کام بک رویایی ذوب آهن / امید کمرنگ استقلال به خارجی‌ها / پرسپولیس صعود کرد اعتصاب منتفی شد واکسیناسیون تب برفکی در روستای سید حسن الهایی/تصاویر بازار خنزر پنزر فروشی در اراک/تصاویر وحید جلیلی: فیلم «متری شش و نیم» به معنــای واقعی کلمه درخشان بود/جشنواره فیلم فجر امسال، بهترین یا یکی از بهترین جشنواره های ۲۰ سال اخیر کشور بود حراج باورنکردنی خودروسازها 30 دقیقه ای تمام شد / معادله حاشیه بازار، بازی دوسر برد برای دلال ها و خودروسازها! + تصاویر موافقین و مخالفین نظام مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب/ چالش های انقلاب اسلامی با نظام سلطه پایانی ندارد/ جوانان معتقد بار اصلی ساخت دولت اسلامی را بر عهده گیرند همه اقشار مخاطب پیام رهبر معظم انقلاب هستند/ثمره گام دوم انقلاب شکوفایی نظام است انتشار اسنادی از اصالت نامه امام درباره آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی برای اولین بار + عکس محاکمه حسین فریدون آغاز شد لزوم رفع تفکرطاغوتی مدیران/بایددست ویژه‌خواران ازانقلاب کوتاه شود
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۵
کد خبر: 44620
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۵
با گذشته بیش از دو هفته از بازگشایی مدارس؛

سرویس های مدارس، دغدغه والدین اراکی

باگذشت حدود دو هفته از بازگشایی مدارس والدین دانش آموزان در اراک همچنان نگران و درگیر سرویس مدارس هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ با شروع فصل تحصیل سرویس مدارس ازجمله مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که والدین و مدیران مدارس را به خود مشغول کرده است.

با گسترش وسعت شهرها، افزایش جمعیت و مشغله والدین امروزه داشتن سرویس یکی از نیازهای ضروری در تحصیل فرزندان به شمار می‌رود.

هرساله با شروع فصل تحصیل سرویس مدارس ازجمله مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که والدین و مدیران مدارس را به خود مشغول کرده است.

باگذشت حدود دو هفته از بازگشایی مدارس والدین دانش آموزان در اراک همچنان نگران و درگیر سرویس مدارس هستند.

والدین دانش آموزان:

رانندگان توجهی به اصول سوار و پیاده کردن بچه‌ها ندارند

یکی از والدین که فرزندش در مقطع دوم ابتدایی تحصیل می‌کند در گفتگو با دیار آفتاب؛ بابیان اینکه رانندگان توجهی به اصول سوار و پیاده کردن بچه‌ها ندارند گفت: مدرسه فرزند من در مرکز شهر قرار دارد و با توجه به ترافیک و پارک ماشین‌ها جلوی مدرسه امکان اینکه سرویس مدرسه جلو درب مدرسه نگه دارد و یا داخل حیاط دانش آموزان رو پیاده کنند نیست.

جوادی افزود: راننده سرویس‌ها هم خیلی اهمیتی به این موضوع نمی‌دهند و دانش آموزان را باهم پیاده در شرایطی که دانش آموزان مجبور هستند از عرض خیابان‌های شغول عبور کنند.

وی ادامه داد : این مشکل تنها به مدرسه ختم نمی‌شود و موقع رساندن دانش آموزان به خانه هم این مشکل وجود دارد درحالی‌که این بار نه موضوع ترافیک و یا هیچ‌چیز دیگری مطرح نیست فقط حاضر نیستند دانش آموزان را درب منزل پیاده کنند.

والدین دانش آموزان:

دریافت هزینه‌های اضافه برای ورود به خیابان

یکی دیگر از والدین با اشاره به مشکلات سرویس‌های مدارس بیان کرد: تعرفه‌های هر مسیر مشخص است اما راننده از فرزند ما می‌خواهد سر مسیر او سوار و پیاده شود و بعد از اعتراض یا درخواست اینکه درب منزل آن‌ها رو پیاده و یا سوار کنند راننده از ما هزینه اضافه می‌خواهد.

سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری اراک خبر داد؛

اختصاص ۱۲۰۰ دستگاه تاکسی جهت سرویس‌دهی به مدارس اراک/ افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس

‍سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری اراک از اختصاص بیش از ۵۰۰ دستگاه تاکسی و ٧۰۰ دستگاه تاکسی موقت جهت سرویس‌دهی به مدارس اراک خبر داد.

حجت اله مرادی سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: بیش از ۵۰۰ دستگاه تاکسی و ٧۰۰ دستگاه تاکسی موقت جهت سرویس‌دهی به دانش آموزان مدارس نواحی ۱ و ۲ آموزش‌وپرورش شهر اراک اختصاص‌یافته است.

مرادی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، سرویس مدارس امسال نیز به‌مانند سال گذشته به سه شرکت بخش خصوصی سپرده‌شده که تائید صلاحیت آن‌ها بر عهده سازمان بوده است.

اختصاص ۱۲۰۰ دستگاه تاکسی جهت سرویس‌دهی به مدارس اراک

وی افزود: ۱٢۰۰ دستگاه خودرویی که توسط سازمان برای حمل‌ونقل دانش آموزان در نظر گرفته‌شده بیش از ۵۰۰۰ دانش‌آموز را سرویس‌دهی می‌نمایند که همه رانندگان دارای صلاحیت می‌باشند که برچسب سرویس مدارس نیز بر روی شیشه آن‌ها نصب خواهد شد.

‍سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری اراک اظهار کرد: از روز اول مهرماه با بازگشایی مدارس طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده گشت و بازرسی سازمان از مدارس صورت پذیرفته که دراین‌بین خودروهای غیرمجاز و بدون مجوز تذکرات لازم را از بازرسین در راستای تشکیل پرونده و اخذ مجوز فعالیت دریافت نموده و از هفته آینده در صورت عدم سیر مراحل قانونی از تردد خودروهای غیرمجاز جلوگیری به عمل خواهد آمد و رسیدگی به خودروهایی که سرویس مدارس را به‌صورت غیرقانونی انجام می‌دهند مدارک آن‌ها اخذ خواهد شد .

وی اضافه کرد: استفاده از خودروهای غیرمجاز و بدون تائیدیِ سازمان احتمال بروز مشکلات پیش‌بینی‌نشده را برای خانواده‌ها دارد و باید آن‌ها نیز در انتخاب سرویس مدارس دقت لازم را به عمل‌آورند و از خانواده‌های دانش آموزان و همچنین مدیران مدارس سطح شهر تقاضا داریم که از خودروهای بدون معرفی‌نامه و فاقد تعیین صلاحیت استفاده نکنند.

افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس

مرادی در خصوص افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس نیز گفت: پیشنهاد افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس برای سال جاری ۱۵ درصد بوده که در صورت تصویب شورا و ابلاغ فرمانداری جهت اجرا اعلام خواهد شد.

وی در خصوص اینکه با ورود تاکسیرانان به حوزه سرویس مدارس اخلالی در خطوط به وجود نمی‌آید ادامه داد: در حال حاضر بیش از ٢۵۰۰ دستگاه تاکسی در ناوگان تاکسیرانی فعالیت دارند و همان‌طور که اشاره شد تنها ۵۰۰ دستگاه آن به دانش آموزان خدمات‌دهی می‌نمایند و ٢هزار دستگاه تاکسی دیگر به‌طور مستمر به شهروندان خدمات‌دهی خواهند نمود و در این زمینه جای نگرانی وجود نخواهد داشت .

‍سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری اراک خاطرنشان کرد: شهروندان اگر در خصوص سرویس مدرسه فرزندشان با مشکل مواجه شدند، شماره ٣۴۱٣۰۵۰۰ واحد بازرسی رسیدگی به شکایات، آماده دریافت انتقادات و پیشنهادها ارائه هست و شهروندان می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکلی با شماره اعلام‌شده تماس گرفته و مورد را با ذکر کد شناسایی بیان کنید و مطمئن باشید سازمان به‌سرعت به مشکل شما در خصوص سرویس مدرسه فرزندتان رسیدگی خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha