واحدهای تولیدی دام و طیور ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کنند انقلاب اسلامی هیمنه نظام استکبار را در هم شکسته است صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شازند با حضور جانشین سازمان بسیج واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶
کد خبر: 42874
تاریخ انتشار: ۰۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
بازخورد سالگرد کودتای 28 مرداد در فضای مجازی؛

هشتگ «ظرفیت_بسیج» ترند اول توئیتر فارسی شد/ معرفی توانمندی های بسیج توسط کاربران شبکه های اجتماعی به دولت +تصاویر

بعد از پاسخ سردار غیب پرور به روحانی درباره ظرفیت های بسیج امکان استفاده دولت از آنها، دو هشتگ #ظرفیت_بسیج و #اگر_بخواهید به ترند اول توئیتر فارسی تبدیل شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طی روزهای گذشته روحانی در مراسم تجدید میثاق دولت دوازدهم با آرمان‌های امام راحل سخن از یاری گرفتن از همه ارکان نظام گفت و اظهار داشته بود: امروز روزی نیست که بخواهیم باری که بر دوش داریم را بر دوش دیگری بیافکنیم و این فکر که کسی می‌تواند حساب خود را از دیگری جدا کند، اشتباهی محض و بزرگ است.

روحانی ضمن درخواست کمک از سایر نهاد ها نیز گفته بود: دولت را تنها نگذارید. ما همه با هم هستیم؛ بدون تردید با وحدت، اتحاد و یگانگی به خوبی می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم.

اما سردار غیب پرور، فرمانده بسیج مستضعفین که طی چند سال گذشته بارها و بارها به دولت پیشنهاد کمک در امورات مختلف داده است در واکنش به این اظهارات با اعلام آمادگی برای کمک به دولت در جهت رفع نیازمندی ها و مشکلات کشور در حوزه های مختلف گفت: اگر بخواهید تنها نیستید، ظرفیت های بسیج هست.

وی همچنین خطاب به دولت گفته بود: بیش از یک سال است که به شما اعلام آمادگی و همکاری کرده، نامه زده و در تربیون‌های مختلف اعلام کرده‌ایم ولی پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

متاسفانه در سال های اخیر رسانه های ضد انقلاب و هم صدایان آنها در داخل بارها سعی کردند بر تبل جدایی دولت از نهاد های انقلابی مانند سپاه و بسیج بکوبند و حتی در جایی با انتشار شایعه ها سعی در اختلاف افکنی میان دولت و سپاه و بسیج داشتند.

این اظهارات روحانی و پاسخ سردار غیب پرور آن از دید فعالان فضای مجازی پنهان نماند و ظرف کمتر از 24 ساعت دو دو هشتگ #ظرفیت_بسیج و #اگر_بخواهید به ترند اول توئیتر فارسی تبدیل شد.

حسن رحیم پور ازغدی که این روزها به خاطر سخنرانی خود در فیضیه قم مورد حمایت کاربران توئیتری قرار گرفته است در توئیتی از سخن امام خمینی درباره بسیج استعانت گرفته و نوشته است : امام خمینی (ره): بسیج لشکر مخلص خداست. #ظرفیت_بسیج  #اگر_بخواهید

حمیدرضا پیرهادی یکی از فعالان فضای مجازی هم در همین راستا به ظرفیت های علمی و تخصصی بسیج اشاره کرده و در توئیتی نوشت: 740 کانون علمی،35 هزار عضو هیئت علمی و حدود 300 هزار متخصص در عرصه های مختلف یکی از هزاران #ظرفیت_بسیج است که دولت می تواند در جهت پیشرفت کشور از آنها استفاده کند. البته #اگر_بخواهید

حمیدرضا زندی یکی دیگر از مدیران فضای مجازی وقتی از #ظرفیت_بسیج صحبت به میان میاید تنها کافیست اشاره‌ای به یکی از اقدامات این نهاد ارزشمند و مردمی بشود. سال گذشته را یاد دارم که با شناسایی 2000هکتار از کانون‌های فوق بحرانی استان خوزستان، بسیج در عرض دو ماه، توانست با کاشت 400 هزار اصله نهال، بیابان‌زدایی کند. #اگر_بخواهید.

کاربر دیگری هم از دلایل موفقیت بسیج در عرصه های مختلف نوشته و در توئیتی آورده است: از دلایل موفقیت بسیج مردمی بودنشه، در طول این چهل سال هم یکی از آماده به کارترین سازمانی بود که جوانان کشور را دورهم جمع کرده است #ظرفیت_بسیج #اگر_بخواهید.

مرتضی جلیلی یکی دیگر از کاربران فضای مجازی به آمادگی بسیج در همه عرصه ها اشاره کرده و حتی برخی از سوابق خدمات رسانی بسیج در مواقع بحران را ذکر کرده است؛ وی در توئیت خود چنین می نویسد: #ظرفیت_بسیج یعنی۲۳میلیون و۸۰۰هزار نیروی داوطلبی که از سراسر کشور مسلط به: توانایی‌ و آمادگی‌ لازم دفاعی برای دفاع از کشور توانایی شرکت در عملیات‌های کلاسیک و بزرگ توانایی‌ لازم برای کمک رسانی به هنگام بروز بلایا و حوادث پیشبینی نشده توانایی کمک به دولت در امر سازندگی و.. شده اند.

یکی از کاربران فضای مجازی با انتشار عکسی از فعالیت های جهادی بسیجیان در یک روستا قبل و بعد از بازسازی به توانایی های سازندگی بسیج اشاره کرده و در توئیت خود نوشته است: روستای قلعه سیمون قبل از حضور بچه های جهادی vs روستای قلعه سیمون بعد از حضور بچه های جهادی

فعال دیگر توئیتری در توئیت خود به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری درباره توانمندی های بسیجیان اشاره کرده و نوشته است: #امام_خامنه_ای روحی فداه: بدانید که اگر قدرت آمریکا و همه ی قدرت های مادی عالم دست به دست هم بدهند بخواهند با وجود بسیجیان مومن ما این نظام اسلامی را شکست بدهند ولله قادر نخواهند بود. #ظرفیت_بسیج

نظام پور یکی دیگر از فعالان توئیتری است که به بعد پنهان توانایی های بسیج پرداخته و در توئیت خود می نویسد: چه بسیار بسیجیانی که حتی نامی ازآنهانمیدانیم وکارهای بزرگی انجام داده ومیدهند.

تولید حدود 100  هزار توئیت با هشتگ ظرفیت بسیج نشان می دهد که آگاهی مناسبی از ظرفیت ها و توانمندی های بسیج در همه عرصه میان اقشار مختلف مردم وجود دارد و قطعاً دولتمردان از این توانایی ها بی اطلاع نیستند.

این اظهارات در شرایطی که جریان رسانه ای نزدیک به دولت قصد القا تقابل نهادهای انقلابی و همزمان القا بن بست در رفع مشکلات با هدف نشان دادن مذاکره به عنوان تنها راه حل را دارد مخصوصا در آستانه سوال از رئیس جمهور در مجل، راهگشاست.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار