از بالا گرفتن دعوای رانت 18 میلیارد دلاری تا مجوز گرانی خودرو باا وعده سرخرمن ارزانی! به نفع برانکو، علیه پرسپولیس/کورس مجیدی و جباری برای رسیدن به شفر/پرسپولیس؛ پُز عالی، جیب خالی! دم خروس دختران انقلاب از پارلمان کانادا بیرون زد/ وطن‌فروشی با طعم چهارشنبه‌های سفید علینژاد +تصاویر امروز در بازاردلار با ۴۰۰ تومان کاهش به ۱۰۵۰۰ تومان رسید/ کاهش ۹۰ هزار تومانی قیمت سکه+جدول سکوت وزارت خارجه در قبال گرجستان؛ از هتک حرمت به زنان تا ممانعت از ورود شهروندان ایرانی/ انفعال دیپلماتیکی که تفلیس را گستاخ کرد +عکس یلدای بدون آجیل! مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار خبر دادعرضه انار و هندوانه در شب یلدا با قیمت مصوب از کلاهبرداری ۳۲۳ هزار تن قیر به ارزش ۲ هزار میلیارد تا هدایت شبکه بزرگ فساد دارایی موسسات مالی در حال شناسایی و فروش است/2500 سپرده‌گذار مانده‌اند روحانی:‌نکات مورد نظر رهبرانقلاب برای اصلاح بودجه ۹۸ بررسی شد
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۲
کد خبر: 43938
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

دفاع مقدس سندی زرین و درخشان است/مردم با مطالعه دقیق مانع تحریف حماسه عظیم دفاع مقدس شوند

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی به نقش مردم در مقابله با تحریفات حماسه عظیم دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مردم با مطالعه دقیق و آگاهانه و منصفانه تاریخ دفاع مقدس می توان مانع از تحریف این قطعه از تاریخ انقلاب شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مراسم بازگشایی مدارس مانند دیگر استان های کشور امروز در شهرستان اراک و با حضور مسئولین استانی در هنرستان شهدای آلومینیوم این شهر برگزار شد.

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در این مراسم گفت: دفاع مقدس سندی زرین و درخشان است که در تاریخ انقلاب اسلامی و به نام ملت شریف جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.

وی اظهار کرد: همانطور که خیلی ها درصدد هستند تا جای شهید را با شیاد تغییر دهند تمام تلاششان را به کار بسته اند که این قطعه از تاریخ درخشان را نیز تحریف کنند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی به نقش مردم در مقابله با این تحریفات اشاره کرد و گفت: با مطالعه دقیق و آگاهانه و منصفانه تاریخ دفاع مقدس و به دور از موضع گیری و  قضاوت های نامنصفانه می توان مانع از تحریف این قطعه از تاریخ انقلاب شد.

کریمی بیان کرد: پیروزی ما در دفاع مقدس مرهون رشادت ها و جانفشانی های بیش از 230هزار شهید،500 هزار جانباز و ده ها هزار آزاده بوده است.

وی با تاکید بر اینکه 157 سال سلسله قاجار و پهلوی بر این سرزمین حکومت می کرده اند به نالایق بودن حاکمان آن دوران اشاره کرد و گفت: هشت حادثه در دوره قاجار و دو حادثه در دوره پهلوی در کشور رخ داد که نتیجه آن جدا سازی بیش از سه میلیون کیلومتر از خاک ایران بوده است.

کریمی افزود: جنگ تحمیلی ایران از جنگ جهانی اول و دوم طولانی تر بود و بیش از 36 کشور و به سردمداری دو قظب شرق و غرب یعنی روسیه و آمریکا از حیث نیرو ،تجهیزات و مهمات و تکنولوژی از صدامیان حمایت کردند، اما در نهایت پیروز میدان ایران بود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: در موضع دفاع مقدس، جامعه با دو رخداد روبرو است عده ای که در دوران جنگ بوده اند و از نزدیک شاهد وقایع بودند و گروه دوم تاریخ نویسانی که پیامدهای جنگ را برای نسل جوان بازگو می کند.

وی با اشاره به اینکه پیامدهای جنگ هم مثبت است و هم منفی تاکید کرد: دفاع مقدس از افتخارات و سند زرین ماست چرا که این جنگ به ما تحمیل شد و در راه دفاع از کشور  هزارن شهید و جانباز را تقدیم  کردیم.

کریمی با تاکید براینکه نگاه ها به موضوع دفاع مقدس باید منصفانه باشد افزود: این هجمه از فضای مجازی با وارونه قلمداد کردن وقایع درصدد اغفال جوانان است از این رو  می طلبد تا با درایت و تیزهوشی فریب این شبکه های مجازی را نخوریم.

وی افزود: پیامدهای دفاع مقدس بیشتر مثبت است تا منفی چرا که در دوره های قبل از  انقلاب در جنگ هایی که علیه ایران رح می داد علاوه بر اینکه بخشی از کشور را از دست می دادیم  هزیمت فرهنگی نیز نصیب کشور می شد و این در صورتی است که این مسائل در دوره دفاع مقدس رخ نداد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه تاریخ کشور پیوسته است گفت: با نگاه به گذشته کشور، آن دسته از کسانی که کاری شایسته و قدمی مثبت برای کشور برداشته اند به نیکی از آنان یاد می شود اما، در مقابل منفوران و افراد نالایق همیشه ایام مورد لعن و نفرین قرار می گیرند.

انتهای پیام/

captcha