5غرفه نذر فرهنگی برای جمع آوری زباله ها در ماه محرم برپا شد کشف ۴۳ هزار سوخت خارج از عرضه شبکه ملی در اراک کشف ۶۴ جلد قرآن خطی مربوط به دوره قاجار در دلیجان اصلاح جامعه و امت هدف اصلی قیام امام حسین(ع)است /بیداری اسلامی نتیجه قیام سیدالشهدا(ع) است ورزش‌های مناسب برای درمان انحنای ستون مهره + تصاویر اعتراض نمایندگان مردم به آزمایشگاه‌های بیولوژیکی مخفی آمریکا در افغانستان اگر قیام امام حسین(ع) نبود، انحرافات مشروعیت پیدا می‌کرد/ در برابر دشمنان از اقدام خداپسندانه امام حسین(ع) سرمشق بگیریم انتصاب سیف به عنوان مشاور رئیس جمهور غیرمنطقی بود! احتمال عقب‌نشینی آمریکا از طرح «هیلی» درباره ایران خودرویی با دوربین به جای آینه بغل به بازار می آید +عکس
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
کد خبر: 43415
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۱
مداح پیشکسوت استان مرکزی:

زدودن غبار تحریف از مجالس عزاداری با نهال آگاهی و بصیرت/شهدا با شعار «هیهات من الذله» امام حسین(ع) به میدان جنگ رفتند

مداح پیشکسوت استان مرکزی گفت: آسیب‌ها و ناهنجاری‌هایی که اخیراً در هیئت‌های مذهبی به وجود آمده و در حال گسترش است به دلیل عدم بصیرت و آگاهی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به مناسبت ماه محرم، میزگردی با موضوع «بررسی آسیب‌های عزاداری» در دفتر این پایگاه تحلیلی خبری با حضور حجت‌الاسلام صفر قربانپور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، علیرضا مرادی و مرتضی پیرایش از مداحان برجسته استان مرکزی و کشور برگزار شد.

در این میزگرد در خصوص فلسفه و اهداف قیام عاشورا، آسیب‌های عزاداری سیدالشهدا و راهکارهای مقابله با آن مطرح شد.

بصیرت رکن اساسی هیئات و مجموعه های مذهبی/ تحریفات و ناهنجاری‌های موجود در مجالس عزاداری نشئت گرفته از عدم بصیرت است

مرتضی پیرایش مداح پیشکسوت استان مرکزی با اشاره به راهکارهای تقویت هیئت‌های مذهبی گفت: اصلی‌ترین و راهگشاترین راهکار در جهت تقویت هیئت‌های مذهبی مطالعه و استفاده از بیانات حضرت علی علیه‌السلام است.

وی افزود: بهره‌مندی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب نیز که برگرفته از بیانات امیرالمؤمنین است نیز می‌تواند مجموعه‌ها و هیئات مذهبی را در بخش محتوایی رشد دهد.

پیرایش بصیرت را رکن اساسی هیئات مذهبی خواند و بیان کرد: باید در هیئات مذهبی، خادمان و عزاداران و به خصوص مداحان و سخنرانان بصیرت داشته باشند چرا که اگر بصیرت وجود نداشته باشد، هدف و قیام امام حسین(ع) را آن‌ طور که دلشان می‌خواهد تفسیر می‌کنند و همین موجب تحریف و تخریب می‌شود.

مداح پیشکسوت اهل‌بیت افزود: آسیب‌ها و ناهنجاری‌هایی که اخیراً در هیئت‌های مذهبی به وجود آمده و در حال گسترش است به دلیل عدم بصیرت و شناخت است.

وی تأکید کرد: اگر بینش و بصیرت نباشد، دشمن به‌راحتی در هیئات مذهبی نفوذ می‌کند و باعث تحریف اصول عزاداری می‌شود.

پیرایش اضافه کرد: شناخت شخصیت والای امام حسین(ع)، علل و اهداف قیام و مطالعه مقاتل معتبر همان بصیرت است که مانند سدی محکم در برابر تحریفات و آسیب‌ها می‌ایستد.

جمله مشهور «هیهات من الذله» از امام حسین(ع) مورد غفلت و فراموشی قرار گرفته است/ مبارزه با ظلم و ستم هدف اصلی قیام سیدالشهدا بود

پیرایش عدم توجه به فرمایشات امام حسین(ع) در روز عاشورا را یکی از آسیب‌های عزاداری دانست و اظهار کرد: متأسفانه در برخی از هیئات مذهبی به بیانات سالار شهیدان در روز عاشورا در خصوص مبارزه با ظلم و ستم خیلی کم توجه می‌شود.

وی افزود: جمله‌ی معروف و مشهور «هیهات من الذله» از امام حسین(ع) در روز عاشورا که مبنای اصلی قیام ایشان است مورد غفلت و فراموشی سهوی یا عمدی قرار گرفته است.

پیرایش بیان کرد: هدف امام حسین(ع) از قیام علیه یزید، زیر بار ظلم و ستم نرفتن بود و این را به‌طور مکرر در محافل عمومی و خصوصی و در میدان جنگ اعلام می‌کرد ولی متأسفانه در هیئات مذهبی هیچ اشاره‌ای به این مورد نمی‌شود و صرفاً مجالس گریه و عزاداری است.

شهدا با شعار «هیهات من الذله» امام حسین(ع) به میدان جنگ رفتند

مداح اهل‌بیت استان مرکزی خاطرنشان کرد: شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و نیروهای مقاومت در سوریه، عراق و یمن با تمسک به جمله «هیهات من الذله» امام حسین(ع) در برابر ظلم و ستم ایستادند و ایستادگی می‌کنند که نشان از بصیرت بالا و شناخت عمیق و صحیحشان از فلسفه قیام سید و سالار شهیدان دارد.

انتهای پیام/

captcha