پیروزی آلومینیوم اراک مقابل نود ارومیه تفاهم پشت دیوار چین/ بازی خودروسازان با ولع بازار/ ترامپ و تئوری مرد دیوانه/ ضرورت آرایش جنگی در بودجه ۹۸ کام بک رویایی ذوب آهن / امید کمرنگ استقلال به خارجی‌ها / پرسپولیس صعود کرد اعتصاب منتفی شد واکسیناسیون تب برفکی در روستای سید حسن الهایی/تصاویر بازار خنزر پنزر فروشی در اراک/تصاویر وحید جلیلی: فیلم «متری شش و نیم» به معنــای واقعی کلمه درخشان بود/جشنواره فیلم فجر امسال، بهترین یا یکی از بهترین جشنواره های ۲۰ سال اخیر کشور بود حراج باورنکردنی خودروسازها 30 دقیقه ای تمام شد / معادله حاشیه بازار، بازی دوسر برد برای دلال ها و خودروسازها! + تصاویر موافقین و مخالفین نظام مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب/ چالش های انقلاب اسلامی با نظام سلطه پایانی ندارد/ جوانان معتقد بار اصلی ساخت دولت اسلامی را بر عهده گیرند همه اقشار مخاطب پیام رهبر معظم انقلاب هستند/ثمره گام دوم انقلاب شکوفایی نظام است انتشار اسنادی از اصالت نامه امام درباره آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی برای اولین بار + عکس
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۱
کد خبر: 43753
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹

استان مرکزی در تاسوعای حسینی غرق در عزا و ماتم است+تصاویر

استان مرکزی در تاسوعای حسینی غرق عزا و ماتم است و هیات های عزاداری در مناطق مختلف این استان به یاد سالار شهیدان اشک ریزان بر سرو سینه می رنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ عاشقان حسینی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان مرکزی، امروز با تن پوش سیاه و برگزاری آیین های سوگ در مصیبت مظلومان کربلا اشک ماتم می ریزند و یاد و خاطره امام حسین (ع) و یاران باوفایش را که برای آزادگی و ظلم ستیزی به شهادت رسیدند، گرامی می دارند.

مردم عزادار استان مرکزی از جمله شهرستان اراک از نخستین ساعات روز تاسوعا با حضور در هیات های عزاداری و برپایی خیمه های عزا در تکایا، مساجد و بقاع متبرکه ، ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان و 72 تن از یاران با وفای ایشان به ویژه حضرت ابوالفضل (ع) نشان دادند.

عزاداران حسینی در استان مرکزی همچنین در شب تاسوعا با حضور در محافل عزاداری یاد شهدای دشت کربلا بویژه قمربنی هاشم (ع) را گرامی داشتند.

هیات های عزاداری و گروه های زنجیرزن مردمی به صورت خودجوش در روز تاسوعا با حضور در خیابان های شهر اراک و سایر مناطق استان مرکزی در قالب کاروان های غم اشک ماتم می ریزند.

براساس برنامه ریزی انجام شده عزاداران حسینی شهر اراک در روز تاسوعا و عاشورا در قالب هیات های مختلف با حرکت از تکایا و مساجد محله ها به سمت مصلی بیت المقدس این شهر می روند و در تجمع بزرگ هیات های مذهبی شرکت می کنند.

براساس گزارش های ارسالی، دیگر شهرها و روستاهای استان مرکزی نیز در روز تاسوعای حسینی داغدار ماتم شهادت قمر بنی هاشم (ع) است و مردم این مناطق در تکایا و مساجد با پخش نذری و عزاداری در قالب دسته های غم مشغول عزاداری هستند.

آشتیان در روز تاسوعا غرق در شور حسینی است+تصاویر

همزمان با تاسوعای سرور و سالار آزادگان عالم حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) ندای «یا حسین» و «یا ابوالفضل العباس» مردم خداجوی و ولایت مدار آشتیانی سراسر آشتیان را فرا گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ همزمان با تاسوعای سرور و سالار آزادگان عالم حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) ندای «یا حسین» و «یا ابوالفضل العباس» مردم خداجوی و ولایت مدار آشتیانی سراسر آشتیان را فرا گرفت.

مشتاقان بی‌شمار ابا عبدالله الحسین(ع) از ساعات اولیه صبح تاسوعا با حضور در مسیر عبور دسته های سینه‌زنی و زنجیرزنی ارادت و علاقه‌شان را به مولای خود حسین بن علی(ع) و حضرت عباس(ع) به نمایش گذاشتند.

کمیجان در روز تاسوعای حسینی در ماتم و عزای حضرت عباس (ع) گریست+تصاویر

مردم انقلابی و ولایت‌مدار کمیجان باز هم با حضور پرشور خود در مراسم عزاداری سالار شهیدان (ع) و یارانش ارادت عظیم خود را به ساحت مقدس امام حسین(ع) عرضه داشتند.

به گزارش دیار آفتاب؛ در نهمین روز از ماه محرم شهرستان کمیجان غرق در شور حسینی شد و به یاد سردار کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع)؛ اسوه ادب و دلاوری و دیگر یاران سرور سالار شهیدان بر سر و سینه زدند.

عزاداران و دلدادگان بی‌شمار ابا عبدالله الحسین(ع) کمیجان در قالب هیئت های عزاداری از ساعات اولیه صبح تاسوعا با حضور در مسیر عبور دسته های سینه‌زنی و زنجیرزنی ارادت و علاقه‌شان را به مولای خود حسین بن علی(ع) و حضرت عباس(ع) به نمایش گذاشتند.

حضور مسئولین استان مرکزی در مراسم عزاداری روز تاسوعا

انتهای پیام/

captcha