برگزاری۸۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در شازند/برگزاری همایش شکوه اقتدار با حضور بسیجیان آمارهای کاغذی منجر به توسعه نمی‌شود/توسعه نتیجه بالفعل شدن پتانسیل‌های بالقوه است مسابقات انتخابی المپیاد استعدادیابی بدمینتون استان مرکزی/راه‌یابی 6 ورزشکار به مسابقات المپیاد استعدادیابی کشور اراک قهرمان مسابقات قهرمانی بوکس استان مرکزی شد قوانین عجیبی که باورتان نمی شود واقعی باشند از فروپاشیدن کابینه رژیم صهیونیستی تا سوئیفیت اروپایی تقریباً هیچ دار و دسته پرتغالی‌ها/بدرقه در انزوا/ناسزاگویی و حمله به خبرنگار! درخواست از دادستان کشور برای ورود به ماجرای ادعای ظریف درباره پولشویی آثار و برکات امام مهدی (عج) در زمان غیبت دولت روزانه ۷۰۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان خرج جاری دارد +نمودار
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
کد خبر: 43490
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
استاندار مرکزی:

آسیب‌های اجتماعی در ایران کمتر از متوسط جهانی است

استاندار مرکزی گفت: آسیب های اجتماعی در ایران از نرم جهانی پایین تر است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار استان مرکزی روز پنج شنبه در هفتاد و پنجمین جلسه از کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی با حضور استاندار و مسئولین مربوطه در استانداری استان مرکزی برگزار شد گفت: برخی از شبکه های فارسی زبان با بزرگ نمایی های واهی قصد دارند تا ایران را کشوری افسرده  در بین جهانیان قلمداد کنند.

آقازاده اظهار کرد: این در حالی است که بر اساس آمارهای جهانی و بین المللی کشور آمریکا جزء 7 کشور افسرده در دنیاست از اینرو رسانه ملی وظیفه دارد تا با بیان حقایقی که منبع آن سازمان ملل است واقعیت ها را به مردم گوشزد کند.

وی با ابراز گلایه مندی از شبکه های مجازی در خصوص تصویر ذهنی که از کشور آمریکا می سازند ادامه داد: نباید کشور دشمن را بهشت برین جلوه داد و از آن به عنوان کشور و مرکز آمال و آرزوها یاد کرد.

استاندار مرکزی با تاکید بر این نکته که ایران از لحاظ  آسیب های اجتماعی از نرم جهانی هم پایین تر است، گفت: همه مسئولین و متولیان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی باید تلاش کنند تا با بررسی علل موضوع، این دست از موارد در کشور جمهوری اسلامی ایران تقلیل یابد.

آقازاده ضعف در آگاهی و دانش خودمراقبتی فردی و اجتماعی را مهمترین معضل کنونی سلامت افرادجامعه دانست و گفت: بیماری هایی از جمله ایدز ناشی از فقر آگاهی در روابط بین فردی است .

وی اضافه کرد: این دست از موارد به واسطه  آموزش های همگانی و همچنین آشنایی جامعه با راه های انتقال و پیامدهای این بیماری پرخطر می تواند قابل کنترل شود.

آقازاده آموزش را راه علاج ناهنجاری های اجتماعی در جامعه دانست و افزود: به کمک آموزش می توانیم از افزایش این دست از موضوعات در جامعه جلوگیری کنیم از این رو همه سازمان ها و نهادها  از جمله آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی باید مبحث موضوعات اجتماعی از اولویت های  اصلی خود بدانند.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه مسائل اجتماعی و فرهنگی از جمله امور مهم و حساس در کشور است گفت: با تشکیل کارگروه های تخصصی، حضور مستمر و دائمی مدیران دستگاه های مربوطه  و بهرمندی از نظرات و ایده های کارشناسان اهل فن و اقدامات به موقع و پیشگیرانه می توانیم شاهد کاهش جرایم اجتماعی در جامعه باشیم.

 وی بیان کرد: مسائل اجتماعی پیرامون عللی رخ می دهد، براین اساس می طلبد تا با بررسی علل رخداد اینگونه مسائل و ارائه راهکار های مقابله ای از وقوع مکرر این دست از اتفاقات در جامعه جلوگیری بعمل آید.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: موضوعات مطرح شده در این کارگروه باید به صورت عملیاتی در استان اجرایی شود که تحقق این امر به حضور مستمر مدیران دستگاه های مربوطه در این نشست ها و همچنین همکارهای همه جانبه آنها باهم نیاز دارد.

انتهای پیام/

captcha