دم خروس دختران انقلاب از پارلمان کانادا بیرون زد/ وطن‌فروشی با طعم چهارشنبه‌های سفید علینژاد +تصاویر امروز در بازاردلار با ۴۰۰ تومان کاهش به ۱۰۵۰۰ تومان رسید/ کاهش ۹۰ هزار تومانی قیمت سکه+جدول سکوت وزارت خارجه در قبال گرجستان؛ از هتک حرمت به زنان تا ممانعت از ورود شهروندان ایرانی/ انفعال دیپلماتیکی که تفلیس را گستاخ کرد +عکس یلدای بدون آجیل! مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار خبر دادعرضه انار و هندوانه در شب یلدا با قیمت مصوب از کلاهبرداری ۳۲۳ هزار تن قیر به ارزش ۲ هزار میلیارد تا هدایت شبکه بزرگ فساد دارایی موسسات مالی در حال شناسایی و فروش است/2500 سپرده‌گذار مانده‌اند روحانی:‌نکات مورد نظر رهبرانقلاب برای اصلاح بودجه ۹۸ بررسی شد صادرات ۱۷ قلم کالا ممنوع شد+ سند لاستیک ۲۰ تا ۳۲ درصد گران شد
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰
کد خبر: 43618
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
مدیر کل اقتصادی استانداری خبر داد:

ظرفیت مغفول کشت گیاهان دارویی در استان مرکزی/تهیه سند راهبردی گیاهان دارویی

مدیرکل دفترهماهنگی اموراقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی گفت: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان مرکزی را کمتر از حد انتظار است.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمود نعمتی مدیرکل دفترهماهنگی اموراقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی  روز یکشنبه درحاشیه جلسه هماهنگی و بررسی ترویج گیاهان دارویی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت کشت گیاهان دارویی و فراوری آنها گفت: در سال های اخیر با توجه به بحران کم آبی در کشور و لزوم صرفه جویی و اصلاح روش های کاشت گیاهان، توجه به کاشت گیاهان دارویی اهمیت به سزایی پیدا کرده است.

وی افزود: توصیه‌ی کارشناسان بخش کشاورزی با توجه به خشکسالی‌های کشور و کمبود نقدینگی، کشت گیاهان دارویی است که با شرایط آب و هوایی کشور نیز سازگاری دارد.

نعمتی با یبان اینکه توسعه و ترویج کشت گیاهان دارویی در بین کشاورزان نیاز به آموزش دارد اظهار کرد: گیاهان دارویی همانند محصولات زراعی و باغی مورد نیاز اولیه‌ی مصرف کننده نیست و باید مراحل فراوری و مراحل اسانس‌گیری روی آنها صورت گیرد.

وی ادامه داد: کشت و تولید گیاهان دارویی ارزش افزوده‌ی بسیار بالایی دارد که برای رسیدن به این مهم، نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کلان و تخصص هستیم که به همین منظور با تشکیل ستاد گیاهان دارویی و تهیه سند راهبردی در استانداری، در حال برنامه ریزی هستیم.

مدیرکل دفترهماهنگی اموراقتصادی و بین الملل استانداری مرکزی سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان مرکزی را کمتر از حد انتظار خواند و افزود: وضعیت کنونی سطح زیرکشت محصولات گیاهان دارویی در استان با 105هکتار سطح زیر کشت و تولید 637تن، زعفران 716 هکتار و 1400 تن گل محمدی و نیز سایر محصولات، در حد انتظار نیست و می‌بایست در ستاد مربوطه در استانداری با برنامه ریزی های دقیق و جذب سرمایه به حد انتظار و فراتر از آن رسید.

وی با اشاره به انواع گیاهان دارویی زیرکشت در استان مرکزی گفت: گیاهان خارمریم، رزماری، نعنافلفلی، استوخودوس و بابونه کاسنی از جمله گیاهان دارویی تحت کشت در استان مرکزی است.

انتهای پیام/

captcha