نویسندگی در ایران شغل نیست و اصلی ترین علت آن کتاب‌نخوانی مردم است/ دستگاه‌های فرهنگی برنامه‌ای برای ترغیب مردم برای مطالعه ندارند روایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی خانواده ایرانی|اسلام درباره عدالت بین فرزندان چه نظری دارد؟/ حکم فرق گذاشتن والدین در کمک مالی بدون توجیه چیست؟ ترامپ: در مسیر شکست آشوبگران هستیم/ چین باید پاسخگو باشد گزارش | اختتامیه «قلم زرین» همزمان با روز قلم؛ اعلام برگزیدگان جایزه «قلم زرین» با تجلیل از جمال شورجه رمزگشایی از برنامه مهم سپاه و ارتش برای نقش‌آفرینی در اقیانوس هند/ سیادت در مدار ۱۰ درجه؛ رقابت پاکستان و هند یا جنگ آمریکا و چین!؟ +عکس گرانی گوشت قرمز دلالی یا قاچاق دام؟/سرانجام بازار مرغ چه می شود؟ مبارزه با فساد در کارنامه قاضی‌القضات‌ها/ آبادانی در ویرانه‌ درمان دیسک و سیاتیک با استفاده از غمز و دلک در حوزه طب سنتی این دختران را داداش ابراهیم چادری کرد
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
کد خبر: 42672
تاریخ انتشار: ۰۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
آیت‌الله دری نجف آبادی:

بی برنامه بودن در حوزه مشکلات ارزی مایه تاسف است/دولت باید پاسخگوی مردم باشد

امام جمعه اراک با اشاره به مشکلاتی که در حوزه نوسانات ارزی در کشور وجود دارد گفت: بی برنامه بودن در حوزه مشکلات ارزی مایه تاسف است.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه اراک با اشاره به رشادت های که برای دفاع از اسلام و انقلاب صورت گرفته است گفت: اگر از اسلام، قرآن و کشور دفاع نکنیم دشمنان بر ما مسلط خواهند شد.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه دشمن همواره به دنبال ضربه زدن به نظام هستند اظهار کرد: دشمنان برای دستیابی به اهداف شوم خودشان در سال های اخیرتحریم های مختلفی را به کشور تحمیل کرده است.

وی با اشاره به آغاز دهه امامت و ولایت بیان کرد: خدا را شاکر هستیم که زیر پرچم امامت و ولایت قرار داریم، و در جامعه ای زندگی می کنیم که فقیه عادل و جامع شرایط داریم که به اسلام عزت و اقتدار داده است و باید قدر شناس باشیم.

امام جمعه اراک اظهار کرد: دهه امامت و ولایت در واقع کارنامه بزرگ اهل بیت اسلام، مراجع تقلید و جمهوری اسلامی است.

کارنامه چهل ساله انقلاب درخشان است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه در آستانه چهل سالگی انقلاب قرار داریم بیان کرد: کارنامه چهل ساله انقلاب درخشان است.

وی به دستاوردهای چهل ساله انقلاب در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان، شبکه گاز رسانی، تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان و ... بسیار چشم گیر است، باید قدر دان این همه نعمت باشیم.

امام جمعه اراک بیان کرد: البته ایرادها و حاشیه های هم داریم که باید آنها را هم برطرف کنیم ولی اصل کار، کار با عظمتی است که صورت گرفته و نباید از کنار آن به سادگی عبور کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: همه این اقدامات در حالی است که اکثر کشورهای منطقه با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کنند.

جمهوری اسلامی ایران دشمنان زیادی دارد

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران دشمنان زیادی دارد ادامه داد: همه این دشمنان به دنبال ضربه زدن به نظام هستند که با هوشیاری ملت ناکام مانده اند.

دری نجف آبادی به هفته دولت هم اشاره ای کرد و افزود: یاد شهدای دولت خصوصا شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می داریم.

دولت باید پاسخگوی مردم باشد

امام جمعه اراک با اشاره به مشکلاتی که در حوزه نوسانات ارزی در کشور وجود دارد بیان کرد: دولتمردان با تدبیر حکیمانه مشکلات به وجود آمده در حوزه مسائل ارزی را مدیریت کنند.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات به وجود آمده در حوزه ارزی قابل پیش گیری بود اضافه کرد: اگر پیش بینی های لازم از سوی دولتمردان صورت گرفته بود شرایط  اینگونه که امروز با آن مواجه هستیم تبدیل نمی شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه بی برنامه بودن در حوزه مشکلات ارزی مایه تاسف است ادامه داد: این قدر بی تدبیری قابل قبول نیست، از مردم خجالت می کشیم، دولت باید به مردم پاسخگو باشد.

دری نجف آبادی با بیان اینکه باید دولت به خوبی از ارز کشور مراقبت کند افزود: بسیاری از کالاهای که امروز وارد کشور می شود نیاز نیست و باید مدیریت شود، لازم است بسیاری از هزینه های بی جا را حذف کرد و به فکر حل مشکلات مردم بود.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: جلوگیری از اسراف، کاهش هزینه های غیر ضروری، مبارزه با احتکار، فرار مالیاتی و سرمایه های ملی از وظایف دولت، مجلس وقوه قضایه است، که باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

انتهای پیام/

captcha