خرابکار‌های ذهنی وجودمان را بشناسیم فروش رسمی بازی‌های مستهجن خارجی در بازار ایران/ دیجی‌کالا با چه مجوزی بازی رایانه‌ای توزیع می‌کند؟ +عکس کدام خودروها امروز افزایش قیمت داشتند؟ / قیمت محصولات سایپا در ۴ اردیبهشت + جدول چاقی مغز را کوچک می‌کند ضربان‌ساز بدون باتری، با موفقیت روی خوک‌ها آزمایش شد مخالفت شرکای ایران با تحریم نفتی جمهوری اسلامی/ چرا عربستان نمی تواند جایگزین خوبی برای نفت ایران باشد خط کشی بین بازیگران سینما و تلویزیون را قبول ندارم/ تقلید برای بازیگر کار درستی نیست/ بازی حامد بهداد در آرایش غلیظ مرا به یاد بازی خودم در وضعیت سفید انداخت رئیس دفتر سیاسی حماس در پی سیل اخیر کشور تصمیم جدید برای تعلل کنندگان در اجرای دولت الکترونیک پرویز کاظمی روانه زندان شد/ سکته همزمان سه متهم پرونده بانک سرمایه
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
کد خبر: 43417
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
استاندار مرکزی

افزایش 30 درصدی تخصیص اعتبارات استانی/کوتاهی دستگاه های نظارتی تعطیلی واحدهای تولیدی را به همراه دارد

استاندار مرکزی به افزایش 30 درصدی تخصیص اعتبارات استانی اشاره کرد و گفت: میزان اعتبارات اختصاص داده شده به استان در سال 96، 900 میلیارد تومان بوده که امسال به یک میلیارد و دویست میلیون تومان رسیده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در اولین جلسه از کارگروه ایجاد رونق بنگاه های کوچک در استان مرکزی با اشاره به موقعیت موجود در کشور و محدودیت اعتبارات بانکی گفت: در شرایط حاضر محدودیت منابع مالی و اعتباری بانک ها نباید مانع از رونق واحدهای تولیدی در استان شود.

افزایش 30 درصدی تخصیص اعتبارات استانی

وی به افزایش 30 درصدی تخصیص اعتبارات استانی اشاره کرد و گفت: میزان اعتبارات اختصاص داده شده به استان در سال 96، 900 میلیارد تومان بوده که امسال به یک میلیارد و دویست میلیون تومان رسیده است.

استاندار استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی به لحاظ برخورداری از ظرفیت های خوبی در حوزه های کشاورزی، صنعتی و کارآفرینی از جایگاه ویژه ای برخوردار است بیان کرد: بر این اساس می طلبد تا مقدار اعتبارات تخصیص داده شده به استان متناسب با این ظرفیت ها لحاظ شود.

آقازاده بیان کرد: تسهیلات طرح تامین مالی بنگاه های کوچک، از طریق منابع بانکی تامین می شود و نرخ این تسهیلات هم متناسب با نرخ سود شورای پول و اعتبار محاسبه می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: در این کارگروه قرار بر این است تا با متناسب با مبلغ اشاره شده در توزیع استانی، سهم بانک ها و بهینه بخشی آن ( مقدار تخصیص منابع مالی به واحدهای تولیدی صنعتی و بازرگانی)مشخص شود.

پرداخت تسهیلات کمک شایانی به رونق تولیدی در کشور می کند

 استاندار استان مرکزی با تاکید بر اینکه این اعتبارات باید صرف رونق اقتصادی و تولیدی استان شود، افزود: امید است تا با همکاری و تعاملات مسئولین مربوطه و بانک های عامل و همچنین ارائه دیگر تسهیلات دولتی به بخش های تولیدی از تعطیلی این دست از واحدها ممانعت بعمل آید.

وی بیان می کند: این مقدار از اعتبارات باید با مدیریت شایسته و راهبردی اعضای فعال در کارگروه، به موقع جذب شود و در اختیار بخش های مختلف از جمله صنعتی، بازرگانی و کشاورزی قرار گیرد.

آقازاده با اشاره به اینکه برخی از سرعت گیرهای بانکی می تواند رشد تولید در استان را کاهش دهد، عنوان کرد: پرداخت تسهیلات کمک شایانی به رونق تولیدی در کشور می کند، چرا که پیرو دستور العمل بانک مرکزی، بانک ها موظف هستند تا به متقاضیانی که خواهان دریافت این تسهیلات هستند بعد از بررسی شرایط موجود ظرف یک ماه پس از تحویل مدارک، وام پرداخت کنند.

وی در این زمینه افزود: سنگ اندازی ها و یا سلیقه ای عمل کردن برخی از بانک های عامل در این برهه از زمان معنایی ندارد و به طور جد با بانک هایی که در این زمینه کوتاهی کنند برخورد می شود.

استاندار مرکزی هدف از تشکیل این کارگروه را استمرار رونق تولیدی و حفظ و ایجاد اشتغال جدید و افزایش رشد اقتصادی در استان مطرح کرد و گفت: حمایت و همکاری مداوم دستگاه های مربوطه از جمله  میراث فرهنگی، صنعت و معدن و تجارت، جهاد کشاورزی با بانک های عامل می تواند زمینه بهبود و تغیر وضعیت بنگاه های تولیدی را شامل شود.

وی کمک به رشد تولید و صنعت را یک وظیفه ملی و همگانی و حکومتی دانست و ادامه داد: بانک های عامل به عنوان سردمداران رونق اقتصادی، باید مسیر اشتغال و کار آفرینی و پایداری واحدهای تولیدی را تسهیل کرده و در این زمینه پیشرو باشند و دیگر دستگاه های متولی دست به دست هم دهند تا شکوفایی اقتصادی را در استان شاهد باشیم.

کوتاهی دستگاه های نظارتی تعطیلی واحدهای تولیدی را به همراه دارد

استاندار مرکزی به نقش نظارتی دستگاه های متولی در این کارگروه اشاره کرد و گفت: جلسات این کارگروه باید به طور منظم برگزار شود و از طرفی نظارت دستگاه های متولی باید جدی و قاطع باشد، زیرا هرگونه کوتاهی در این زمینه می تواند به خاموش شدن و یا تعطیلی یک واحد تولیدی منجر شود.

وی در نهایت با مثبت ارزیابی کردن عملکرد بانک ها در حوزه تولیدی در سال گذشته، گفت: امید است این همکاری ها امسال ادامه دار باشد تا بتوانیم تا پایان سال 97 مقدار تسهیلات ارائه شده به استان را جذب کنیم.

انتهای پیام/

captcha