5غرفه نذر فرهنگی برای جمع آوری زباله ها در ماه محرم برپا شد کشف ۴۳ هزار سوخت خارج از عرضه شبکه ملی در اراک کشف ۶۴ جلد قرآن خطی مربوط به دوره قاجار در دلیجان اصلاح جامعه و امت هدف اصلی قیام امام حسین(ع)است /بیداری اسلامی نتیجه قیام سیدالشهدا(ع) است ورزش‌های مناسب برای درمان انحنای ستون مهره + تصاویر اعتراض نمایندگان مردم به آزمایشگاه‌های بیولوژیکی مخفی آمریکا در افغانستان اگر قیام امام حسین(ع) نبود، انحرافات مشروعیت پیدا می‌کرد/ در برابر دشمنان از اقدام خداپسندانه امام حسین(ع) سرمشق بگیریم انتصاب سیف به عنوان مشاور رئیس جمهور غیرمنطقی بود! احتمال عقب‌نشینی آمریکا از طرح «هیلی» درباره ایران خودرویی با دوربین به جای آینه بغل به بازار می آید +عکس
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
کد خبر: 42354
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴

دروغگویی علنی یک نماینده مجلس/ تلاش وکیلی برای تبرئه خود و آقازاده دهه هفتادی‌اش+عکس

وکیلی در حالی می‌گوید که فرزندش به دروغ "مدیر عامل" معرفی شده بود که پیش از در گفت‌وگو با شرق گفته بود پسرش را به خاطر این انتصاب "دعوا" کرده است و همچنین برای توجیه مدیر عاملی فرزندش شرکت مذکور را "یک شرکت کاغذی سه نفره" قلمداد کرده بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تابستان سال 95 بود که موضوع استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس کلید خورد و محمد علی وکیلی یکی از اصلی‌ترین بازیگران این استیضاح بود.

این عضو فراکسیون امید طرح استیضاح ربیعی را به شدت در مجلس پیگیری می‌کرد و حتی در نامه‌ای سرگشاده به تشریح دلایل اصرار خود بر استیضاح وزیر پرداخت.

در بخشی از این نامه آمده است: "حقیراصل این حرکت را به هدف تقویت دولت و بالابردن ضریب موفقیت روحانی در٩٦ شروع کرده ام ولی ترجیح این است که توسط خود دولت انجام پذیرد و حتی الإمکان ما درمجلس شروع کننده نباشیم ضمن اینکه با مردم عهد بسته ایم که برسرحقوقشان با هیچکس عهد اخوت نبندیم، اگر احقاق حقوق مردم درگرو حمایت از وزیر خاصی باشد باکمال میل این کار را خواهیم کرد و اگر مشروط به تغییرش، سر بالا میگیرم وبدون ترس ازجنجال ها وغوغاسالاری های فرصت طلبان وظیفه خو در انطباق سوگند انجام می دهیم."

این آتش تند برای استیضاح ربیعی اما چند روز بیشتر تداوم نداشت و ناگهان نماینده‌ای که شدیدا برای عملی شدن استیضاح عجله داشت، از ادامه پیگیری طرح، منصرف شد.

یکسال بعد و در مرداد ماه  96 خبری مبنی بر مدیرعاملی فرزند دهه هفتادی محمد علی وکیلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در یکی از شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار حاشیه‌ساز شد.

علت حاشیه‌ساز شدن این خبر از آن جهت بود که اولا آقازاده دهه هفتادی وکیلی تجربه لازم برای اداره یک شرکت بزرگ صنعتی و اقتصادی را نداشت و پس از آن هم عده‌ای معتقد بودند انتصاب فرزند وکیلی در سمت مدیر عاملی چنین شرکتی علت فروکش کردن آتش تند استیضاح وزیر کار توسط این نماینده مجلس است.

واکنش وکیلی به انتصاب فرزندش

محمد علی وکیلی چند روز پس از انتشار این خبر در گفت‌وگویی که با روزنامه شرق انجام داد از انتصاب فرزندش به سمت مدیر عاملی شرکت شرکت معدنی و صنعتی کاوشگران آتیه صبا اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: پس از اینکه مطلع شدم او را دعوا کردم.

وی همچنین در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص اشتغال یکی دیگر از فرزندانش می‌گوید: "شنیده‌ام یک پسر دیگرم عضو غیرموظف دوده‌صنعت است. تازه این را فهمیدم و کلی دعوایش کردم."

وکیلی سخنان خودش را رد کرد

طی روزهای اخیر کاربران شبکه‌های اجتماعی با هشتگ "فرزندت کجاست؟" از مسئولان خواستند تا وضعیت اشتغال فرزندان خود شفاف‌سازی کنند.

محمد علی وکیلی هم به این کمپین پیوست و نوشت: دارای سه فرزند هستم هادی؛ فوق لیسانس هفت سال است کارمند یک شرکت است مهدی؛ فوق لیسانس (همانکه به دروغ مدیرعامل معرفی می شود) بدون اشتغال در جای دولتی، سردبیر روزنامه ابتکار راضیه؛ لیسانس و بیکار خداوند از سر تقصیر ناشران دروغ بگذرد #فرزندت_کجاست

وکیلی در حالی می‌گوید که فرزندش به دروغ "مدیر عامل" معرفی شده بود که پیش از در گفت‌وگو با شرق گفته بود پسرش را به خاطر این انتصاب "دعوا" کرده است و همچنین برای توجیه مدیر عاملی فرزندش شرکت مذکور را "یک شرکت کاغذی سه نفره" قلمداد کرده بود.

انتهای پیام/

captcha