کشف انبار شکر و روغن احتکار شده در اراک قدرت آمریکا علی‌رغم رجزخوانی‌های ترامپ رو به افول است/ راه‌حل برون رفت از مشکلات اعتماد به جوانان انقلابی است حراست از آراء ملت و جمهوریت نظام سر فصل اصلی خطبه 29 خرداد 88 بود/رهبری به درستی دوای فتنه را روشنگری تشخیص دادند گزارش تصویری| دورهمی خانوادگی شبانه در پارک ملت اراک انفصال ۶۰ قاضی/ چرا خودرو گران است/ سرانجام اسلام آمریکایی/ خداحافظی با دلار ۴۲۰۰ تومانی؟ یک عضو هیئت مدیره برانکو را از ایران فراری داد/ دهن کجی بهاروند و طالقانی به کمیته اخلاق/ دستیاران استراماچونی در تهران/ یحیی در حوالی پرسپولیس؟ نماینده دادستان: اظهارات خاتمی مخدوش و بدون سند است/تخلف هم ثابت نشد چه رسد به تقلب ۸ میلیونی آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره مجدد با آمریکا‌ ‌منطقی و عقلانی نیست/در برابر تحریم‌ها باید مقاومت کرد‌ حذف مهمترین منتقد دولت از ریاست کمیسیون اقتصادی/ چه کسانی از رفتن پورابراهیمی خوشحال می‌شوند؟ خانه را به تابوت حیات وحش تبدیل نکنیم
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
کد خبر: 43753
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹

استان مرکزی در تاسوعای حسینی غرق در عزا و ماتم است+تصاویر

استان مرکزی در تاسوعای حسینی غرق عزا و ماتم است و هیات های عزاداری در مناطق مختلف این استان به یاد سالار شهیدان اشک ریزان بر سرو سینه می رنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ عاشقان حسینی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان مرکزی، امروز با تن پوش سیاه و برگزاری آیین های سوگ در مصیبت مظلومان کربلا اشک ماتم می ریزند و یاد و خاطره امام حسین (ع) و یاران باوفایش را که برای آزادگی و ظلم ستیزی به شهادت رسیدند، گرامی می دارند.

مردم عزادار استان مرکزی از جمله شهرستان اراک از نخستین ساعات روز تاسوعا با حضور در هیات های عزاداری و برپایی خیمه های عزا در تکایا، مساجد و بقاع متبرکه ، ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان و 72 تن از یاران با وفای ایشان به ویژه حضرت ابوالفضل (ع) نشان دادند.

عزاداران حسینی در استان مرکزی همچنین در شب تاسوعا با حضور در محافل عزاداری یاد شهدای دشت کربلا بویژه قمربنی هاشم (ع) را گرامی داشتند.

هیات های عزاداری و گروه های زنجیرزن مردمی به صورت خودجوش در روز تاسوعا با حضور در خیابان های شهر اراک و سایر مناطق استان مرکزی در قالب کاروان های غم اشک ماتم می ریزند.

براساس برنامه ریزی انجام شده عزاداران حسینی شهر اراک در روز تاسوعا و عاشورا در قالب هیات های مختلف با حرکت از تکایا و مساجد محله ها به سمت مصلی بیت المقدس این شهر می روند و در تجمع بزرگ هیات های مذهبی شرکت می کنند.

براساس گزارش های ارسالی، دیگر شهرها و روستاهای استان مرکزی نیز در روز تاسوعای حسینی داغدار ماتم شهادت قمر بنی هاشم (ع) است و مردم این مناطق در تکایا و مساجد با پخش نذری و عزاداری در قالب دسته های غم مشغول عزاداری هستند.

آشتیان در روز تاسوعا غرق در شور حسینی است+تصاویر

همزمان با تاسوعای سرور و سالار آزادگان عالم حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) ندای «یا حسین» و «یا ابوالفضل العباس» مردم خداجوی و ولایت مدار آشتیانی سراسر آشتیان را فرا گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ همزمان با تاسوعای سرور و سالار آزادگان عالم حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) ندای «یا حسین» و «یا ابوالفضل العباس» مردم خداجوی و ولایت مدار آشتیانی سراسر آشتیان را فرا گرفت.

مشتاقان بی‌شمار ابا عبدالله الحسین(ع) از ساعات اولیه صبح تاسوعا با حضور در مسیر عبور دسته های سینه‌زنی و زنجیرزنی ارادت و علاقه‌شان را به مولای خود حسین بن علی(ع) و حضرت عباس(ع) به نمایش گذاشتند.

کمیجان در روز تاسوعای حسینی در ماتم و عزای حضرت عباس (ع) گریست+تصاویر

مردم انقلابی و ولایت‌مدار کمیجان باز هم با حضور پرشور خود در مراسم عزاداری سالار شهیدان (ع) و یارانش ارادت عظیم خود را به ساحت مقدس امام حسین(ع) عرضه داشتند.

به گزارش دیار آفتاب؛ در نهمین روز از ماه محرم شهرستان کمیجان غرق در شور حسینی شد و به یاد سردار کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع)؛ اسوه ادب و دلاوری و دیگر یاران سرور سالار شهیدان بر سر و سینه زدند.

عزاداران و دلدادگان بی‌شمار ابا عبدالله الحسین(ع) کمیجان در قالب هیئت های عزاداری از ساعات اولیه صبح تاسوعا با حضور در مسیر عبور دسته های سینه‌زنی و زنجیرزنی ارادت و علاقه‌شان را به مولای خود حسین بن علی(ع) و حضرت عباس(ع) به نمایش گذاشتند.

حضور مسئولین استان مرکزی در مراسم عزاداری روز تاسوعا

انتهای پیام/

captcha