همایش «خانواده، جایگاه و قداست آن» در اراک برگزار می‌شود مقابله با‌ خلق پول و تورم ‌با کاهش ناترازی بانک‌ها‌ تهران 7 سال بدون مازوت؛ اراک هر سال بیشتر از پارسال! نشست کمیسیون امنیت‌ ملی با مسئولان وزارت‌خارجه/باقری درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش می‌دهد خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
کد خبر: 43
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۹
یادداشت/

ثانیه شماری افکار عمومی برای ورود جدی‌تر قوه قضاییه به پرونده کرسنت

رئیس محترم قوه قضائیه مانند سایر مسایل با قاطعیت ورود پیدا کنند و دستور رسیدگی فوری و تعیین تکلیف قطعی برای روشن شدن ابعاد قرارداد کرسنت و محاکمه عناصر فاسد صادر فرمایند
value="
به گزارش دیار آفتاب، به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛لطف‌الله فروزنده معاون پارلمانی رئیس جمهور سابق طی یادداشتی نوشت:

مبارزه با فساد باید یک گفتمان مستمر باشد.


اصولاً یکی از اهداف انقلاب شکوهمند اسلامی، عدالت و مبارزه با فساد است. برخورد با فساد آثار و برکات فراوانی دارد که مهمترین آنها افزایش اعتماد عمومی و افزایش سرمایه اجتماعی است.

به فضل الهی، رهبر معظم انقلاب، فرمان 8 ماده‌ای مبارزه با فساد را صادر کردند و مسئولان را به مبارزه جدی با فساد فراخوانده‌اند.


در زمان اخیر قوه قضائیه عزم جدی کرده و اقدامات قابل تحسینی در مبارزه با فساد شروع شده است.

مبارزه با دولتمردان فاسد، برخورد با پرونده‌هایی مانند پرونده مهدی هاشمی و بابک زنجانی، برخورد با برخی عناصر فساد در دستگاه قضا نمونه‌ای از این اقدامات شایسه است که بی‌شک باعث اعتماد مردم به قوه قضایی و نظام می‌شود.

مواضع قاطع و قابل تقدیر ریاست محترم قوه قضائیه، حضرت آیت ... آملی در برخورد با عوامل فتنه و جریان‌های فاسد و زمین خوار و عزم جدی ایشان برای مبارزه با فساد، موجی از امیدواری در ملت ایجاد کرد.


در همین راستا مجلس و کمیسیون اصل 90 نیز تا حدودی فعال شده‌اند اما نکته‌ای که در این روزها ملت بزرگ ایران را آزار می‌دهد و از قوه محترم قضایی به‌طور جدی مطالبه می‌کند، برخورد با عناصر مؤثر در قرارداد کرسنت است که اگر عزم جدی نباشد با محکومیت ایران میلیاردها دلار به بیت‌المال مسلمین ضربه خواهد زد؛ در عین حال بستر و جسارت برای عناصر فاسد فراهم خواهد کرد.

لذا انتظار می‌رود رئیس محترم قوه قضائیه مانند سایر مسایل فوق با قاطعیت ورود پیدا کنند و دستور رسیدگی فوری و تعیین تکلیف قطعی برای روشن شدن ابعاد قرارداد کرسنت و محاکمه عناصر فاسد صادر فرمایند و برای اینکه فاسدان درس عبرت بگیرند و ملت عزیز نیز احساس رضایت کند جلسات محاکمه توسط رسانه ملی پخش و ابعاد آن تشریح شود. در این صورت مبارزه با فساد یک گفتمان غالب خواهد شد و آثار پیگیری در فساد را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ک

"
captcha
آخرین اخبار