فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن است؛

ماجرای بریدن گوش پسر زباله‌گرد چیست؟

فیلمی در شبکه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که در آن یک کودک کار مدعی می‌شود گوشش توسط مأموران شهرداری بریده شده است.
کد خبر: ۴۳۰۷۷ تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ از صبح دیروز فیلمی مبنی بر بریده‌شدن گوش یک کودک زباله‌گرد که مدعی شده افرادی با پوشش و لباس مأمور شهرداری با تیغ اصلاح گوش وی را بریده‌اند در فضای مجازی به سرعت پخش شده است و در پی انتشار این کلیپ شهروندان تهرانی و همچنین نمایندگان شورای شهر تهران بر برخورد با مسببان این اتفاق نظر دارند.

الهام فخاری ریئس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در این‌باره گفت: من با شهردار منطقه 3 صحبت کردم و قرار شد که پیگیری‌های لازم را درباره صحت و سقم این ادعا انجام دهد.

محمدعلی وکیلی عضو هیات رییسه مجلس در واکنش به خبری مبنی بر بریدن گوش یک کودک زباله گرد توسط مأموران شهرداری منطقه 3‌ گفت: این خبر باورناپذیر بوده و نمی‌توان قضاوتی در خصوص صحت و سقم آن داشت‌ اما اگر چنین خبری صحت داشته باشد، باید لباس سیاه پوشید، اگر برخی فکر می‌کنند با گوش بریدن کودکان کار می‌توان مسئله را حل کرد، نشان از بریدن گوش حقیقت و کوری چشم حقیقت دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه این خبر و وجود چنین انسان‌های سنگدلی برای بریدن گوش یک کودک زباله‌گرد به هیچ عنوان قابل باور نیست، افزود: اگر چنین حادثه‌ای اتفاق افتاده باشد، به طور حتم باید به حال جامعه و چنین تشخیص‌هایی گریه کرد؛ مهم‌ترین آسیب در چنین شرایطی مسائل کف خیابان‌ها نیست، بلکه مهم‌ترین آسیب گرفتاری نظام اداری و اجرایی کشور به وجود چنین افرادی است که اقدامات اینچنینی می‌کنند.

وی با بیان اینکه به طورحتم باید تحقیق جدی و در اسرع وقت بدون فرار به جلو و پاک کردن صورت مسئله صورت گرفته و شهردار منطقه 3 و شورای شهر اقدامات جدی در پیگیری این مسئله برای کشف واقعیت انجام دهند، گفت: به طور حتم مقابله با آسیب‌های جدی راه حل اجتماعی، انسانی، فرهنگی ،عقلانی و علمی نیازمند است؛ آسیب‌های اجتماعی را نمی‌توان با گوش بریدن حل کرد.

عضو هیات رییسه مجلس، تأکید کرد: آسیب اجتماعی یعنی فردی در نتیجه یک فرآیندی گرفتار نوعی بد رفتاری اجتماعی شده است، بنابراین رفتارهای این چنینی تنها شرایط را نامناسب تر کرده و به طورحتم این رفتارها نشان از انحراف در تشخیص و تجویز مسئولان دارد؛ با گرفتن، بستن، زدن و گوش بریدن که نمی توان آسیب‌های اجتماعی را جمع‌آوری کرد، البته که وجود اصل این مسئله توسط مأموران شهرداری قابل باور نیست؛ حتی اگر توسط مأمور نماها نیز این حادثه رخ داده باشد، دستگاه‌های انتظامی و امنیتی باید به فوریت ورود کرده و با وجود دوربین‌های شهری کشف چنین مواردی اقدام سختی نیست.

در راستای شفاف سازی در خصوص اتفاق رخ داده ، خبرنگار تسنیم تلاش کرد تا اطلاعات دیگری را از این موضوع از طریق سلیمی شهردار منطقه 3 اخذ کند که تلاش وی بی‌نتیجه ماند.

انتهای پیام/