پیش بینی برف، باران و کولاک در ۲۷ استان حاشیه دیدار فوتبال ایران و عراق چه خودرو‌هایی ارزان شدند؟ تشییع پیکر شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ707 / تصاویر آیا فردوسی‌پور ممنوع‌التصویر شده است؟ نگاهی به وضعیت مهاجم مورد نظر استقلال/ کابوس گرو تکرار می‌شود؟ دست‌نوشته‌ رهبر انقلاب در تجلیل از شهید نواب صفوی پیش‎بینی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در مناطق مرزی در سال ۹۸ #از_خاشقچی_تا_مرضیه | طوفان توئیتری کاربران در اعتراض به حقوق‌ بشر آمریکایی عملیات وزارت اطلاعات در جنگ اقتصادی؛ دستگیری ۵۴نفر در ۳۰روز
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۳
کد خبر: 42295
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
در نشست خبری مطرح شد؛

واکنش سخنگوی قوه قضائیه به بازداشت پسر یکی از نزدیکان دولت با مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات/ کمبود نیرو برای شناسایی انبارهای احتکار با کمک بسیج حل شد

اژه ای در خصوص هماهنگی مجازات ها با فسادهای صورت گرفته گفت: طبق قانون تاکنون جلسات غیر علنی بوده و برای همین منظور از رهبری خواستیم اجازه علنی شدن دادگاه ها داده شود و با نام و نشان بتوانند افراد را معرفی کنند قوه قضائیه نمیتواند خلاف قانون کاری انجام دهد قانون پیشنهاد کرده موارد مفسد فی الارض حکم ان اعدام باشد و این هماهنگی را بر اساس قانون اساسی قرار داده اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در یکصد و بیست و نهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه مطالب مهمی را مطرح کرد که در ادامه مهمترین محورهای اظهارات وی را می خوانید:

 اژه ای ضمن محکومیت جنایات کحشتناک یمن و تسلیت به همه مردم یمن ابراز امیدواری کرد که سعودی ها در این دنبا به دست مومنین مجاهد نابود و در اخرت ب عذاب الهی گرفتار شوند.

سخنگی قوه قضائیه افزود: امریکا همچنان فشار بر مردم را در دستور کار قرار داده تا در معیشت مردم اختلال ایجاد کند و با ایجاد نارضایتی در میان مردم به اهداف خود برسد.

 وی با بیان اینکه آمریکا در کنار اقدامات عملیاتی خود صدها بوق تبلیغاتی علیه مردم به کار گرفته تا روحیه مردم را تضعیف و از نظام مایوس کند، گفت: ضد انقلاب هم با عملیات ایضایی در حال شایعه پراکنی در کشور هستند که در این میان عره ای سودجو هم با مفسده اقتصادی اب به آسیاب دشمن رسخته و مایحتاج مردم را به جای کمک به مردم با سودجویی و احتکار و گران فروشی و دسیسه های مختلف فشار را بر مردم افزوده می کنند.

اژه ای افزود: برای مقابله با این سودجویان در هفته های گذشته چند بازپرس مسوول قرار داده شدند که معاون اول قوه ناظر بر این مسائل شد و دادستان موظف شد برای هماهنگی با همه دادسرا ها هماهنگ شده و پرونده ها از استان ها با تهران برسد

اژه ای گفت: تا کنون 67 نفر از افراد متخلف و مجرم بازداشت شده و بیش از 100نفر از افراد مختلف صاحب منصب و ... ممنوع الخروج شده برای 25پرونده و 26نفر کیفرخواست صادر شده و دادگاه رفته است.

سخنگوی قوه قضائیه عنوان کرد: تا امروز انتظار به حقی از سوی نخبگان ایجاد شده که قوه قضائیه این پرونده ها را سریع و خارج از قوانین دست و پاگیر انجام بدهند و قوه قضائیه ناگزیر است سریعتر این پرونده ها را به نتیجه برساند.

وی خاطر نشان کرد: در خصوص برخی از قوانین دست و پاگیر اجازه خواسته شد از رهبر انقلاب و ایشان هم با همه موارد پیشنهادی موافقت کردند و به دنبال ان بلافاصله نشستی برگزار شد که قرار شد 6شعبه دادگاه با سه قاضی حداقل بیست سال سابقه کاری  برای این کار در نظر گرفته شود و اگر نیاز شد شعبات دیگری نیز در نظر گرفته شود.

اژه ای در خصوص هماهنگی مجازات ها با فسادهای صورت گرفته گفت: طبق قانون تاکنون جلسات غیر علنی بوده و برای همین منظور از رهبری خواستیم اجازه علنی شدن دادگاه ها داده شود و با نام و نشان بتوانند افراد را معرفی کنند قوه قضائیه نمیتواند خلاف قانون کاری انجام دهد قانون پیشنهاد کرده موارد مفسد فی الارض حکم ان اعدام باشد و این هماهنگی را بر اساس قانون اساسی قرار داده اند.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص بازداشت پسر یکی از نزدیکان دولت با مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات گفت: اگر چنین چیزی باشد دیر یا زود مطلع می شوید.

وی در خصوص گم شدن 9هزار میلیارد که توسط یکی نمایندگان مطرح شد گفت: خود این نماینده حرف خود را تکذیب کرد و این تعبیر در گذشته و حال اساساً صحیح نیست ممکن است پولی جایی خرج شده باشد اما هرکسی نداند کجاست. در حال پیگیری ثبت سفارش ها هستیم که مشخص شود چه میزان از انها قانونی بوده و چه میزان به آنها ارز تخصیص داده شده است یا نه که تاکنون بررسی هایی در این راستا صورت گرفته است اما هنوز تحقیقات کامل نشده است.

اژه ای گفت: قطعا در زمان ممنوعیت وارد شدن یک کالا غیر قانونی است و افرادی ثبت سفارش کرده و کالا را گرفته یا در گمرک است که این افراد شامل سفارش دهنده وارد کننده ترخیص کننده تخصیص دهتده ارز و .... باید بازجویی شوند و این مساله کمی زمان بر است.

وی در خصوص شناسایی انبارهای احتکار توسط بسیج گفت: قوه قضائیه از همه دادستان ها کمک خواست که به سازمان تعزیرات کمک کنند. در این راستا مسوول تعزیرات درخواست کمک داشت که یکی از آنها کمبود نیرو بود و این مساله با کمک بسیج و در اختیار قراردادن نیرو حل شد.

captcha