حسن روحانی از دیدگاه مردم و حامیان دولت چگونه ارزیابی می‌شود؟ هشدار به ترامپ برای بی ثبات کردن اوضاع جهان/ آیا آمریکا می‌تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند؟ دعای کل سپاه بدرقه راه «آقاعزیز»/ به خط شدن فرماندهان ۴ دهه سپاه خرابکار‌های ذهنی وجودمان را بشناسیم فروش رسمی بازی‌های مستهجن خارجی در بازار ایران/ دیجی‌کالا با چه مجوزی بازی رایانه‌ای توزیع می‌کند؟ +عکس کدام خودروها امروز افزایش قیمت داشتند؟ / قیمت محصولات سایپا در ۴ اردیبهشت + جدول چاقی مغز را کوچک می‌کند ضربان‌ساز بدون باتری، با موفقیت روی خوک‌ها آزمایش شد مخالفت شرکای ایران با تحریم نفتی جمهوری اسلامی/ چرا عربستان نمی تواند جایگزین خوبی برای نفت ایران باشد خط کشی بین بازیگران سینما و تلویزیون را قبول ندارم/ تقلید برای بازیگر کار درستی نیست/ بازی حامد بهداد در آرایش غلیظ مرا به یاد بازی خودم در وضعیت سفید انداخت
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۹
کد خبر: 42295
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
در نشست خبری مطرح شد؛

واکنش سخنگوی قوه قضائیه به بازداشت پسر یکی از نزدیکان دولت با مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات/ کمبود نیرو برای شناسایی انبارهای احتکار با کمک بسیج حل شد

اژه ای در خصوص هماهنگی مجازات ها با فسادهای صورت گرفته گفت: طبق قانون تاکنون جلسات غیر علنی بوده و برای همین منظور از رهبری خواستیم اجازه علنی شدن دادگاه ها داده شود و با نام و نشان بتوانند افراد را معرفی کنند قوه قضائیه نمیتواند خلاف قانون کاری انجام دهد قانون پیشنهاد کرده موارد مفسد فی الارض حکم ان اعدام باشد و این هماهنگی را بر اساس قانون اساسی قرار داده اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در یکصد و بیست و نهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه مطالب مهمی را مطرح کرد که در ادامه مهمترین محورهای اظهارات وی را می خوانید:

 اژه ای ضمن محکومیت جنایات کحشتناک یمن و تسلیت به همه مردم یمن ابراز امیدواری کرد که سعودی ها در این دنبا به دست مومنین مجاهد نابود و در اخرت ب عذاب الهی گرفتار شوند.

سخنگی قوه قضائیه افزود: امریکا همچنان فشار بر مردم را در دستور کار قرار داده تا در معیشت مردم اختلال ایجاد کند و با ایجاد نارضایتی در میان مردم به اهداف خود برسد.

 وی با بیان اینکه آمریکا در کنار اقدامات عملیاتی خود صدها بوق تبلیغاتی علیه مردم به کار گرفته تا روحیه مردم را تضعیف و از نظام مایوس کند، گفت: ضد انقلاب هم با عملیات ایضایی در حال شایعه پراکنی در کشور هستند که در این میان عره ای سودجو هم با مفسده اقتصادی اب به آسیاب دشمن رسخته و مایحتاج مردم را به جای کمک به مردم با سودجویی و احتکار و گران فروشی و دسیسه های مختلف فشار را بر مردم افزوده می کنند.

اژه ای افزود: برای مقابله با این سودجویان در هفته های گذشته چند بازپرس مسوول قرار داده شدند که معاون اول قوه ناظر بر این مسائل شد و دادستان موظف شد برای هماهنگی با همه دادسرا ها هماهنگ شده و پرونده ها از استان ها با تهران برسد

اژه ای گفت: تا کنون 67 نفر از افراد متخلف و مجرم بازداشت شده و بیش از 100نفر از افراد مختلف صاحب منصب و ... ممنوع الخروج شده برای 25پرونده و 26نفر کیفرخواست صادر شده و دادگاه رفته است.

سخنگوی قوه قضائیه عنوان کرد: تا امروز انتظار به حقی از سوی نخبگان ایجاد شده که قوه قضائیه این پرونده ها را سریع و خارج از قوانین دست و پاگیر انجام بدهند و قوه قضائیه ناگزیر است سریعتر این پرونده ها را به نتیجه برساند.

وی خاطر نشان کرد: در خصوص برخی از قوانین دست و پاگیر اجازه خواسته شد از رهبر انقلاب و ایشان هم با همه موارد پیشنهادی موافقت کردند و به دنبال ان بلافاصله نشستی برگزار شد که قرار شد 6شعبه دادگاه با سه قاضی حداقل بیست سال سابقه کاری  برای این کار در نظر گرفته شود و اگر نیاز شد شعبات دیگری نیز در نظر گرفته شود.

اژه ای در خصوص هماهنگی مجازات ها با فسادهای صورت گرفته گفت: طبق قانون تاکنون جلسات غیر علنی بوده و برای همین منظور از رهبری خواستیم اجازه علنی شدن دادگاه ها داده شود و با نام و نشان بتوانند افراد را معرفی کنند قوه قضائیه نمیتواند خلاف قانون کاری انجام دهد قانون پیشنهاد کرده موارد مفسد فی الارض حکم ان اعدام باشد و این هماهنگی را بر اساس قانون اساسی قرار داده اند.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص بازداشت پسر یکی از نزدیکان دولت با مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات گفت: اگر چنین چیزی باشد دیر یا زود مطلع می شوید.

وی در خصوص گم شدن 9هزار میلیارد که توسط یکی نمایندگان مطرح شد گفت: خود این نماینده حرف خود را تکذیب کرد و این تعبیر در گذشته و حال اساساً صحیح نیست ممکن است پولی جایی خرج شده باشد اما هرکسی نداند کجاست. در حال پیگیری ثبت سفارش ها هستیم که مشخص شود چه میزان از انها قانونی بوده و چه میزان به آنها ارز تخصیص داده شده است یا نه که تاکنون بررسی هایی در این راستا صورت گرفته است اما هنوز تحقیقات کامل نشده است.

اژه ای گفت: قطعا در زمان ممنوعیت وارد شدن یک کالا غیر قانونی است و افرادی ثبت سفارش کرده و کالا را گرفته یا در گمرک است که این افراد شامل سفارش دهنده وارد کننده ترخیص کننده تخصیص دهتده ارز و .... باید بازجویی شوند و این مساله کمی زمان بر است.

وی در خصوص شناسایی انبارهای احتکار توسط بسیج گفت: قوه قضائیه از همه دادستان ها کمک خواست که به سازمان تعزیرات کمک کنند. در این راستا مسوول تعزیرات درخواست کمک داشت که یکی از آنها کمبود نیرو بود و این مساله با کمک بسیج و در اختیار قراردادن نیرو حل شد.

captcha