#تنبیه_ملکه/ اینکه گفتن یکی بزنید، ده تا می‌خورید، یعنی اینکه میخوان ده تا نفتکش توقیف کنن؟ کارت سوخت جایگاه‌داران تا مدت محدودی فعال خواهد بود/ اینستکس بدون دریافت پول نفت به درد نمی‌خورد تقدیر نمایندگان مجلس از اقدام سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی عطوان: هیچ ائتلاف آمریکایی یارای مقابله با اراده ایران را ندارد از تحریم انتخابات تا حضور مشروط و مشارکت حداکثری/ تهدید به شورش توسط اصلاح طلبان چند سال بعد از فتح دولت و مجلس و شورای شهر! اثبات خواص ضد التهابی داروی اکتشافی درمان بیماری‌های خودایمنی ۳۰۰ محیط‌بان به یگان حفاظت محیط‌زیست کشور اضافه می‌شود عباس عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران مجبور به خروج از برجام است چشم آموزش‌و‌پرورش کور شد! کنفدراسیون فوتبال آسیاصلاحیت مدیرعامل سابق پرسپولیس را تایید نکرد
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۷
کد خبر: 43440
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۱
حاجی دلیگانی در گفتگو با «دانشجو» مطرح کرد

آخرین خبرها از پیگیری طرح شفافیت آرا نمایندگان در کمیسیون شوراهای مجلس/ مخالفت با شفافیت به معنای رانت، فساد اقتصادی و عدم صداقت است

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: ممکن است مخالفت‌ها با طرح وجود داشته باشد، اما مردم بدانند ما پای نهضت شفاف سازی ایستاده ایم و ان شاالله همه به این نهضت می‌پیوندند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به از دستور کار خارج شدن طرح شفاف سازی آراء نمایندگان اظهار داشت: از دستور کار خارج شدن این طرح امری بسیار عجیب بود چرا که بسیاری از همکاران تا لحظه آخر خواستار امضا کردن طرح شفاف سازی بودند، اما در لحظه رای گیری به آن رای ندادند.

وی با بیان اینکه اقدام این افراد بیانگر این است که آن‌ها حاضرند تنها نام شان در لیست امضاکنندگان این طرح باشد، اما در عمل رای شان شفاف نباشد، افزود: این موضوع نوعی دوگانگی و دو نقشی بازی کردن است چرا که در ظاهر مدعی شفافیت هستند، اما در عمل خلاف این موضوع را نشان می‌دهند. 

حاجی دلیگانی تصریح کرد: ما به جد مصر هستیم که طرح شفاف سازی آراء را به صورت عادی از طریق کمیسیون شورا‌ها دنبال کنیم چرا که آن را به نفع کشور و بسیار مفید می‌دانیم چه اشکالی دارد که افراد شجاعت داشته و از خود یکرنگی نشان دهند و مردم به آنچه که آن‌ها رای می‌دهند آگاه باشند. شفاف سازی بسیار بهتر از این است که همه کارهایمان از مردم مخفی بماند آن هم مردمی که کارفرمای ما بوده و ما پیمانکار آن‌ها هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد: مردم ما را انتخاب کردند و ما موظف هستیم با آن‌ها صداقت داشته باشیم آن‌ها باید بدانند که ما با چه طرحی موافق و با کدام یک مخالف هستیم و دلیل این موافقت و مخالفت را برایشان توضیح دهیم. 

نماینده مردم شاهین شهر در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: نماینده‌ای سراغ داریم که از ۲۱۳ جلسه مجلس ۱۵۳ جلسه را تاخیر داشته است. ۳۰ تن از نمایندگان در بیش از ۱۰۰ جلسه علنی تاخیر داشتند، اما این موارد در جایی بیان نمی‌شود طبیعی است وضع ما تا زمانی که این گونه با مسائل برخورد شود و نماینده درباره لایحه و طرحی مطالعه نداشته باشد  بهتر از این نخواهد شد. 

وی در پایان با تاکید بر اینکه طرح شفاف سازی امری لازم و ضروری است، خاطرنشان کرد: ممکن است مخالفت‌ها با طرح وجود داشته باشد، اما مردم بدانند ما پای نهضت شفاف سازی ایستاده ایم و ان شاالله همه به این نهضت می‌پیوندند مخالفان شفاف سازی نیز بدانند که مخالفت با شفافیت به معنای رانت، فساد اقتصادی و عدم صداقت با مردم است.

captcha