خدماتي گازگرفتگی در اراک قربانی گرفت بازار سرپوشيده اراك تعطیل شد حادثه‌ی تأثرانگیز سیل ویرانگر در شیراز مایه‌ی اندوه اینجانب است/ همگان را توصیه به‌سرعت و جدیت در انجام‌ وظیفه نمائید تخلیه آب اولویت اصلی سپاه در مناطق سیل‌زده است/همه امکانات برای مناطق سیل‌زده ارسال شده است چرا تناقض‌های رفتاری و گفتاری غرب دیده نمی‌شود؟ کمک های بسیج و سپاههای استانی به مناطق سیل زده؛ مثل سیل، مثل سیلاب/آغاز مرحله دوم کمک رسانی بعد از امدادرسانی اولیه خمین با یادگاری از ادوار کهن+تصاویر گروه‌های مقاومت: تمام اهداف اسرائیلی در تیررس ماست واکنش تند کاربران به توییت حسام‌الدین آشنا +تصاویر
سه شنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
کد خبر: 44918
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت در ایجاد اشتغال پایدار موفق نبود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: واقعیت بازار کار به این صورت است که علاوه بر اینکه دولت طی این سال‌ها شغل متناسب با بیکاران ایجاد نشده، به‌واسطه بحرانی که به وجود آمد بسیاری از واحدهای تولیدی موجود در کشور هم تعطیل یا نیمه تعطیل شدند.

علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو بادیار آفتاب؛در خصوص آمار ارائه‌شده از سوی صندوق بین‌المللی پول «نرخ بیکاری در ایران بالا رفته و نسبت به سال گذشته با ۴ پله نزول در مقایسه با سایر کشورها به ۱۳ رسیده است و از سال ۹۲ تاکنون هم ۱۶ پله بدتر شده است» گفت: واقعیت غیرقابل‌انکار طی سال‌های گذشته یعنی از سال 92 به بعد، افزایش نرخ بیکاری و هم‌زمانی آن با افزایش نرخ تورم را در کشور شاهد بوده‌ایم.

کریمی اظهار کرد: از سویی دیگر توقف فعالیت‌های اقتصادی که به دنبال آن عدم ایجاد شغل را به همراه داشته و از سوی دیگر نرخ‌هایی که دولت اعلام می‌کند همگی بر بالا رفتن میزان تورم و بیکاری تأکیددارند.

وی ادامه داد: واقعیت بازار کار به این صورت است که علاوه بر اینکه دولت طی این سال‌ها شغل متناسب با بیکاران ایجاد نشده، به‌واسطه بحرانی که به وجود آمد بسیاری از واحدهای تولیدی موجود در کشور هم تعطیل یا نیمه تعطیل شدند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هردوی این عوامل باعث شد تا روند بیکاری در کشور هرسال بدتر از سال قبل شود، والان واقعیت جامعه ما بحث بیکاری و مشکلاتی است که برای خانواده‌ها به همراه دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: نرخ بیکاری در بین استان‌های مختلف بالا و رو به رشد است، در برخی استان‌ها بیشتر و در برخی کمتر است.

کریمی با اشاره به اینکه مشکل بیکاری، مشکل غیرقابل‌انکار جامعه است ادامه داد: شاید اولین اولویت خانواده‌ها بیکاری فرزندانشان و به‌طورکلی جوان‌ها باشد.

وی بابیان اینکه نرخ بیکاری در بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان به‌شدت بالاتر است اظهار کرد: حدود 5 میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی داریم که تعداد زیادی از آن‌ها بیکارند. و این مسئله درباره خانم‌ها بیشتر از آقایان خودش را نشان می‌دهد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متأسفانه در این شرایط افرادی که زحمت کشیدند، هزینه کرده و درس‌خوانده‌اند، شغلی ندارند، یا مجبورند در شغل‌هایی که ربطی به تحصیلاتشان نداشته مشغول به کار شوند، و این‌یکی از مشکلات جدی در کار است.

انتهای پیام/

captcha