ماجرای حمله هنجارشکنان به بانوی آمر به معروف/ با زبان لیّن خواستم وضعیت پوشش خود را اصلاح کنند حاجی لق لق/تصاویر شرکت‌های دانش بنیان نباید همیشه منتظرفراهم بودن امکانات باشند ارتباط وضعیت اقتصادی مردم ایران با مصرف گوشت و مرغ چگونه یک لایحه ۵۰ هزارتایی چند قانون محکم با قدمت طولانی را درنوردیده است؟/ ایرادات اساسی به لایحه «تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» «تاج‌زاده» و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا نظام تصمیم‌گیری اقتصادی ما فریب‌خورده؛ «مصدق» خوب است!/ پس از اردکانیان، لعیا جنیدی هم جام زهر نوشید نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید برگزاری تظاهرات سراسری در آمریکا برای استیضاح دونالد ترامپ + تصاویر آیا وقت آن نرسیده صداوسیما تکانی به خود بدهد؟
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۷
کد خبر: 43941
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
آیت الله دری نجف آبادی:

مدرسه اردوگاه علم و معرفت است/متولیان تمام تلاش خود را صرف علم آموزی و تربیت آینده سازان کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: مدرسه یعنی اردوگاه علم و معرفت، عزت و شرف، سربلندی و استقلال، اخلاق و تربیت، از این رو لازم است تا متولیان مربوطه همه تلاش خود را صرف علم آموزی و تربیت آینده سازان مملکت کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، در مراسم بازگشایی مدارس با اشاره به ورود ۲۲ هزار دانش آموز کلاس اولی به مدارس استان گفت: در سال تحصیلی 97-98 تعداد ۲۴۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی راهی مدارس استان شده اند.

وی عنوان کرد: مدرسه یعنی اردوگاه علم و معرفت، عزت و شرف، سربلندی و استقلال، اخلاق و تربیت، از این رو لازم است تا متولیان مربوطه همه تلاش خود را صرف علم آموزی و تربیت آینده سازان مملکت کنند.

دری نجف آبادی اظهار کرد: دانش‌آموزان باید این دروان طلایی را قدر بدانند چرا که تحصیل در مدرسه تنها یک بار اتفاق می‌افتد و تکرار ناشدنی است، در واقع تجربه این دوران به مثابه چراغ هدایت است که می تواند دوران جوانی شکوفا و مملو از موفقیت را برای شما رقم بزند.

امام جمعه اراک با اشاره بر اینکه سرمایه‌های اولیه همه ما اعم از مسئولان و غیره همان سرمایه دوران مدارس، خانوادگی و اجتماعی است، گفت: این سرمایه ها امروزه به واسطه کسب تجربه توام با مطالعه و تحصیل، پرورش و ارتقا پیدا می کند بر این اساس، نباید بگذاریم این روزهای مقدس و ارزشمند هدر بروند.

وی ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس جنایت تروریستی دیروز اهواز را  محکوم کرد و ادامه داد: دشمنان نمی‌توانند از بروز این فاجعه ابراز بی‌اطلاعی کرده و عنوان کنند نمی‌دانستند.

وی به وجود دو جبهه مخالف در خوزستان اشاره کرد و افزود: این دو جبهه از سال ها پیش در اهواز وجود داشته و ممکن است ریشه آن به زمان صدام هم حتی برسد، آنها بیان دارند که اهواز را برای آن ها خالی کنیم که این امر موضوعی باطل است.

نماینده ولی فقیه  عنوان کرد: جنایتکاران با برنامه‌ریزی بیشتری جنایت وحشیانه را مرتکب شده اند و حداقل ۲۵ نفر از هموطنان را به شهادت رسانده و ۶۰ نفر مصدوم کردند.

دری نجف‌آبادی مطرح کرد: مردم باید هو شیار باشند و فریب دشمن را نخورند و با ایستادگی در مقابل آنان همچون دوره های قبل پیروز و سربلند خواهیم شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی :

240هزار دانش آموز راهی مدارس استان می شوند

فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی به آمار کشوری دانش آموزان در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی جدید  بیش از 14 میلیون دانش آموز در بیش از 100 هزار واحد آموزشی و در دوره های مختلف تحصیل خود را آغاز می کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: سهم استان در این زمینه  240 هزار دانش آموز در مقاظع مختلف تحصیلی است و از این مجموع 22 هزار نفر آن کلاس اولی هستند.

وی رشد50 هزار نفری دانش آموزان کلاس اولی در کشور را مایه مباهات دانست و گفت: متولیان امر آموزش تمام تلاششان را صرف ارتقای علمی توام با تربیت نوجوانان  فعلی و آینده سازان آتی کشور می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی عنوان کرد: تحصیل برتر و تربیت شایسته دانش اموزان زمانی محقق می شود که والدین دانش اموزان با معلمان و دست اندرکارن آموزشی همراه و همیار باشند، از این رو می طلبد تا به مانند دوره های قبلی خانواده ها ما را در این زمینه یاری کنند.

آموزش و پرورش با فراهم کردن بسترهای آموزشی درصد است تا این دوره تحصیلی را با موفقیت های روز افزون پشت سر گذارد و در این راستا از حمایت های تیم آموزشی قوی و خبره بهره برده ایم.

در پایان مراسم زنگ ایثار و مقاومت در مدرسه شهدای آلومینیوم اراک توسط فتح‌الله حقیقی، معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی نواخته شد.

انتهای پیام/

captcha