ماجرای حمله هنجارشکنان به بانوی آمر به معروف/ با زبان لیّن خواستم وضعیت پوشش خود را اصلاح کنند حاجی لق لق/تصاویر شرکت‌های دانش بنیان نباید همیشه منتظرفراهم بودن امکانات باشند ارتباط وضعیت اقتصادی مردم ایران با مصرف گوشت و مرغ چگونه یک لایحه ۵۰ هزارتایی چند قانون محکم با قدمت طولانی را درنوردیده است؟/ ایرادات اساسی به لایحه «تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» «تاج‌زاده» و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا نظام تصمیم‌گیری اقتصادی ما فریب‌خورده؛ «مصدق» خوب است!/ پس از اردکانیان، لعیا جنیدی هم جام زهر نوشید نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید برگزاری تظاهرات سراسری در آمریکا برای استیضاح دونالد ترامپ + تصاویر آیا وقت آن نرسیده صداوسیما تکانی به خود بدهد؟
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۲
کد خبر: 43720
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹

اجرای تعزیه سیار در بازار تاریخی اراک+تصاویر

همزمان با هشتمین روز ماه محرم، مراسم تعزیه سیار که قدمتی بیش از یک قرن دارد در بازار تاریخی اراک اجرا شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ همزمان با هشتمین روز ماه محرم، مراسم تعزیه سیار که قدمتی بیش از یک قرن دارد روز سه شنبه با حضور جمعی از مسئولین، بازاریان و مردم در بازار تاریخی اراک اجرا شد.

این مراسم توسط پیشکسوتان هیئت محله قلعه اراک هر ساله برگزار می شود و نقاره زنهای نشسته بر شترها ، چلچراغ و پرچمهای عزا نیز تعزیه خوانها را همراهی می کنند.

در آغاز این آیین نوازندگان نقاره ها و طبال ها که سوار بر شتر هستند با نواختن مارش های عزا وارد بازار تاریخی اراک شده و پس آن نیز گروه های تعزیه خوان پشت سر هم وارد بازار می شوند.

captcha