بخشنامه جدید استخدام رسمی در دولت ابلاغ شد سیروس گرجستانی در سن 76 سالگی درگذشت حادثه در یکی از سوله های در حال احداث سایت هسته ای نطنز برخورد پراید با تریلی در اتوبان تهران – ساوه دو کشته بر جا گذاشت ساماندهی سهامداران آذرآب یکی از خواسته‌های کارگران است/ بانک کشاورزی مالک مطمئنی نیست صنعاء به شدت بمباران شد توصیه‌هایی برای استفاده از ماسک در گرمای تابستان میان وعده‌های خوشمزه‌ای که انرژی بدنتان را تامین می‌کنند آیین تعویض پرچم گنبد حرم مظهر امام رضا (ع) امشب برگزار می‌شود جنگنده آذرخش؛ استوانه صنعت هوایی ایران در اوج تحریم‌ها + تصاویر
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
کد خبر: 44084
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۶
نماینده ولی فقیه در سپاه:

فرهنگ دفاع مقدس عامل مصونیت بخش در برابر دشمنان است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برابر هجمه فرهنگی دشمن، بهترین عامل مصونیت بخش فرهنگ دفاع مقدس است و در این راستا مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس می ‌تواند با فعالیت خود این فرهنگ مقدس را در جامعه ترویج و گسترش دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از از روابط عمومی کل سپاه، حجت ‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی روز سه شنبه همزمان با فرارسیدن هفته دفاع مقدس با حضور در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس این مطلب را عنوان و در جریان روند فعالیت‌ها و اقدامات این مرکز قرار گرفت.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس فقط یک تاریخ و مقطعی از انقلاب نیست، بلکه همانند عاشورا یک فرهنگ است، گفت: باید در پی این سؤال باشیم که فرهنگ دفاع مقدس چه بود که آن شگفتی‌ها و مقاومت‌ها را خلق کرد و هنوز هم همگان معترف هستند که با وجود هزاران کتاب خاطرات شفاهی و غیرشفاهی، قادر به انعکاس آن فرهنگ مقدس نبوده اند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر بهره گیری از الزامات دفاع مقدس در عصر حاضر تصریح کرد: باید برای بعد از دفاع مقدس هم پیام داشته باشیم تا این فرهنگ عظیم بتواند جهت دهنده باشد و برای کشور تاثیری کاربردی داشته باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با تاکید بر ضرورت بیان تاریخ شفاهی توسط فرماندهان دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: تا زمانی که فرماندهانی از جنس دفاع مقدس هستند، باید از وجود آنها بهره برد، همچنین باید در کنار کار سندی و مخزنی، کاربردی کردن اسناد را هم در نظر داشت.

نماینده ولی فقیه در سپاه جبهه مقاومت را در ادامه دفاع مقدس توصیف و با تأکید بر ثبت دفاع مقدس در جبهه مقاومت، تصریح کرد: بخشی از دفاع مقدسی که ما داشتیم اکنون در سوریه است و نیاز است اینها ثبت شوند، به دلیل آنکه این کار بسیار بااهمیت است.

وی نگارش دافوس نظامی برگرفته از دفاع مقدس را الزامی برشمرد و گفت: تا زمانی که فرماندهان دوران دفاع مقدس ما با تجربیات ارزشمند و بی بدیل دوران حماسه و مقاومت حضور دارند، باید از وجود آنها برای نگارش دافوس نظامی بهره بگیریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاجی صادقی با بیان اینکه ناگفته‌های جنگ باید برای آیندگان حفظ شود، خاطرنشان کرد: حفظ اسناد، کار بزرگ و ارزشمندی است و ضرورت دارد که این اسناد باحوصله، استحکام و قوت، تهیه و نگهداری شوند، به دلیل آنکه این اسناد برای آینده انقلاب اسلامی و نیز جلوگیری از خطر تحریف احتمالی لازم است.

captcha